علی‌پور: می‌خواهم رکوردی فراتر از تصور در سنگ‌نوردی بزنم

علی‌پور: می‌خواهم رکوردی فراتر از تصور در سنگ‌نوردی بزنم

علی‌پور: می‌خواهم رکوردی فراتر از تصور در سنگ‌نوردی بزنم.
سریع‌ترین سنگ‌نورد جهان می‌گوید:
« برای مسابقات جهانی لهستان برنامه‌ریزی ویژه‌ای دارم و می‌خواهم رکورد خودم را بشکنم و رکوردی فراتر از آنچه که تصور می‌شود را به ثبت برسانم.» چندی پیش رقابت‌های جام جهانی سنگ‌نوردی به میزبانی سوییس برگزار شد و رضا علی‌پور توانست بر سکوی قهرمانی قرار بگیرد. او با این قهرمانی و قهرمانی جام جهانی، نفر اول رنکینگ دنیا شده است.

_کورددار سنگ‌نوردی دنیا به شرایطش پس از رقابت‌های جام جهانی سوییس اشاره می‌کند: «پس از بازگشت از سوییس به سرعت تمریناتم را شروع کردم تا برای بازی‌های جهانی لهستان آماده شوم. روزی سه نوبت تمرین می‌کنم. این رقابت‌ها یکی از مسابقات بسیار سخت است که تنها 12 نفر برتر دنیا جواز حضور در آن را دارند. من سهمیه حضور در بازی‌های لهستان را در مسابقات قهرمانی جهان پاریس کسب کرده بودم.»

علی‌پور قول شکستن دوباره رکورد دنیا را می‌دهد: «برای بازی‌های لهستان برنامه‌ریزی کرده‌ام و می‌خواهم رکورد خودم را دراین مسابقات بشکنم. به دنبال ثبت رکوردی هستم که سال‌ها در اختیار خودم باشد. رکوردی فراتر ازآنچه که می‌توان تصور کرد.»
او در ادامه می‌گوید: «زمان زیادی دراختیار ندارم. فاصله بین دو مسابقه جام جهانی و بازی‌های لهستان چند روز بیشتر نیست. دراین مدت بیشتر تلاش می‌کنم که ذهنم را آرام نگه دارم و یک بار دیگر به موفقیت برسم.»

قهرمان جهان به مشکلات ادامه دارش همچنان پس از قهرمانی اشاره می‌کند: «در حالی که عنوان قهرمانی جهان را دارم و رکورددار هستم اما همواره در آستانه مسابقاتم باید به دنبال تامین منابع مالی باشم. باید هزینه رقابت هایم را فراهم کنم. این در شرایطی است که در هر مسابقه‌ای حضور پیدا می‌کنم انتظار مدال را از من دارند، به همین دلیل فشار زیادی را تحمل می‌کنم و در برخی مواقع این شرایط ذهنم را به هم می‌ریزد.»

@sportclimbing
《به روزترین کانال خبری در بخش صعودهای ورزشی》
@sportclimbing

درباره نویسنده

سعید حاجی بگلو
سعید حاجی بگلو 803 نوشته ها

سعید حاجی بگلو ـ مدیریت سایت http://iranclimbing.com/%d9%87%d9%85%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%a7%d9%86/

دیدن این پست ها هم خالی از لطف نیست!

مصاحبه ها ۰ نظر

زارعی: میزبان مسابقات آسیایی هستیم

رضا زارعی در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان، برنامه ریزی‌هایی که برای سال 94 داشتیم بیشتر آن اجرا شده است، قصد داریم امسال برخی کارهای عمرانی را که به

مصاحبه ها ۰ نظر

امین عباسی:عدم حمایت فدراسیون باعث لغو سرطراحی من در مسابقات کاپ چین و طراحي مسابقات آسيايي تهران شد؟

همانطور که می دانید مسابقات آسیایی سال جاری با تمام فراز و نشیب ها، انتقادات، مزایا و معایب خود برگزار شد. امین عباسی که سال قبل طراح مسابقات آسیایی بود

اخبار ۰ نظر

سنگنوردی، یخ نوردی و کوهنوردی با اسکی در آستانه ورود به المپیک

زمزمه های ورود این رشته های ورزشی به المپیک شنیده می شود و حضور آنها در این مسابقات می تواند مخاطبان زیادی در دنیا برای خود جذب کنند و بیشتر

۰ نظر

بدون نظر!

شما میتوانید اولین نفر باشید در نظرات این نوشته!

لغو پاسخ