گزارش برنامه گشایش چهار مسیر جدید سنگنوردی در رودبارک منطقه سنگنوردی سوآت

گزارش برنامه گشایش چهار مسیر جدید سنگنوردی در رودبارک منطقه سنگنوردی سوآت

مجید ربیع پور سنگنورد کلاردشتی و راهنمای منطقه  علم کوه در یک برنامه سنگنوردی و با دعوت از سنگنوردانی از باشگاه کوهنوردی و اسکی دماوند (شهرام عباس نژاد و جمال کبیر رضایی) و باشگاه کوهنوردی تهران(مهسا وهاب نژاد و سمیه قاسمی) و باشگاه سنگنوردی سیاووش یزدانی قائمشهر (پرویز حبیبی و میثم یعقوبی) که در تاریخ 27 و 95/8/28 در شرایط آب و هوایی نامساعد باد و  باران و سرمای پاییزی موفق به گشایش چهار مسیر در روبارک منطقه سنگنوردی سوآت شدند.
گزارش:
مسیرها به ترتیب از سمت راست : مسیر مصنوعی (علاج) گشایش توسط :شهرام عباس نژاد،سمیه قاسمی ،طول مسیر 21 متر و با درجه سختی : +A2 دارای 6 بولت و کارگاه زنجیر بوده .فاصله ی بین میانی چهارم و پنجم و همچنین بین پنجم و ششم سرمته زده شده تا بشه از اسکای هوک استفاده کرد.
2

مسیر دوم : مسیر طبیعی(در مسیر باد) گشایش توسط پرویز حبیبی-میثم یعقوبی و مجید ربیع پور .طول مسیر 35 متر که طول اول 22 متر و طول دوم 13 متر و به علت نامساعد بودن اب و هوای امروز درجه دقیق داده نشده و در فرصت اینده صعود شده و درجه داده خواهد شد دارای 23 بولت و کارگاه زنجیر.
مسیر سوم : مسیر طبیعی (عامر ) به نام سنگنورد کلاردشتی عامر ازوجی، گشایش توسط :جمال کبیر رضایی و مهسا وهاب نژاد طول مسیر از روی طاقچه 25 متر اما بهتره از طناب 60 متری استفاده شه درجه سختی :5/11C و دارای 14بولت و کارگاه زنجیر .

1
مسیر چهارم : مسیر طبیعی (صبر ایوب) گشایش توسط :شهرام عباس نژاد و سمیه قاسمی طول مسیر 35متر با درجه سختی 5/10d دارای 13بولت و کارگاه زنجیر. کلیه ی بولت ها هیلتی و از نوع HSA و بولت کارگاه ها هیلتی HST3 و صفحه رول و کارگاه های زنجیر دو حلقه شیراز استفاده شده.

در اینجا جا دارد از دوستان ومربیان خوب وبرجسته کشورمان استاد شهرام عباس نژاد و استاد پرویز حبیبی و دوستان دیگر : میثم یعقوبی ،جمال کبیر رضایی،مهسا وهاب نژاد و سمیه قاسمی که صمیمانه دعوت را  پذیرفتن و به ما  در زمینه  رشد و احیای سنگنوردی منطقه کلاردشت و ایجاد مدرسه  سنگ نوردی سوآت یاری دادند تشکر کنم.

3 5 6 7

ارسال گزارش: مجید ربیع پور

درباره نویسنده

سعید حاجی بگلو
سعید حاجی بگلو 803 نوشته ها

سعید حاجی بگلو ـ مدیریت سایت http://iranclimbing.com/%d9%87%d9%85%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%a7%d9%86/

دیدن این پست ها هم خالی از لطف نیست!

مازندران ۰ نظر

نتایج اولین دوره مسابقات سنگنوردی بولدرینگ جام کاسپین (بانوان)

اولین دوره مسابقات بولدرینگ”جام کاسپین”  که در استان مازندران شهرستان بابل برگزار شد گزارش مسابقه بلدرینگ جام کاسپین بابل در بخش خانمها. ثبت نام این مسابقه از ساعت 8 روز

مازندران ۰ نظر

اطلاعیه: اولین دوره مسابقات بولدرینگ “جام کاسپین”

اطلاعیه برگزاری مسابقه سنگنوردی. اولین دوره مسابقات بولدرینگ”جام کاسپین”، در دو بخش بانوان و آقایان به تاریخ 29 و 30 مهرماه در استان مازندران شهرستان بابل برگزار میگردد. برنامه مسابقات:

مازندران ۰ نظر

گزارشی از دومین فستیوال سنگنوردی در آمل

دومین دوره فستیوال سنگنوردی شهرستان آمل امروز جمعه 14 آبان با حضور بیش از 130 نفر از سنگنوردان و اساتید و مربیان سراسر کشور در منطقه بندبریده (شکل شاه) برگزار

۰ نظر

بدون نظر!

شما میتوانید اولین نفر باشید در نظرات این نوشته!

لغو پاسخ

*

code