گزارش برنامه سومین فستیوال سنگنوردی آمل/گزارش تصویری

گزارش برنامه سومین فستیوال سنگنوردی آمل/گزارش تصویری

سومین فستیوال سنگنوردی آمل به مناسبت بزرگداشت یاد پدر کوهنوردی آمل زنده یاد قدرت الله رجایی در تاریخ 28 مهرماه در منطقه سنگنوردی (شکل شاه) برگزار شد.

تعداد نفرات حاضر در منطقه تقریبا 200 نفر
مدیران و سایر افراد شاخص:
1) آقای ناصر نصری؛ رئیس تربیت بدنی شهر آمل
2) آقای امیر احسانی؛ رئیس هیئت کوهنوردی آمل
3) جناب آقای امرایی؛ رئیس انجمن کوهنوردان کشور
4) جناب آقای قاسم پور؛ رئیس هیئت ساری
5) جناب آقای عبدالله قبادی رئیس هیئت بابل
پیشکسوتان: آقایان کیومرث بابازادهٰ؛ حسین هیزم کار؛ عباس طهرانی زاده؛ مجید هوشمند.
مربیان و سایر افراد پر تلاش در عرصه سنگنوردی کشور: آقایان عباس محمدی؛ مسعود زینالی؛ محسن پورقاسم؛ حسن میرزا حسینی؛ محمود قویدل بیرجندی؛ علی میرزایی؛ حسین تولا؛ حسین ناطقی؛ امین خورشیدسوار؛ نادر وثوقی؛ جواد ولی نژاد.
و خانم ها نسیم عشقی؛ افسانه مینایی؛ اقلیما حق داد؛ میره رفیعی؛

اسپانسرهای برنامه:
1) فروشگاه کوهنوردی دماوند (آمل) جناب آقای ابوالفضل الیاسی
2) فروشگاه کوهنوردی k2 (تهران) جناب آقای عباس طهرانی زاده
3) فروشگاه کوهنوردی زریوان (آزادشهر) جناب آقای محسن گلچین
4) فروشگاه شایان تحریر (آمل) سید مجید شریف نیا
5) مجموعه سنگنوردی آفتاب آمل
6) هیئت کوهنوردی شهرستان آمل جناب آقای امیر احسانی
7) باشگاه کوهنوردی سلبن آمل جناب آقای سید مرتضی ساداتی
8) سرکار خانم شورا فکری

تدارکات و برنامه های اجرایی:
عکاسی و فیلم برداری جناب آقای علیرضا اکبریان از ساری
محسن آبشناس؛ مهدی عمران؛ یونس عبدی؛ منصور رضایی؛ آیدا مسجدی؛ هانیه محمدنژاد؛ مهشاد شیروانی؛ ارزو فکری؛ مریم یاری؛ شکیبا مقصودی

مطمئنا در ذکر اسامی؛ افرادی از قلم افتاده اند که به بزرگی خودشان ما را ببخشند.

از ساعت 8 صبح روز پنجشنبه دوستان منصور رضایی؛ یونس عبدی و آرزو فکری جهت پاکسازی و آماده سازی وارد منطقه شدند. از حوالی ساعت 12 ظهر کم کم مهمانها در منطقه حضور پیدا کردند. تا ساعت 3 و نیم شب. کلیه هماهنگی های لازم و نامه نگاری ها با نیروی انتظامی منطقه؛ هلال احمر و سایر موارد لازم توسط هیئت کوهنوردی آمل انجام شد. شام افراد حاضر در منطقه بر عهده تیم میزبان بود و پس از صرف شام افراد شب نسبتا آرامی را گذراندند.
صبح بین ساعت 6 تا 8 بقیه افراد وارد منطقه شدند و بعد از صرف صبحانه همگانی که آن هم بر عهده مجموعه فستیوال بود به سمت پای دیواره حرکت کردند.
جوی نسبتا آرام و بی سر و صدا؛ برخی مشغول صعود؛ برخی آموزش؛ برخی آموختن؛ برخی گشایش مسیر
روز پنجشنبه مسیری با دو طول به نام بیرجندی ها توسط آقای محمود قویدل بیرجندی گشایش شد. درجه مسیر 9/5 که طول دوم ابزار خور است.
روز دوم مسیری به نام سلبن گشایش شد که آن هم توسط آقای محمود قویدل بیرجندی و یک مسیر اسپرت آموزشی است.
در این بین آقایان علی میرزایی و مسعود زینالی از ساعت 8 صبح وارد منطقه شدند و بعد از شناسایی اقدام به گشایش یک مسیر اسپرت با درجه 11/c به نام هیلتی کردند. که این پروسه ی حدود 15 متری به جهت دقت بالای دوستان در طراحی و انتخاب نقاط مناسب از ساعت 8 صبح تا حوالی 5 و نیم عصر طول کشید و در انتها با صعود آقایان مسعود زینالی و علی میرزایی و عباس محمدی درجه مسیر اعلام شد.

صعودهای متفاوت و پر بیننده عبارت بودند از:
صعود آقای حسن میرزاحسینی مسیر فستیوال؛ محسن پور قاسم مسیر فرشاد؛ خانم نسیم عشقی مسیر پژمان و روزبه؛ خانم اقلیا حق داد مسیر ققنوس؛ آقای عباس محمدی مسیر پژمان و روزبه؛ آقای جواد ولی نژاد مسیر ققنوس.
دوستان حاضر در منطقه از شهرهای: اراک؛ کرمانشاه؛ شیراز؛ تهران؛ مشهد؛ بیرجند؛ گنبد؛ گرگان؛ ساری؛ بابل؛ کرج؛ بهشهر.

ممنونیم از حضور به معنای واقعی گرمتان؛ دست تک تکتان را می فشاریم که سبب عزت و سربلندی خاک پاک ایرانید.
امیدوارم روز جمعه 28 مهر 96 که در تاریخ سنگنوردی شهر و استانمان جایی را از آن خود کرد و هیچگاه فراموش نخواهد شد؛ سکوی پرتاب خوبی برای دوستانی باشد که دنبال دلیلی برای شروع دوباره بودند.
ما مربی ها و سنگنوردان نامدار زیادی را دعوت کردیمٰ و برخی چون بار مالی نداشت حاضر به حضور نشدند؛ اما بزرگانی هم بودند که بدون هیچ چشم داشتی رنج و هزینه سفر به دوش کشیده و بی منت حاضر شدند؛ از دوستان و همشهری ها و هم استانی های خوبم تقاضا می کنم همانطور که هر یک از این مربیان بی چشم داشت و فقط بخاطر عشق به این ورزش جمع ما را گرم کردند پس وظیفه انسانی ما هم حکم می کند برای برگزاری هر گونه کلاسی چه زیر نظر فدراسیون و چه کلاس های خودجوش خصوصی و خارج از چارت فدراسیون از حضور این عزیزان استفاده شود.
و در انتها اینجانب سید مجید شریف نیا؛ تشکر می کنم از هم طناب خوبم محسن آبشناس که با توجه به دغدغه درسی فراوانی که داشت حدود 40 روز در تک تک موارد و دقایق تنهایم نگذاشت. جناب علیرضا اکبریان سنگنوردی بی حاشیه ساروی که بطور کاملا نامحسوس و حرفه ای با مجموعه ابر دوربین هاش مشغول به ثبت و ماندگاری تک تک لحظه های این فستیوال بود.
جهت تبادل اطلاعات و عکس ها
 

درباره نویسنده

سعید حاجی بگلو
سعید حاجی بگلو 803 نوشته ها

سعید حاجی بگلو ـ مدیریت سایت http://iranclimbing.com/%d9%87%d9%85%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%a7%d9%86/

دیدن این پست ها هم خالی از لطف نیست!

اخبار داخلی ۰ نظر

انتشار کتاب “مجموعه مقالات تمرین ها و تکنیک های سنگنوردی” ترجمه «هامون نیکویی»

مجموعه ی پایگاه خبری ورزشی ایرانیان مفتخر است تا اولین مجموعه ی ترجمه-تالیفی خود را با حمایت جمعی از ورزشکاران و با نظر ویژه ی رئیس محترم فدراسیون جناب آقای

بخشنامه ها ۰ نظر

اعلام اسامی قبول‌شدگان دوره مربیگری درجه 3 سنگ‌نوردی

پیرو برگزاری دوره مربیگری درجه 3 سنگ‌نوردی از تاریخ 27 تا 31 شهریور ماه 96 در منطقه پل‌خواب، اسامی قبول‌شدگان دوره به شرح زیر اعلام می‌گردد: اسامی نفرات ردیف اسامی

سنگ نوردی طبیعت ۰ نظر

چهارمین جلسه‌ی بررسی حادثه‌ی منجر به فوت زنده‌یاد «مرتضی نادی»

چهارمین جلسه‌ی کمیسیون بررسی حوادث فدراسیون با موضوع بررسی حادثه‌ی منجر به فوت زنده‌یاد «مرتضی نادی» در محل اتاق جلسات فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی در روز سه‌شنبه ۲۷ آبان

۰ نظر

بدون نظر!

شما میتوانید اولین نفر باشید در نظرات این نوشته!

لغو پاسخ