فرناز اسماعیل زاده: ایران شانس چندانی برای حضور در المپیک را نخواهد داشت؟

فرناز اسماعیل زاده: ایران شانس چندانی برای حضور در المپیک را نخواهد داشت؟

با سلام و احترام خدمت تمام مخاطبین عزیز پایگاه خبری صعودهای ورزشی ایرانیان که همیشه با همراهی خود قدوم ما را در انجام رسالتمان مستحکم تر می کنید. ضمن سپاس بیکران از پشتیبانی ها و دقت نظر شما عزیزان؛ همانطور که در مطالب قبلی عنوان شد؛ در مسابقات مسترکاپ کرمان تعدادی از سنگنوردان مطرح کشورمان غایب بودند. از همین رو با یکی از این غایبین یعنی سرکار خانم فرناز اسماعیل زاده گپ و گفتی داشتیم تا از وضعیت ایشان و علت غیبت در این مسابقات جویا شویم.

 

با سلام خدمت شما لطفا از علت عدم حضورتان در مسابقات کرمان توضیحی داشته باشید.

من برای آمادگی بیشتر به میلان رفته بودم تا در رقابتهای کمباین کاپ ایتالیا شرکت کنم و متأسفانه در حین مسابقه از ناحیه مچ پا دچار کشیدگی لیگامنت شدم و آسیب دیدم.

 

سطح مسابقات ایتالیارا چگونه ارزیابی کردید؟

دومین دوره مسابقات کمباین (ترکیب سه رشته) در ایتالیا بود و باتوجه به اینکه سکوداران جهانی مثل استفانو گیسوفی،لئوناردو گونترو و الیزابتا دالا بریدا و بسیاری از قهرمانان دیگر در این رقابت بودند،مسابقات بصورت حرفه ای و جدی برگزار شد.

من در روز اول این مسابقات در رشته سرعت دوم شدم و در رشته بولدرینگ روی مسیر سوم آسیب دیدم و متأسفانه از ادامه مسابقه بازماندم.

 

مطلع شدیم که شما قصد حضور در مسابقات جاکارتا را هم داشتید. با وضعیت فعلی چقدر به این مسابقات و حضور در آن امیدوار هستید؟

در حال حاضر تمام تلاش خودم را میکنم و تمریناتم را ادامه میدهم. اما با توجه به برنامه ریزی همه کشورها از الان برای مسابقات جاکارتا، رقابت خیلی سخت شده و جا دارد فدراسیون هم از الان به فکر  باشند و اقدامات و برنامه ریزی های لازم را انجام دهند.

 

در صورت امکان نظرتان را در رابطه با اولین دوره مسابقات مسترکاپ کرمان بیان کنید.

به نظرم‌ اینگونه مسابقات خارج از فصل‌ به تنهایی نمی تواند تعیین کننده باشد و خیلی بهتر خواهد بود اگر اردوهای کوتاه مدت آموزشیبه جای مسابقات‌ برگزار شود تا قهرمانان بتوانند به دور از فضایپرتنش و استرس مسابقات،تجربیاتشان رابا یکدیگر به اشتراک بگذارند.

 

بعنوان سوال آخر؛ با توجه به قوانین جدید المپیک، به نظر شما از ایران کسی شانس حضور در المپیک را دارد؟

با توجه به قوانین وضع شده برای حضور در المپیک، تا جایی که بنده اطلاع دارم، نفرات برتر مسابقات کمباین قهرمانی جهان و نفرات اول هر قاره در کمباین‌ و نفرات برتر قهرمانی جهان جوانان و یک نفر از کشور میزبان میتوانند مجوز ورود به المپیک رادریافت کنند و با این اوصاف اگر واقع بینانه فکر کنیم متأسفانه ایران شانس چندانی نخواهد داشت.

از وقتی که در اختیار ما گذاشتید بسیار سپاسگزارم و برایتان آرزوی موفقیت روزافزون، سلامت و بهبودی هر چه سریعتر دارم.

موفق و پیروز باشید.

 

درباره نویسنده

سعید حاجی بگلو
سعید حاجی بگلو 803 نوشته ها

سعید حاجی بگلو ـ مدیریت سایت http://iranclimbing.com/%d9%87%d9%85%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%a7%d9%86/

دیدن این پست ها هم خالی از لطف نیست!

مصاحبه ها ۰ نظر

«قطره ای از دریای تجربه» گفتگوی صمیمانه با استاد رضا خوشدل

زمانی که مقرر شد پروژه معرفی پیشکسوتان و اساتید گمنام سنگنوردی را آغاز کنیم واقعا در پوست خود نمی­گنجیدم چرا که افتخار هم صحبتی و استفاده از تحارب اساتید بزرگی

مصاحبه ها ۰ نظر

امین عباسی:عدم حمایت فدراسیون باعث لغو سرطراحی من در مسابقات کاپ چین و طراحي مسابقات آسيايي تهران شد؟

همانطور که می دانید مسابقات آسیایی سال جاری با تمام فراز و نشیب ها، انتقادات، مزایا و معایب خود برگزار شد. امین عباسی که سال قبل طراح مسابقات آسیایی بود

مصاحبه ها ۰ نظر

به بانوی یخ نورد‌‌‌‌ ایران حسادت می کنند!

زینب موسوی، د‌‌‌‌ارند‌‌‌‌ه مد‌‌‌‌ال نقره بازی‌های آسیایی و یکی از 10 یخ نورد‌‌‌‌ برتر جهان سرشار از انگیزه است. بانوی ایرانی که د‌‌‌‌ر مسابقات جام جهانی کره جنوبی با عملکرد‌‌‌‌

۰ نظر

بدون نظر!

شما میتوانید اولین نفر باشید در نظرات این نوشته!

لغو پاسخ