آشنایی با گزینه‌های احتمالی وزارت ورزش و جوانان

آشنایی با گزینه‌های احتمالی وزارت ورزش و جوانان

به گزارش خبرگزاری تسنیم، کمتر از یک ماه دیگر تا مراسم تحلیف ریاست جمهوری زمان باقی مانده و رایزنی‌ها برای انتخابات نفرات اصلح برای وزارتخانه‌ها در حال انجام است. یکی از وزارتخانه‌های مهم در کشور، وزارت ورزش و جوانان است و این امیدواری وجود دارد در این دوره بر خلاف سنوات قبل، وزیری انتخاب شود که بتواند ورزش کشورمان را به سوی موفقیت پیش ببرد. اسامی زیادی برای این پست در محافل مختلف شنیده می‌شود که به اختصار در این گزارش مطالبی در مورد اصلی‌ترین این گزینه‌ها بیان خواهد شد.

Left Side Content
Middle Content
Right Side Content

کیومرث هاشمی

کیومرث هاشمی معاون سابق سازمان تربیت بدنی، قائم مقام سابق وزیر آموزش و پرورش در دولت دهم و رئیس سابق کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران است. هاشمی ۵۷ ساله هم در دولت اصلاحات، هم در زمان احمدی‌نژاد و هم در دولت روحانی صاحب منصب بوده است. خیلی‌ها از او به‌عنوان یکی از کاندیداهای اصلی این پست نام می‌برند و باید دید پس از شکست در انتخابات سال گذشته فدراسیون فوتبال چه سرنوشتی در انتظار هاشمی خواهد بود.

 

سیدعبدالله ارجائی شیرازی

وی با ۴۰ سال سن یکی دیگر از گزینه‌های جوان وزارت ورزش و جوانان است. ارجائی بازیکن سابق هندبال و بسکتبال بوده است و چندین دوره سابقه قهرمانی استانی و ملی در رشته بسکتبال دارد. او هم‌اکنون عضو هیئت رئیسه بسکتبال خراسان رضوی و رئیس هیئت مدیره خانه ورزش است. ارجائی شیرازی همچنین مدیرعامل بنیاد ۱۵ خرداد کشور و مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و معاون و فرماندار شهرستان‌های فاروج و مشهد بوده است.

 

حمید سجادی

سیدحمید سجادی ۵۳ ساله، دونده سابق دوهای استقامت و مدیر ورزشی است که در اواخر خرداد ۱۳۹۰ از سوی محمود احمدی‌نژاد به‌عنوان وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان برای کسب رأی اعتماد به مجلس شورای اسلامی معرفی شد، اما با ۱۳۷ رأی مخالف نتوانست رأی اعتماد مجلس را کسب کند. وی در زمان وزارت محمد عباسی (اولین وزیر ورزش و جوانان) به‌عنوان معاون وی انتخاب شد و به مدت دو سال معاون وزیر ورزش بود.

 

مهرداد بذرپاش

سیاستمدار ۴۱ ساله‌ای که برخی افراد می‌گویند به دلیل ارتباطاتی که دارد می‌تواند برای ورزش انتخاب خوبی باشد، اما بعید است معاون سابق رئیس جمهور و رئیس کنونی دیوان محاسبات کشور به ورزش بیاید. برای او وزارتخانه‌های دیگری هم مطرح است و باید دید سرانجام در دولت سیزدهم در کدام وزارتخانه به کارش ادامه می‌دهد.

 

محمد عباسی

نخستین وزیر ورزش کشورمان که اکنون ۶۳ سال دارد، پس از دو دوره هوای حضور در خیابان سئول را کرده است. وی از سال ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۰ وزیر تعاون در کابینه‌های اول و دوم محمود احمدی‌نژاد بود و از سال ۹۰ به‌عنوان وزیر ورزش در دولت دهم حضور داشت. از وی نیز به‌عنوان یکی از کاندیداهای اصلی وزارت ورزش و جوانان نام برده می‌شود.

 

محسن منصوری

مدیرعامل ۳۸ ساله بنیاد علوی یکی از نهادهای زیرمجموعه بنیاد مستضعفان جوان‌ترین گزینه وزارت ورزش است. وی دارای مدرک کارشناسی مهندسی و کارشناسی ارشد مدیریت است. همچنین در چند سال گذشته تجربه مدیرعاملی بنیاد کرامت آستان قدس رضوی در زمان تولیت رئیسی در آستان قدس، فرمانداری شهرستان ورامین، مشاور استاندار تهران و معاونت حوزه وزارتی وزارت آموزش و پرورش را در کارنامه اجرایی‌اش دارد. نام منصوری علاوه بر وزارت ورزش و جوانان برای وزارت میراث فرهنگی و گردشگری هم مطرح است.

 

ممکن است نفرات دیگری هم برای وزارت ورزش و جوانان مطرح شده باشند، ولی از این چند نفر در محافل رسمی و غیررسمی به‌عنوان گزینه‌های اصلی نام برده می‌شود و باید دید در نهایت کدام یک از این افراد راهی خیابان سئول می‌شود.

درباره نویسنده

سعید حاجی بگلو
سعید حاجی بگلو 803 نوشته ها

سعید حاجی بگلو ـ مدیریت سایت http://iranclimbing.com/%d9%87%d9%85%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%a7%d9%86/

دیدن این پست ها هم خالی از لطف نیست!

اخبار بین المللی ۰ نظر

اعلام و بررسی نتایج روز چهارم مسابقات جهانی ۲۰۱۶ پاریس

رقابت های داغ و پر هیجان جام جهانی 2016 پاریس امروز یکی از پرکارترین و شلوغترین روزهای خود از جهت برگزاری متعدد مسابقات است . طبق اعلان برنامه امروز شش

صعودهای ورزشی ۰ نظر

پایان ثبت‌نام و پذیرش مسابقات سنگ‌نوردی قهرمانی کشور / بولدرینگ + لیست شرکت کنندگان

به گزارش سایت فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی: ضمن اعلام مراتب تشکر از تمامی هیأت‌های کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی استان‌ها، مربیان، ورزشکاران و سرپرستان به واسطه ثبت‌نام اینترنتی برای شرکت

اخبار داخلی ۰ نظر

نفرات برتر شانزدهمین دوره مسابقات سنگنوردی قهرمانی کشور«سرطناب»

شانزدهمین دوره مسابقات سنگنوردی قهرمانی کشور، انتخابی تیم ملی واعزام‌ های آزاد، گرامیداشت ایام مبارک شعبانیه، روز جانباز و پاسدار، رده‌های سنی نوجوانان A ـ B ـ C و D

۰ نظر

بدون نظر!

شما میتوانید اولین نفر باشید در نظرات این نوشته!

لغو پاسخ