Edyta ropekقهرمان سرعت کاپ اروپا

Edyta ropekقهرمان سرعت کاپ اروپا

 با پیروزی اش در جام جهانی 2009، موقعیت برجسته )پیشتاز)اش را که در جام جهانی 2008  با موفقیت کسب کرده بود دوباره تایید کرد. قهرمان اروپا در سال 2008 ، 30ساله، قد بلند، با موهایی لخت Edyta ropekملکه سرعت می باشد. او از رقابت کردن لذت می برد، زمانیکه متوجه می شود  در ورزش کردن موفق است، ورزشکار بودن برایش انتخابی ساده میشود.
1-Edyta   شما پیروزی های زیادی بدست آورده اید اما کدام مسابقه بیشترین احساس را به شما داده است؟ً
مطمئناً قهرمانی کاپ اروپا در 2008 بهترین آنهاست.
2- خوب امسال قهرمانی دیگری در اروپا –استرالیا در پیش است هدف شما برای سال 2010و برای آینده نزدیک چیست؟

جوابش بسیار ساده است دوست دارم در رقابت های بیشتری برنده شوم، پیشرفت وموفقیت بیشتری به عنوان ورزشکار بدست آورم. من سنگنوردی را در سال 1995 شروع کردم و بعد از آن در طول چند ماه در چند رقابت شرکت کردم از آن لحظه به بعد فهمیدم که در زندگی ام چه می خواهم وچه کار باید انجام دهم.
3- چرا رشته سرعت را انتخاب کردید؟
به خاطر اینکه در سرعت موفق هستم ( او می خندد).خوب شما می دانید که این رشته در میان اهالی tarnow جایی که زندگی می کنم خیلی محبوب است ، بنابراین انتخابم تقریباً طبیعی است، به هر حال مقدار زیادی بولدرینگ وسختی  نیز در ایام تابستان و خارج باشگاه هم کار کرده ام. ما تعدادی صخره نزدیک tarnow  برای صعود و بولدرینگ داریم که این صخره های شنی شبیه به صخره های Bleau… هستند، اما به طور ویژه تمرینات داخل سالن دارم، یک دیواره شخصی جهت بولدرینگ دارم و بعد از آن بر روی دیواره استاندارد سرعت فدراسیون تمرین میکنم.
4- در مورد نحوه تمرینات خود برایمان بگویید.
من 4 الی 5 روز در هفته تمرین میکنم اغلب روزهای سال بولدرینگ کار میکنم به خاطر اینکه برای قدرت وتکنیکم بسیار خوب است تمرین صعود سرعتی را قبل از رقابت آغاز میکنم و در کنارش تمرینات بدنسازی انجام میدهم. به طور ویژه تمریناتم به فصل سال و احساسم نیز بستگی دارد.
موسیقی قسمت مهم تمریناتم است وقتی که خسته ام به من انرژی می دهد ، اغلب اوقات برای القای بهترموسیقی آهنگ های جدید را جستجو میکنم هر سال اولویت هایم تغییر میکند در حال حاظر به street, basement, hot chipn, و kasabian  گوش می دهم .
5- شما وقت زیادی را به تمرین کردن و رقابت کردن میگذرانید، چه نوع حمایت هایی این امکان را برای شما جهت اختصاص دادن به سنگنوردی فراهم می کند؟
خوب ما از حمایت pzl (polish mountaining association ) سازمان ورزش و توریسم پولیش بهره مندیم، به علاوه شهر tarnow وباشگاه ورزشی tornoviamks نیز است.
من توافقنامه حمایتی با یکی از بزرگترین شرکت های خارجی polish  به امضا رساندخ ام، جدای از اینها  من و نامزدم یک شرکت تولیدی جواهرات نقره و کهربا داریم و همچنین مربی سنگنوردی در باشگاهی که تازه خودمان آن را تاسیس کرده ایم می باشم. به همین علت  است که درس خواندن در رشته تربیت بدنی را از سرگرفته ام.
6-آیا تا به حال وقت خود را به تمرین ویا ورزش دیگری اختصاص داده اید ؟
بله من شنا، ژیمناستیک، دو، پیاده روی، اسکی روی آب وموج سواری با تخته را نیز انجام می دهم.
7-از نظر شما ورزشکار بودن به چه معناست؟
برای من این معنی را می دهد که 100 درصد حرفه ای باشیم، قربانی شدن معنی می دهد اما هنگامی که نتیجه ای خوب بدست آید همه چیز راضی کننده است .یک روش زندگی ، رژیم غذایی و رفتار است. ورزش و سنگنوردی مهم ترین جایگاه را در زندگی من دارند، تفریحات دیگر در درجه پایین تری هستند.
8-به نظر شما  چه ویژگی برای یک ورزشکار مسابقه دهنده اهمیت بیشتری  دارد؟
یک مسابقه دهنده خوب باید یک جنگجوی خوب نیز باشد، قدرت به اندازه اراده اهمیت ندارد وهمیشه یک سنگنورد خوب یک مسابقه دهنده خوب نیست.
9- از اکنون خودتان را در ده سال آینده چطور می بینید؟
من امیدوارم  یک ورزشکار فعال باقی بمانم ،می خواهم مربی باشم و سنگنوردی را به مردم یاد بدهم، نمی خواهم سرعت را ادامه بدهم اما صعود( سختی ) و بولدرینگ را ادامه میدهم .
10-در مورد آینده صحبت کنید، در مورد آینده سرعت چی فکر میکنید؟
خوب من امیدوارم این رشته از سنگنوردی المپیکی شود و کشورهای بیشتری در رقابت ها مانند سر طناب ، شرکت کنند.سرعت شرکت کننده زیاد دارد و درک آن  برای مردم عادی(غیر حرفه ای) آسان است،همچنین امیدوارم سرعت به صورت کلاسیک انجام شود چیزی که  بیشتر در سنگنوردی است در حالی که روش رکورد گیری را ورزشکاران بیشتر دوست دارند،همه ورزشکاران دیواره استاندارد برای تمرین کردن ندارند و این عادلانه نیست.رقابت ها را در سطح بالا روست دارم و خوشحال ام هنگامی که با ورزشکاران خوب رقابت میکنم

منبع : ifsc-climbing.org
ترجمه : ساجده سلطاني .

درباره نویسنده

سعید حاجی بگلو
سعید حاجی بگلو 803 نوشته ها

سعید حاجی بگلو ـ مدیریت سایت http://iranclimbing.com/%d9%87%d9%85%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%a7%d9%86/

دیدن این پست ها هم خالی از لطف نیست!

مصاحبه ها ۰ نظر

مصاحبه اختصاصی صعودهای ورزشی ایرانیان با Maja Vidmar قهرمان چندین دوره مسابقات جهانی سنگنوردی

روحیه جنگجویی زنان باعث پیشرفت می شود یکی از اهداف مهم این پایگاه معرفی سنگنوردان دیگر کشورها می باشد تا بتوانیم از سیستم تمرینی و کاستی های آنها نیز مطلع

اخبار ۰ نظر

زارعی: سنگنوردی در آستانه ورود به المپیک است

رضا زارعی در گفتگو با خبرنگار  باشگاه خبرنگاران جوان افزود: قرار است درباره اینکه سنگنوردی در المپیک دوره بعد به رشته های المپیکی اضافه شود تصمیم گیری کنند، اگر به

اخبار ۰ نظر

برات زاده :برای مسابقات جهانی آلمان آماده می شوم

لی برات زاده ملی پوش سنگنوردی کشورمان در گفتگو با خبرنگار فوتبال و فوتسال گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان ؛افزود : مسابقات جهانی سنگنوردی از 22 تا 24 مرداد 95 در

۰ نظر

بدون نظر!

شما میتوانید اولین نفر باشید در نظرات این نوشته!

لغو پاسخ