مصاحبه با ادام اندرا

مصاحبه با ادام اندرا

آدام : هیچ نیازی جهت توضیح دادن اینکه او یک و چرا در جامعه صخره نوردی معروف است , وجود ندارد : عملکرد هایش در صخره نوردی و نیز در تغییر پذیری الهام بخش است . نیم نگاهی به او که در زمین ، هوای آزاد بعد از صلاحیت ها در BNC درونیا وجود دارد ، می اندازم و استنباط می کنم لحظه ای جهت پرسیدن سوالاتم است ، هنگامی که ناگهان آنرا درک می کنیم تا یک کار بی مانند باشد با او چندین بار در ماه های اخیر مصاحبه شده است که من ممکن نیست هیچ چیز جالبی جهت اضافه کردن پیدا کنم . نزدیک او می نشینم و با لبخند مواجه می شوم .


آدام  ، اخیرا گفتید که در BWC فقط جهت ادامه دادن رتبه بندی شرکت می کنید اما بنظر می رسد که شما در واقع متعهد به انجام امور شدید .
خوب ، فصول به خوبی تقسیم می شود و بنابراین بر سرب و تخته سنگ تمرکز خواهیم کرد . هنوز تصمیم نگرفته ایم که در رقابت اروپایی چه چیزی انجام دهیم .
خوب ، از آنجا که شما هر دو رشته را تمرین می کنید … احساسات در معرض خطر در یکی و در دیگری وجود دارد ؟
تصور می کنم که بولدر  بیشتر در رقابت ها و فضای باز تغییر می کند . فضای بیرونی خیلی فیزیکی است اما شما می توانید زمان را بپذیرید . در رقابت ها ، در واقع شبیه یک مشکل جهت حل کردن است و فشار بیشتری وجود دارد همچنین بعلت اینکه شما مجبور به ادامه دادن علی رغم اشتباهات هستید ، از لحاظ ذهنی دشوار است . لید کمتر تغییر می کند ، فضای باز و رقابت ها مشابه احساسات شامل شده می باشد ، اما فضای بیشتری را در فضای باز احساس می کنیم .
در رقابت ها بیشتر شما چه چیزی دوست دارید ؟
بولدر جهت لذت بردن از رقابت بهتر است ، فضا دوستانه تر است ؛ اما یک اشتباه می تواند بوجود آید . تصور می کنم که لید کمر به شانس وابسته است اما چرا محبوب تر است .
شما هنوز به مدرسه می روید ، درست است ؟
بله هر روز تا ساعت 2 بعد از ظهر به مدرسه می روم ، سپس بمدت دو ساعت و نیم  تمرین دارم . درباره تمرین تان بگویید ، آیا شما تنها تمرین می کنید؟
من معمولا نتهایی تمرین دارم . ساعت سه بعد از ظهر ژیمناستیک می روم که هیچ کس در آنجا نیست … هنگامی که تمرین استقامت دارم ، بیشتر صعود می کنم  اما همچنین  از یک ریل چرخان برای بارفیکس ها استفاده می کنم.
چه موقع دوره بالا روی و صعود تان شروع می شود ؟
در شش سالگی وارد اولین مسابقات شدم  . درآن زمان 6a صعود می کردم بنابراین رفقایم مرا متقاعد می کردند تا سعی کنم …
آیا قدتان به شما کمک می کند ؟
تصور نمی کنم – در کلاسم دومین فرد کوتاه قد بودم.
چگونه رقابت ها وصعود بیرونی را تطبیق می دهید؟آیا هرگز از رفتن به پرتگاه دست کشیده اید ؟
برای من صعود نکردن در فضای بیرون دشوار است اما یک عذاب و شکنجه روانشناختی است
ورزشکار بودن برای شما به چه معنا بوده است ؟
خوب بایستی یک فرق داشته باشم ، بیشتر احساس یک کوهنورد را  دارم تا یک ورزشکار . برای من لذت بخش تر از ورزش حرفه ای است . بهنگام رقابت به بالا رفتن ادامه خواهم داد ، اما با وجود این حرفه ای نیستید .
اما من توسط ندراسیون و حامیانم حمایت شدم .
در یکی از محاسبه های اخیرتان شما المپیک را ذکر کردید .
بله تصور می کنم که صعود – یک حرکت طبیعی همانند دویدن یا شنا کردن می باشد – به المپیک تعلق دارد و درک نمی کنم که چرا اینگونه نیست . عده ای می گویند که صعود ورزشی روح را از بین خواهد برد اما من موافق نیستم . هنوز وقایع ممکن است بهبود یابد یا حتی اگر تصور کنم که آنچه از دست می دهیم ، اساسا توجه از رسانه است . تا حدی درک دشوار است و احتمالاَ  لید نمی تواند شدیدتر باشد ، اما اخیرا تصور می کنم بهتر می شود ، برای مثال مسیری در چین خوب ، طولانی اما سریع بود.
همگی درباره عملکردهای صعودی اطلاعات خوبی داریم ، بنابراین اجازه دهید با مقداری اجازه دهید با مقداری از اطلاعات شفاهی پایان دهیم و دیگر سرگرمی تان بغیر از صعود چیست ؟
به رادیو گوش می دهم ، تصاویر کوهنوردی و صعود را تماشا می کنم … زمان زیادی برای خواندن کتاب ندارم اما روزنامه می خوانم .. سعی می کنم تا به خودم آموزش دهم .
و آخرین و نه کمترین اهداف و تمایلات پنهان تان چیست ؟
نمی خواهم بگویم چرا که آنها درست نمی باشد.
 مصاحبه توسط النا کوریو ، بعنوان یک خبر نامه از IFSC
منبع : ifsc-climbing.org

درباره نویسنده

سعید حاجی بگلو
سعید حاجی بگلو 803 نوشته ها

سعید حاجی بگلو ـ مدیریت سایت http://iranclimbing.com/%d9%87%d9%85%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%a7%d9%86/

دیدن این پست ها هم خالی از لطف نیست!

مصاحبه ها ۰ نظر

علیپور، درصورت توجه مسئولان، قهرمانی رنکینک جهان را به ارمغان خواهم آورد

رضا علیپور روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: سطح مسابقات سنگنوردی نانجینگ چین بسیار بالا بود و همه قهرمانان جهان در این دوره از مسابقات حضور

مصاحبه ها ۰ نظر

گفتگوی صمیمانه با، حميد‌رضا توزنده‌جاني در آستانه حضور در مسابقات آسيايي چين

سنگنوردی سالنی بر روی دیواره های پیش ساخته چوبی – فلزی و یا فایبرگلاس و در داخل سالن های سرپوشیده انجام می شود و کاربرد آن بیشتر در برگزاری مسابقات

مصاحبه ها ۰ نظر

الناز رکابی؛ سنگ نوردی کشورمان حرفه ایی نیست!

الناز رکابی سنگنورد کشورمان در گفتگو با خبرنگار ورزشی ذاکرنیوز  گفت:سنگنوردی ایران حرفه ایی نیستوی در مورد اینکه این ورزش کشورمان حرفه ای است یا نه گفت:سنگنوردی  کشورمان به این

۰ نظر

بدون نظر!

شما میتوانید اولین نفر باشید در نظرات این نوشته!

لغو پاسخ