دیواره odessa قرقیزستان «آغاز یک رویا»به حقیقت پیوست

دیواره odessa قرقیزستان «آغاز یک رویا»به حقیقت پیوست

 چندی پیش اخباری در رابطه با دیواره نوردان خراسان شمالی در راه دیواره odessa قرقیزستان با سختیA4 در سایت منتشر شد (لینک این خبر را در پایگاه خبری صعودهای ورزشی ایرانیان اینجا ببینید)

و سرانجام این رویا به حقیقت پیوست و تیم دیواره نوردی خراسان شمالی (سبکاد) با شعار «آغاز یک رویا» 14 مرداد ماه مشهد مقدس را به مقصد کشور قرقیزستان ترک خواهد کرد.

این تیم متشکل از ۴ نفر (آقایان حسین بهمنیار(سرپرست)، امین صفری، رضا وثوقی و عیسی شکیبا) تلاش خود را بر روی  دیواره Odessa در دره karavshin کشور قرقیزستان خواهند داشت.
درجه مسیرهای صعود طبیعی از  v1آغاز شده و در صعود مصنوعی اغلب مسیرها دارای درجه سختی A3  و در برخی مسیرها درجه سختی A4 هم دارا می باشد.
لازم به ذکر است با توجه به شکل دیواره در بسیاری از طول ها صعود به صورت مصنوعی انجام خواهد گرفت.
مدت  زمان اجرای این برنامه حدود ۱ ماه برنامه ریزی شده و مدت شب مانی در روی دیواره حداقل ١٠ روز پیش بینی شده است که تمام شب مانی ها در پرتلج انجام خواهد شد.
قلل معروف منطقه میتوان به قلل Asan,Usan……نام برد .
لازم بذکر تیم  دیواره نوردی سبکاد در سنوات گذشته موفق به گشایش دو مسیر در دره نراوانک ارمنستان و صعود دیواره جنوبی قله Ushbaگرجستان برای اولین بار در تاریخ کوهنوردی ایران شده است.

 

 

درباره نویسنده

سعید حاجی بگلو
سعید حاجی بگلو 803 نوشته ها

سعید حاجی بگلو ـ مدیریت سایت http://iranclimbing.com/%d9%87%d9%85%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%a7%d9%86/

دیدن این پست ها هم خالی از لطف نیست!

خراسان شمالی ۰ نظر

گزارش برنامه سفر سنگ اسفراین

هدف از سفر سنگ شناساندن مناطق سنگنوردی طبیعی خراسان شمالی و رشد و گسترش این ورزش هیجان انگیز در بین مردم است که امروز با استقبال خوب مردم مواجه بودیم.این

خراسان شمالی ۰ نظر

خراسان شمالی: سفر سنگ اسفراین

هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی خراسان شمالی به میزبانی هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی شهرستان اسفراین برگزار میکند: “سفر سنگ اسفراین” 96/02/08 محل برنامه :دره نوشیروان کروکی مسیر:کیلومتر 12 جاده

خراسان شمالی ۰ نظر

دیواره نوردان خراسان شمالی در راه دیواره odessa قرقیزستان با سختیA4

دره karavshin واقع در مرز کشور قرقیزستان و تاجیکستان مجموعه ای از برج ها را دارا می باشد و به پاتاگونیای آسیا معروف است.  قله  odessa  با ارتفاع ۴٨١٠متر از

۰ نظر

بدون نظر!

شما میتوانید اولین نفر باشید در نظرات این نوشته!

لغو پاسخ