رشته المپیکی سنگنوردی نیازمند توجه ویژه وزارت ورزش است

رشته المپیکی سنگنوردی نیازمند توجه ویژه وزارت ورزش است

سرمربی تیم ملی سنگنوردی در رشته بولدرینگ گفت: نخبه های رشته المپیکی سنگنوردی کشورمان برای کسب سهمیه و درخشش در المپیک 2020 نیازمند توجه ویژه وزارت ورزش هستند.
ایرج صفادوست روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: از آنجا که سنگنوردی به رشته های المپیک 2020 توکیو اضافه شده است از هم اکنون چهار سال فرصت برای برنامه ریزی و ارتقا سطح فنی و تجربی سنگنوردان مستعد کشور برای درخشش در این بازی ها را داریم.
وی اضافه کرد: برپایی اردوهای بلند مدت، حضور مستمر در رقابت ها و اردوهای بین المللی از نیازهای اصلی سنگنوردان ملی پوش به ویژه رده های سنی پایه است تا ضمن کسب تجربه لازم، با شرایط مناسب در رسیدن به سهمیه و موفقیت در این %d8%a7%db%8c%d8%b1%d8%ac-%d8%b5%d9%81%d8%a7%d8%af%d9%88%d8%b3%d8%aaرویداد مهم جهانی تلاش کنند.
صفادوست افزود: هم اکنون موفقیت رشته هایی نظیر والیبال، کشتی و رشته های رزمی به دلیل برگزاری اردوهای بلندمدت و مستمر است در حالیکه رشته سنگنوردی اردوهای کوتاه مدت و مرحله ای انجام می شود.
وی با تمجید از رویکرد حمایتی فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی کشور به رشته سنگنوردی گفت: انتظار داریم وزارت ورزش نیز توجه جدی به این رشته المپیکی داشته باشد تا بتوانیم با برنامه ریزی بهتر مسیر موفقیت استعدادهای رده سنی پایه را در این چهار سال هموار سازیم.
وی افزود: درخشش سنگنوردان کشورمان در رقابت های قهرمانی نوجوانان و جوانان آسیا که اوایل مهرماه جاری در تهران برگزار شد، نویدبخش آینده ای موفق برای سنگنوردی کشورمان است و اکنون چهار سال فرصت داریم تا همین نفرات موفق را در مسیر افتخارآفرینی در المپیک 2020 آموزش دهیم.
صفادوست بیان کرد: تیم ملی سنگنوردی از کادر فنی باتجربه، تحصیل کرده و هماهنگ برخوردار است که در واقع تجربه و دانش تلفیقی از موفقیت تیمی کادر فنی سنگنوردی کشورمان به شمار می رود و این اثربخشی در رقابت های قهرمانی آسیا که با مدال های رنگارنگ همراه بود، بیش از پیش نمایان شد.
سرمربی تیم ملی سنگنوردی در رشته بولدرینگ افزود: عملکرد سنگنوردان در رقابت های قهرمانی آسیا در نشستی با حضور زارعی رییس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی کشور مورد بررسی قرار گرفت و نسبت به برنامه ریزی چهارساله تا المپیک 2020 نیز تاکید شد.
وی افزود: اکنون نیازمند حمایت جدی از سوی وزارت ورزش و جوانان هستیم تا بتوانیم ضمن کسب حداکثر سهمیه بازی های المپیک 2020، برای کشورمان افتخارآفرین باشیم.
وی خاطرنشان کرد: سنگنوردی ایران سرشار از استعداد و نخبه های این رشته ورزشی نظیر علیپور نایب قهرمان جهان است و به طور حتم نظیر چنین استعدادهایی را می توانیم در چهار سال آتی پرورش دهیم.
ایرج صفا دوست از قهرمانان ملی سنگنوردی همدان و ملی پوشان سابق کشورمان، سال ها به عنوان مربی در تیم های ملی سنگنوردی فعالیت دارد.
منبع : همدان- ایرنا

درباره نویسنده

سعید حاجی بگلو
سعید حاجی بگلو 803 نوشته ها

سعید حاجی بگلو ـ مدیریت سایت http://iranclimbing.com/%d9%87%d9%85%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%a7%d9%86/

دیدن این پست ها هم خالی از لطف نیست!

مصاحبه ها ۰ نظر

اسماعیل زاده: گیره های مسابقات چین استاندارد نبود

ملی پوش سنگنوردی کشورمان گفت: متاسفانه گیره های استفاده شده در رقابت های دویون استاندارد نبود حتی نسبت به این موضوع اعتراض کردیم. فرناز اسماعیل زاده ملی پوش سنگنوردی کشورمان

مصاحبه ها ۰ نظر

علی رضابلاغی/ به پیشرفت هم کمک کنیم نه اینکه مانع پیشرفت هم باشیم.

همانطور که مستحضر هستید مسابقات آسیایی با فراز و نشیب های خود برگزار گردید که این فراز و نشیب ها و ضعف و قوت ها همیشه در تمامی رویدادهای کلان

سنگ نوردی طبیعت ۰ نظر

نسیم عشقی: سنگ نوردی روش زندگی بدون مرز و تبعیض است!

همانطور که همه شما عزیزان مطلع شده اید نسیم عشقی سنگ نورد خوب کشورمان به تازگی بعنوان یکی از 5 نفر برتر در گشایش مسیر و توسعه سنگنوردی در مناطق

۰ نظر

بدون نظر!

شما میتوانید اولین نفر باشید در نظرات این نوشته!

لغو پاسخ

*

code