دیواره نوردان خراسان شمالی در راه دیواره odessa قرقیزستان با سختیA4

دیواره نوردان خراسان شمالی در راه دیواره odessa قرقیزستان با سختیA4

دره karavshin واقع در مرز کشور قرقیزستان و تاجیکستان مجموعه ای از برج ها را دارا می باشد و به پاتاگونیای آسیا معروف است.  قله  odessa  با ارتفاع ۴٨١٠متر از برجهای زیبای این دره و دیواره شمالی آن به طول تقریبی 1600متر از دیواره های سرسخت و پر ابهت منطقه میباشد, جنس سنگ دیواره گرانیت می باشد. در جبهه شمالی این دیواره 5 مسیر توسط روس ها گشایش شده که طول این مسیرها از 30 طول تا 48 طول می باشد.
تیم دیواره نوردی گروه کوهنوردی سبکاد خراسان شمالی متشکل از 4 نفر (آقایان حسین بهمنیار(سرپرست)، امین صفری، رضا وثوقی و عیسی شکیبا) در مرداد ماه سال 95جهت صعود دیواره Odessa در دره karavshin کشور قرقیزستان تلاش خواهند داشت.
درجه مسیرهای صعود طبیعی از  v1آغاز شده و در صعود مصنوعی اغلب مسیرها دارای درجه سختی A3  و در برخی مسیرها درجه سختی A4 هم دارا می ناشد.
لازم به ذکر است با توجه به شکل دیواره در بسیاری از طول ها صعود به صورت مصنوعی انجام خواهد گرفت.
مدت  زمان اجرای این برنامه حدود 1 ماه برنامه ریزی شده و مدت شب مانی در روی دیواره حداقل ١٠ روز پیش بینی شده است که تمام شب مانی ها در پرتلج انجام خواهد شد.
قلل معروف منطقه میتوان به قلل Asan,Usan……نام برد .
لازم بذکر تیم  دیواره نوردی سبکاد در سنوات گذشته موفق به گشایش دو مسیر در دره نراوانک ارمنستان و صعود دیواره جنوبی قله Ushbaگرجستان برای اولین بار در تاریخ کوهنوردی ایران شده است.

IMG_20160709_143706 IMG_20160709_143713IMG_20160709_143711

 

درباره نویسنده

سعید حاجی بگلو
سعید حاجی بگلو 803 نوشته ها

سعید حاجی بگلو ـ مدیریت سایت http://iranclimbing.com/%d9%87%d9%85%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%a7%d9%86/

دیدن این پست ها هم خالی از لطف نیست!

خراسان شمالی ۰ نظر

خراسان شمالی: نفرات برتر اعزامی به مسابقات کشوری سنگنوردی مشخص شدند

بجنورد- در جریان مسابقات سنگنوردی داخل سالن ویژه رده سنی نوجوانان بجنورد، نفرات برتر اعزامی به مسابقات کشوری سنگنوردی مشخص شدند. رئیس کمیته صعودهای ورزشی بجنورد در گفتگو با خبرنگار

خراسان شمالی ۰ نظر

دیواره odessa قرقیزستان «آغاز یک رویا»به حقیقت پیوست

 چندی پیش اخباری در رابطه با دیواره نوردان خراسان شمالی در راه دیواره odessa قرقیزستان با سختیA4 در سایت منتشر شد (لینک این خبر را در پایگاه خبری صعودهای ورزشی

خراسان شمالی ۰ نظر

گزارش برنامه سفر سنگ اسفراین

هدف از سفر سنگ شناساندن مناطق سنگنوردی طبیعی خراسان شمالی و رشد و گسترش این ورزش هیجان انگیز در بین مردم است که امروز با استقبال خوب مردم مواجه بودیم.این

۰ نظر

بدون نظر!

شما میتوانید اولین نفر باشید در نظرات این نوشته!

لغو پاسخ