مصاحبه با دانیل وودز

مصاحبه با دانیل وودز

دانیل وودز( Daniel Woods )، سنگ نورد بدون حد و مرزimages
 اخیراً با سنگ نوردي حرفه ای در سطح جهانی، دانیل وودز، برای یک مصاحبه تماس گرفتیم. دانیل وودز یکی از سنگنوردانی است که مورد حمایت North Face است و به ما کمک می کند که دریابیم ویژگی یک سنگنورد حرفه ای جهان چیست. دعوت ما را از روی لطف پذیرفتند.

پیشینه دانیل وودز
دانیل، متولد سال 1989، در حالی که بسیار جوان است حرفه سنگنوردی چشمگیری داشته است. دانیل از زمانی که سن بسیار کمی داشت سنگنوردی روی سنگ کوتاه ( bouldering)   را شروع کرد و وقتی که فقط 8 سال داشت وارد اولین رقابتش شد. بعد از آن به امتحان توانائی یک سنگنورد در سخت ترین صعودها ادامه داد. او افتخار بزرگی در محک زدن توانائی خود هم در بولدرینگ و هم صعودهای ورزشی کسب کرد و درهردو رشته از میزان درجه های سختی فراتر رفته است.
دانیل با صعود های موفقیت آمیز و برجسته در سراسر آمریکا و جهان یک سنگنورد شناخته شده در این رشته است. در اینجا با زندگی یک سنگنورد حرفه ای آشنا می شویم … مصاحبه با دانیل وودز:
CheapTents.com : چه چیزی شما را به سنگ نوردی ترغیب کرد؟
دانیل: من سنگنوردی را از سن 5 سالگی شروع کردم چون یک کاری بود که می شد انجام داد. در آن زمان برای ایجاد یک انگیزه برای ورزش کردن خیلی کوچک بودم و هیچ فعالیت دیگری انجام نداده بودم. در دوران راهنمایی از طریق مدرسه در فعالیت های گروهی شرکت کردم اما خیلی زود فهمیدم که به درد من نمی خورند. توجهم به سنگنوردی جلب شد و هر سال خودم را بیشتر به آن اختصاص دادم و رسیدم به جایی که الان هستم. انگیزه من از جایی شروع شد که فهمیدم این نه یک ورزش گروهی  بلکه یک ورزش انفرادی است. دلم می خواست ببینم که وقتی یک رقابت را می برم و به هدفی می رسم، این خودم هستم که این کار را انجام داده نه یک گروه. سنگ نوردی یک حس طبیعی و کار درستی بود. من دوست داشتم انواع مختلف سنگ و ترکیب آنها و امکاناتی که در اختیار می گذارند را حس کنم. همچنین دانستن اینکه در سنگنوردی کارهایی که می توانیم انجام دهیم بی پایان است و همیشه یک دعوت به مبارزه وجود دارد که خیلی الهام بخش است

CheapTents.com : بزرگترین موفقیت ورزشی شما چیست؟
دانیل: تا به حال بزرگترین موفقیت ورزشی من ایجاد تعادل بین بولدرینگ و صعودهای ورزشی (sport climbing) بوده است. اول با صعودهای ورزشی شروع کردم بعد به بولدرینگ تغییر مسیر دادم. طی 7 سال اخیر بولدرینگ تمام زندگی من بود و برای تلاش در یک مسیر سخت ورزشی  یک سفر اتفاقی داشتم. من احساس می کنم به همه هدفهایی که در بولدرینگ داشتم رسیدم و حالا به لحاظ روحی  آماده ام که ببینم با طناب می توانم چه کنم. در طی این دوهفته روی طناب بیشتر از همیشه صعود کردم و امیدوارم بتوانم که محدودیت ها را پشت سر بگذارم. می خواهم هم در بولدرینگ و صعود با طناب استانداردهایم را در یک زمان بالا ببرم.
CheapTents.com : مهمترین نقطه ضعف شما چیست؟

دانیل: بزرگترین نقطه ضعف من سطح تجربه و “بازی فکری” است. من زور زیادی دارم ولی
وقتی که می خواهم یک حرکت سریع انجام بدهم یا راحت ترین روش را برای انجام یک صعود
ایجاد کنم کم می آورم. در رقابت ها، وقتی به من فشار وارد می شود اگر به ذهنم اجازه دهم که مرا هدایت کند می توانم خیلی خوب عمل کنم. باید یاد بگیرم که صعود کننده باهوش تری باشم و فشار را کنترل کنم. قدرت همه چیز نیست، تجربه و اعتماد به نفس خیلی کمک می کند.
CheapTents.com : چه زمانی فکر می کنید که در رشته ورزشی خود در خارج از سالن واقعا به چیزی که می خواستید رسیدین؟ یا از خودتون به خاطر رسیدن به هدفتون راضی هستید؟
 دانیل: وقتی که 13 ساله بودم مشهور شدم. La Sportiva و Sickle را به عنوان اسپانسر داشتم، و مسابقات کوچک را می بردم و بر سکوی مسابقات جام جهانی نوجوانان خارج از کشور قرار گرفتم و در مجلات ظاهر شدم. این تازه شروع بود و بعد از آن تغییرات زیادی اتفاق افتاد.

در حدود 17 سالگی سرگرمی خود را به رویا تبدیل کردم. روی محصولات North Face امضا  می کردم که بهترین اقدامی بود که در سنگنوردی انجام دادم. آنها کمک کردند که به هدفهایم برسم و بهترین وسایل موجود در بازار را برایم فراهم کردند. North Face ، Petzl و Organic نیز پیشقدم شدند تا در رسیدن به هدفهایم به من کمک کنند. الان من می توانم به همه جای جهان سفرکنم و صعودهای سخت انجام بدم و تکرار کنم. از جهت هدف، احساس می کنم هر سال به هدف های مورد نظرم می رسم و به دنبال هدف بالاتری می روم. من از کارهایی که تا بحال انجام دادم راضی هستم و به کارم ادامه می دهم. بهترین قسمت این کار این است که … هیچ محدودیتی وجود ندارد.
CheapTents.com : سخت ترین قسمت تمرینات کدام است؟
دانیل: سخت ترین قسمت تمرینات انگیزه داشتن است. من فقط دوست دارم صعود کنم ولی می دونم تا وقتی که قویتر نباشم یا تجربه بیشتری کسب نکنم بعضی کارها هستند که نمی تونم انجام بدم. من تمرینات عادی را انجام می دهم مثل بارفیکس، تمرینات قدرتی، آویزان شدن و بارفیکس با یک بازو، و غیره. ولی خیلی خسته کننده می شد. الان فکر می کنم که بهترین روش، صعود کردن تا هر چقدر که ممکن باشد یا مسافرت به مکان های جدید با صخره های جدید است. روحیه تان حفظ       می شود و تجربه های بیشتری کسب می کنید.
CheapTents.com : جدی ترین آسیبی که دیدید چه بود؟ اگر داشتید، در مسابقات خارج از کشور، چگونه اتفاق افتاده است؟
دانیل: گوش شیطان کر، تا به حال هیچ آسیبی ندیدم.
CheapTents.com : سخت ترین صعود هایی که در سال بعد خواهید داشت، چه خواهد بود؟
دانیل: برای سال بعد، هدفم این است که در هر 8 جام جهانی رقابت کنم و به مقام برسم. همینطور در صعودهای ورزشی، خیلی از مسیرهای 14d/15a را در نظر دارم از جمله Realization ، Jumbo love ، و Action Direct هستند. برای بولدرینگ هم، می خواهم مسیر v15 فرد نیکولز ترمر            (Fred Nicoles Terremer) در هوکو  Hueco ، همچنین مسیر جیمز لیتز وارپاث James Litz Warpath در کاستل راک Castle Rocks ، و آیداهو Idaho که یک مسیر v14 تکرار نشده است. در کنار صعودها، می خواهم مسیرهای خودم را هم برای صعودهای ورزشی و بولدرینگ مشخص کنم.

CheapTents.com : دوست داری در 5 سال آینده به کجا برسی؟ بزرگترین آرزوی شما؟
دانیل: در 5 سال آینده می خواهم که استانداردهای صعود را عرضه کنم علاوه بر اینکه می خواهم نماینده خوب ورزشی باشم.

CheapTents.com : برای دیگر ورزشکاران علاقه مند چه توصیه هایی دارید که به آنها کمک کند به مدارج بالاتری برسند؟
دانیل: بهترین توصیه این است که اعتماد به نفس داشته باشید و انگیزه خود را حفظ کنید. اولین چیزی که شما را به سمت مراحل بعدی رهنمون می شود انگیزه ای است که به کار می برید. همچنین بسیار مهم است که از محیط و همراهیانتان لذت ببرید. وقتی مثبت اندیش و باانگیزه باشید هر چیزی ممکن است اتفاق بیافتد.
CheapTents.com : چه نوع تجهیزات کوهنوردی ، سنگ نوردی را ترجیح می دهید؟ و چرا؟
دانیل: مارک مورد علاقه من North Face است ژاکت های ناتس Nuptse   700   برای روزهای سرد، شلوارهای اتوموبیل رانی که بسیار سبک و مناسب بولدرینگ، کوله یک روزه سبک که برای پیاده     روی های طولانی مناسب است اما برای صعود تنها وسایل یک روز در آن جای می گیرد و کیسه خواب پر اوریون.
CheapTents.com : فرد خاص یا اسپانسری هستند که بخواهی از آنها تشکر کنی؟
دانیل: از North Face ، La Sportiva ، Petzl ، و تشک های بولدرینگ Organic تشکر می کنم که کمک کردند رویاهایم به واقعیت بپیوندند.
CheapTents.com : مطلب دیگری برای گفتن دارید؟
دانیل: از صعود و هر جایی که می توانید بروید لذت ببرید.
CheapTents.com : از طرف خودمان و بینندگان سایتمان به خاطر بینشی که درباره سنگنوردی به عنوان کسی که در سطح حرفه ای فعالیت می کند در اختیار ما قرار دادید تشکر می کنم. به لذت بردن و تحقق هدفهایت ادامه بده.

مترجم : مژگان کیان نژاد

 

درباره نویسنده

سعید حاجی بگلو
سعید حاجی بگلو 803 نوشته ها

سعید حاجی بگلو ـ مدیریت سایت http://iranclimbing.com/%d9%87%d9%85%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%a7%d9%86/

دیدن این پست ها هم خالی از لطف نیست!

مصاحبه ها ۱نظر

دوست دارم در المپیک فرانسه شرکت کنم/ با سنگنوردی اروپا فاصله زیادی نداریم

نایب قهرمانی سنگنوردی جهان؛ گفت: این ورزش در سال 2020 وارد المپیک می شود و من هم علاقه دارم در این مسابقات حضور داشته باشم. مهدی علی پور در گفتگو

مصاحبه ها ۰ نظر

اسماعیل زاده: گیره های مسابقات چین استاندارد نبود

ملی پوش سنگنوردی کشورمان گفت: متاسفانه گیره های استفاده شده در رقابت های دویون استاندارد نبود حتی نسبت به این موضوع اعتراض کردیم. فرناز اسماعیل زاده ملی پوش سنگنوردی کشورمان

اخبار بین المللی ۰ نظر

ستاره ای در حال طلوع – دختر یازده ساله با درجه سختی مردانه!

مصاحبه  با “انجی اسکارث جانسون ” (Angie Scarth Johnson) مصاحبه توسط سردبیر قسمت اسپانیایی زبان سایت 8a، ایگناسیو سان دوال انجام شده. مترجم: هامون نیکویی (گروه کوهنوردی و سنگوردی مهرگان

۰ نظر

بدون نظر!

شما میتوانید اولین نفر باشید در نظرات این نوشته!

لغو پاسخ