ماساژ ورزشی برای سنگنوردان

ماساژ ورزشی برای سنگنوردان

بعد از یک  مسافرت ،سنگنوردی طولانی، امروز ماهیچه های شما توان همیشگی را ندارند یکی از راه های بسسار خوب برای از بین بردن این حالت در یک جلسه مراجعه کردن به یک ماسو تراپ ورزشی است.
ماساژ ورزشی یک فرم مخصوص از ماساژ است که قبل و بعد از سنگنوردی مورد استفاده قرار می گیرد.این یک راه عالی برای کمک دررفع خستگی، رفع تورم، کاهش تنش عضلانی و برای جلوگیری از صدمات است.
همچنین به ارتقاء انعطاف پذیری کمک می کند ، که برای سنگنوردان فوق العاده مفید است.
این شکل ماساژ شاخه مخصوص ماساژسوئدی است که کمک به آزاد شدن عضلات و بافت های بدن می کند و سهیم در افزایش دامنه حرکتی است.

اگر ماساژ ورزشی قبل از بالا رفتن انجام شود این شکل ماساژ  برای جلوگیری ازآسیب های ورزشی همچنین به بهبود سیستم های بدن کمک می کند ،  بعد از بالا رفتن و ماساژ گرفتن سبب بهبود تونعضلانی و کمک به حذف اسید لاکتیک می شود لازم به ذکر است این اسید لاکتیک است که به طور معمول منجر به درد عضلانی می شود.

از مزایای دیگر ماساژ این است که کمک می کند به ورزشکاران بیشتر در نقطه فلات حرکت بزنند شکل تخصصی ماساژ به سنگنوردان با ساعد های دم کرده و گرفته کمک  میکند.ماساژ بر روی ساعد کمک به بهبود قدرت ،گرفتن و رسیدن به سطح بالایی از توانایی را نشان می دهد.
در بالا رفتن هم خم کننده ها و هم باز کننده ها در ماساژ سود می برند سایر عضلاتی که به طور عمده  سود میبرند در ماساژ دست ها ،مچ ها و عضلات چهار سر رانی هستند.
بسیاری از سنگنوردان مسابقه ای دریافته اند که ماساژ در مراحل بعدی به آن ها کمک می کند چرا که آن ها مایل نیستند با ماهیچه های خسته و گرفته به مرحله بعدی بروند.
ساده ترین راهی که کمک می کند به سنگنوردان قوی تر ، سریع تر به سنگنوردی بپردازندماساژ است.
سنگنوردی قوی و سنگنوردی ایمن
منابع:جمهوری.سارا.آناتومی سطحی
WWW.ROCKCLIMBING FOR LIFE.COM
تحقیق و ترجمه:
Ryan Coisson
محمد ابراهیم رزاقی کارشناس ارشد تربیت بدنی و علوم ورزشی – ماسوتراپ ورزشی

درباره نویسنده

سعید حاجی بگلو
سعید حاجی بگلو 803 نوشته ها

سعید حاجی بگلو ـ مدیریت سایت http://iranclimbing.com/%d9%87%d9%85%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%a7%d9%86/

دیدن این پست ها هم خالی از لطف نیست!

مقالات ۰ نظر

چگونه تغذیه مناسب برای یک برنامه سنگنوردی در طبیعت داشته باشیم

شب قبل از صعود اگر شما قصد دارید تمام روز را به سنگنوردی بپردازید بایستی بهترین بهره را از شام ببرید. این وعده غذایی باید غنی از کربوهیدرات های مانند

مقالات ۰ نظر

افزایش کنترل، تمرکز،دقت حرکتی در سنگ نوردی با کش های پیلاتس

كش‌های پیلاتس وسیله ورزشی مناسبی برای كاهش وزن، فرم‌دهی و افزایش انعطاف‌پذیری بدن هستند. البته این کشهامختص کسانی که پیلاتس کارمی کنند نیست بلکه برای بیشتر رشته های ورزشی دیگر از

مقالات ۰ نظر

مقالات:دستگاه حمایت کردن

دستگاه حمایت کردن این استفاده می شودبرای حمایت کردن فرد صعود کننده وبرای کمک به حمایتچی در کنترل طناب است. این دستگاه با اماده کردن اصطکاک که کمک می کند

۰ نظر

بدون نظر!

شما میتوانید اولین نفر باشید در نظرات این نوشته!

لغو پاسخ

*

code