گزارش مسابقه La Sportiva Legends only 2016

گزارش مسابقه La Sportiva Legends only 2016

مسابقات Legends only   La Sportivaهر ساله توسط کمپانی La Sportiva  بین 5 تا 6 نفر از بهترین سنگنوردان جهان برگزار می شود. مسابقات la sportive Legends only16  امسال در تاریخ  25 نوامبر به میزبانی سوئد برگزار شد.

در این مسابقه پرهیجان 5 سنگنورد مطرح جهان شرکت داشتند.

Jimmy Webb سنگنورد امریکایی به تازگی ازآسیب انگشت بازگشته و این اولین مسابقه رسمی او بعد از آسیب بود. این غول سنگنوردی امریکا در سال 2013 توانست با اقتدار کامل مقام قهرمانی این مسابقات را به خود اختصاص دهد.

Jongwon Chon سنگنورد کره جنوبی که به تازگی قهرمانی جهان را در کارنامه ثبت کرده است و در اکثر فینال های جهانی حضور داشته است. از ویژگی های منحصر به فرد او میتوان به انعطاف فوق العاده او اشاره کرد.

Kokoro Fujii سنگنورد قدرتمند ژاپنی که برای نخستین بار در این مسابقات حضور داشت. ابتدا قرار بود از قهرمان بولدر جهان Tomoa Narasaki برای این مسابقات دعوت شود. ولی متاسفانه این سنگنورد در اخرین روزهای تمرین قبل از مسابقه دچار اسیب انگشت شد و از حضور در این مسابقه بازماند.

Rustam Gelmanov دومین سنگنورد قدرتمند روسیه که عناوین زیادی را در مسابقات IFSC در کارنامه دارد.

Alex Megos ملقب به عنکبوت آلمانی. یکی از قویترین سنگنوردان جهان. اولین شخصی که درجه 9a را بصورت onsight  صعود کرد. نائب قهرمان مسابقات la sportive legends only 2014  از جمله عناوین او می باشد.

در مسابقه امسال هر سنگنورد 3 بار اجازه تلاس بر روی هر مسیر را دارد. بعد از هر بار تلاش ناموفق سنگنورد باید منتظر باشد تا سنگنوردان دیگر شانس خود را امتحان کنند و سپس تلاش بعدی خود را انجام دهد.

تا مسیر  چهارم Alex Megos توانسته بود با فلش کردن سه مسیر اول رتبه اول را حفظ کند ولی در مسیر چهارم که یک مسیر کریمپی بود نتوانست مسیر را با موفقیت تاپ کند و همین موضوع باعث شد سنگنورد کره جنوبی و ژاپن از او پیشی بگیرند. در نهایت Jongwon Chon از کره جنوبی به قهرمانی رسید و Kokoro Fujii نائب قهرمان و Alex Megos به رتبه سوم این مسابقه اکتفا کرد. Jimmy webb  و Rustam Gelmanov به ترتیب چهارم و پنجم شدند.

لینک مشاهده مسابقه:https://www.youtube.com/watch?v=PQN2DiEMMhA

 

 

maxresdefault

درباره نویسنده

دیدن این پست ها هم خالی از لطف نیست!

مسابقات ۰ نظر

«ایران» با سه مدال «طلا»،«نقره» و «برنز» به مقام سوم آسیا دست یافت

در پایان بیست و پنجمین دوره مسابقات سنگ‌نوردی قهرمانی آسیا، تیم ایران در مجموع، پس از تیم های ژاپن و اندونزی، به مقام سوم این رقابت ها رسید. به گزارش

مسابقات ۰ نظر

مدال برنز جام جهانی سوئیس بر سینه «محمد رضا صفدریان»

یخ‌نوردان کشورمان در مسابقات جام جهانی در «ساس فی» سوئیس با راه‌یابی به فینال مواد مختلف، خوش درخشیدند و در نهایت «محمد رضا صفدریان» یک مدال برنز ارزشمند را به

مسابقات ۰ نظر

رضا علییپور تنها ورزشکار ایرانی حاضر در بازیهای جهانی لهستان 2017

رضا علییپور تنها ورزشکار ایرانی حاضر در بازیهای جهانی لهستان 2017  روز 5 شنبه 29 تیر،لهستان میزبان برگزاری یکی از مهمترین رویدادهای وزرشی امسال خواهد بود. افتتاحیه باشکوهی که برای

۰ نظر

بدون نظر!

شما میتوانید اولین نفر باشید در نظرات این نوشته!

لغو پاسخ