گزارش مسابقه La Sportiva Legends only 2016

گزارش مسابقه La Sportiva Legends only 2016

مسابقات Legends only   La Sportivaهر ساله توسط کمپانی La Sportiva  بین 5 تا 6 نفر از بهترین سنگنوردان جهان برگزار می شود. مسابقات la sportive Legends only16  امسال در تاریخ  25 نوامبر به میزبانی سوئد برگزار شد.

در این مسابقه پرهیجان 5 سنگنورد مطرح جهان شرکت داشتند.

Jimmy Webb سنگنورد امریکایی به تازگی ازآسیب انگشت بازگشته و این اولین مسابقه رسمی او بعد از آسیب بود. این غول سنگنوردی امریکا در سال 2013 توانست با اقتدار کامل مقام قهرمانی این مسابقات را به خود اختصاص دهد.

Jongwon Chon سنگنورد کره جنوبی که به تازگی قهرمانی جهان را در کارنامه ثبت کرده است و در اکثر فینال های جهانی حضور داشته است. از ویژگی های منحصر به فرد او میتوان به انعطاف فوق العاده او اشاره کرد.

Kokoro Fujii سنگنورد قدرتمند ژاپنی که برای نخستین بار در این مسابقات حضور داشت. ابتدا قرار بود از قهرمان بولدر جهان Tomoa Narasaki برای این مسابقات دعوت شود. ولی متاسفانه این سنگنورد در اخرین روزهای تمرین قبل از مسابقه دچار اسیب انگشت شد و از حضور در این مسابقه بازماند.

Rustam Gelmanov دومین سنگنورد قدرتمند روسیه که عناوین زیادی را در مسابقات IFSC در کارنامه دارد.

Alex Megos ملقب به عنکبوت آلمانی. یکی از قویترین سنگنوردان جهان. اولین شخصی که درجه 9a را بصورت onsight  صعود کرد. نائب قهرمان مسابقات la sportive legends only 2014  از جمله عناوین او می باشد.

در مسابقه امسال هر سنگنورد 3 بار اجازه تلاس بر روی هر مسیر را دارد. بعد از هر بار تلاش ناموفق سنگنورد باید منتظر باشد تا سنگنوردان دیگر شانس خود را امتحان کنند و سپس تلاش بعدی خود را انجام دهد.

تا مسیر  چهارم Alex Megos توانسته بود با فلش کردن سه مسیر اول رتبه اول را حفظ کند ولی در مسیر چهارم که یک مسیر کریمپی بود نتوانست مسیر را با موفقیت تاپ کند و همین موضوع باعث شد سنگنورد کره جنوبی و ژاپن از او پیشی بگیرند. در نهایت Jongwon Chon از کره جنوبی به قهرمانی رسید و Kokoro Fujii نائب قهرمان و Alex Megos به رتبه سوم این مسابقه اکتفا کرد. Jimmy webb  و Rustam Gelmanov به ترتیب چهارم و پنجم شدند.

لینک مشاهده مسابقه:https://www.youtube.com/watch?v=PQN2DiEMMhA

 

 

maxresdefault

درباره نویسنده

دیدن این پست ها هم خالی از لطف نیست!

مسابقات ۰ نظر

برگزاری کاپ سنگنوردی آسیا کره جنوبی

بنا بر اعلام کنفدراسیون سنگنوردی آسیا کشور کره جنوبی طی روزهای ۷ تا ۹ آبان (۲۸ تا ۳۰ اکتبر) میزبان یک دوره رقابت سنگنوردی در مواد لید(سرطناب) و سرعت در

مسابقات ۰ نظر

برای اولین بار در تاریخ یخنوردی ایران کسب مدال برنز قهرمان قهرمانان جهان(لید) در سال ٢٠١٨

  کسب اولین مدارل اوورال رنکینگ جهانی توسط محمدرضا صفدریان(Overall RAnk) در پایان رقابت های جام جهانی یخنوردی در سال 2018 در کشور روسیه صفدریان توانست به عنوان چهارمی دست

مسابقات ۰ نظر

درخشش سنگ‌نوردان نوجوان ایران در قهرمانی آسیا

مسابقات قهرمانی آسیا: «سارا زراعت  زاده» کسب عنوان دوم و «تامیلا تذری» در جایگاه چهارم در جریان مسابقات سنگ‌نوردی نونهالان و نوجوانان قهرمانی آسیا در سنگاپور و در رده سنی

۰ نظر

بدون نظر!

شما میتوانید اولین نفر باشید در نظرات این نوشته!

لغو پاسخ

*

code