گشایش مسیری دیگر در تنگه زیبای تامرادی استان کهگیلویه و بویر احمد با نام ” گردو “

گشایش مسیری دیگر در تنگه زیبای تامرادی استان کهگیلویه و بویر احمد با نام ” گردو “

پیرو فراخوان اعلام شده از سوی کارگروه سنگنوردی طبیعت استان خوزستان بمنظور گشایش مسیر سنگنوردی در تنگه تامرادی استان کهگیلویه و بویر احمد، طی روزهای16 خرداد و 17 خرداد 1395 تیم ما بهمراه تیم سنگنوردی استان کهگیلویه و بویر احمد توانستیم یک مسیر بلند در این تنگه زیبا و مستعد در زمینه سنگنوردی گشایش و رول کوبی کنیم.

با توجه به گشایش های قبل کمبود یک مسیر بلند که قابلیت صعود کرده ای و فرود مرحله ای را داشته باشد طی یکسال گذشته حس می شد که اینبار با ایجاد مسیر ” گردو ” تنگه تامرادی دارای دو مسیر مصنوعی، سه مسیر اسپرت و یک مسیر بلند شد.

روز شنبه شب بهمراه دو تن از سنگنوردان شهرستان دهدشت وارد منطقه شدیم و برنامه گشایش اینگونه آغاز شد: یکشنبه صبح بعد از ملحق شدن دو تیم از شهرستان گچساران و یاسوج من و هادی بررسی های لازم رو روی مسیر انجام دادیم و تا ساعت 19 گشایش 50 متر مسیر با دو کارگاه زنجیر ثابت و 25 میانی ثابت (رول بلت) به اتمام رسید.

همزمان با کار ما تیم های حاضر روی مسیرهای از قبل گشایش شده تلاش می زدند و با وجود آب و خنکای آبشار لذت صعود و گشایش دو چندان می شد.

طول اول مسیر گردو 30 متر با درجه سختی 5.12b شامل 13 میانی ثابت و طول دوم 20 متر با درجه سختی (تاپ نشده) شامل 12 میانی ثابت که به دلیل شیب منفی و گیره های ناخنی فاصله میانی ها جوری طراحی شد که قابلیت صعود مصنوعی رو  هم داشته باشه. در واقع این مسیر از لحاظ جهش فنی و پیشرفت سنگنوردان منطقه در زمینه صعودهای بلند شروع خوبی به حساب میاد. روز جمعه با صعود مسیر جدید که سختی صعودش به سر سختی چوب گردو و لذت بوئیدن برگ گردو بود، مسیرهای قبلی اعم از طاق پرستو و سه مسیر اسپرت نیز توسط بچه های تیم صعود شد، همچنین یک تیم چهار نفره بعد از پیمایش دره و فرود آبشارها در ساعت 17 برنامه رو به اتمام رسوندیم.

تهیه گزارش و ترسیم کروکی: امیرحسین عادل

تیم خوزستان: امیرحسین عادل، هادی آقایی، محمد عادل و محمد قمبری.

تیم یاسوج: جعفر گودرزی (مسئول سنگنوردی استان کهگیلویه و بویر احمد)، علی صابری، عباس جهانگیری، محمد حسن حسینی و نوراله زمانی.

تیم دهدشت: حسین پور مجید و سامان بزرگمهر.

تیم گچساران: مهران گرجی، نفیسه و امیرحسین بیگدلی، ماهان پرسید، صدیقه جعفری و صادق حسین زاده.

   

منبع » هیت کوهنوردی و صعودهای ورزشی خوزستان

درباره نویسنده

سعید حاجی بگلو
سعید حاجی بگلو 803 نوشته ها

سعید حاجی بگلو ـ مدیریت سایت http://iranclimbing.com/%d9%87%d9%85%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%a7%d9%86/

دیدن این پست ها هم خالی از لطف نیست!

خوزستان ۰ نظر

خوزستان: گشایش مسیر با نام مورچه های کارگر به متراژ 335 متر

روی دیواره کوه دلی یاسیر (شهنیز) استان کهگیلویه و بویراحمد پیرو فراخوان اعلام شده از سوی کارگروه سنگنوردی طبیعت استان خوزستان در تاریخ 12 فروردین الی 15 فروردین 1395 تیم

خوزستان ۱نظر

گشایش مسیر در تنگ کبوتری استان کهگیلویه و بویر احمد با نام “همایون”

در مسیر جاده یاسوج به کاکان  تنگه ای بسیار زیبا و سرسبز به نام تنگ دو آب چشمه چنار  قرار دارد . اگر از تنگه سمت چپ جاده به سمت

خوزستان ۰ نظر

خوزستان: برترین سنگنوردان خوزستان ، اعزامی به مسابقات کشوری مشخص شدند

هیات کوه نوردی و صعودهای ورزشی استان خوزستان جهت آمادگی و بهبود عملکرد تیم اعزامی به مسابقات کشوردی سنگنوردی قهرمانی کشور”تهران”،مسابقات استانی انتخابی را برگزار کرد. در این دوره از

۰ نظر

بدون نظر!

شما میتوانید اولین نفر باشید در نظرات این نوشته!

لغو پاسخ

*

code