گشایش مسیری دیگر در تنگه زیبای تامرادی استان کهگیلویه و بویر احمد با نام ” گردو “

گشایش مسیری دیگر در تنگه زیبای تامرادی استان کهگیلویه و بویر احمد با نام ” گردو “

پیرو فراخوان اعلام شده از سوی کارگروه سنگنوردی طبیعت استان خوزستان بمنظور گشایش مسیر سنگنوردی در تنگه تامرادی استان کهگیلویه و بویر احمد، طی روزهای16 خرداد و 17 خرداد 1395 تیم ما بهمراه تیم سنگنوردی استان کهگیلویه و بویر احمد توانستیم یک مسیر بلند در این تنگه زیبا و مستعد در زمینه سنگنوردی گشایش و رول کوبی کنیم.

با توجه به گشایش های قبل کمبود یک مسیر بلند که قابلیت صعود کرده ای و فرود مرحله ای را داشته باشد طی یکسال گذشته حس می شد که اینبار با ایجاد مسیر ” گردو ” تنگه تامرادی دارای دو مسیر مصنوعی، سه مسیر اسپرت و یک مسیر بلند شد.

روز شنبه شب بهمراه دو تن از سنگنوردان شهرستان دهدشت وارد منطقه شدیم و برنامه گشایش اینگونه آغاز شد: یکشنبه صبح بعد از ملحق شدن دو تیم از شهرستان گچساران و یاسوج من و هادی بررسی های لازم رو روی مسیر انجام دادیم و تا ساعت 19 گشایش 50 متر مسیر با دو کارگاه زنجیر ثابت و 25 میانی ثابت (رول بلت) به اتمام رسید.

همزمان با کار ما تیم های حاضر روی مسیرهای از قبل گشایش شده تلاش می زدند و با وجود آب و خنکای آبشار لذت صعود و گشایش دو چندان می شد.

طول اول مسیر گردو 30 متر با درجه سختی 5.12b شامل 13 میانی ثابت و طول دوم 20 متر با درجه سختی (تاپ نشده) شامل 12 میانی ثابت که به دلیل شیب منفی و گیره های ناخنی فاصله میانی ها جوری طراحی شد که قابلیت صعود مصنوعی رو  هم داشته باشه. در واقع این مسیر از لحاظ جهش فنی و پیشرفت سنگنوردان منطقه در زمینه صعودهای بلند شروع خوبی به حساب میاد. روز جمعه با صعود مسیر جدید که سختی صعودش به سر سختی چوب گردو و لذت بوئیدن برگ گردو بود، مسیرهای قبلی اعم از طاق پرستو و سه مسیر اسپرت نیز توسط بچه های تیم صعود شد، همچنین یک تیم چهار نفره بعد از پیمایش دره و فرود آبشارها در ساعت 17 برنامه رو به اتمام رسوندیم.

تهیه گزارش و ترسیم کروکی: امیرحسین عادل

تیم خوزستان: امیرحسین عادل، هادی آقایی، محمد عادل و محمد قمبری.

تیم یاسوج: جعفر گودرزی (مسئول سنگنوردی استان کهگیلویه و بویر احمد)، علی صابری، عباس جهانگیری، محمد حسن حسینی و نوراله زمانی.

تیم دهدشت: حسین پور مجید و سامان بزرگمهر.

تیم گچساران: مهران گرجی، نفیسه و امیرحسین بیگدلی، ماهان پرسید، صدیقه جعفری و صادق حسین زاده.

   

منبع » هیت کوهنوردی و صعودهای ورزشی خوزستان

درباره نویسنده

سعید حاجی بگلو
سعید حاجی بگلو 803 نوشته ها

سعید حاجی بگلو ـ مدیریت سایت http://iranclimbing.com/%d9%87%d9%85%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%a7%d9%86/

دیدن این پست ها هم خالی از لطف نیست!

خوزستان ۰ نظر

بهبهان: گشایش مسیر اسپرت در تنگه خائیز بهبهان استان خوزستان

گشایش مسیر اسپرت در تنگه خائیز بهبهان استان خوزستان با نام “باران” 13 و 14 آبان 1395 روز پنجشنبه 13 آبان به پاس اولین بارش پاییزی در منطقه خائیز بهبهان،

خوزستان ۰ نظر

خوزستان: از برترین های سنگنوردی استان همزمان با همایش روسای هیات ها تقدیر شد

طی مراسمی همزامان با همایش روسای هیات های ا ستان با حضور رییس هیات استان ، اعضای هیات استان و روسا هیات های شهرستان ها از برترین های سنگنوردی استان

خوزستان ۰ نظر

گشایش مسیر اسپرت در ارتفاعات دنا با نام «چویل»

لذت صعود اسپرت در ارتفاع بالا بار دیگر ترغیبمان کرد دست به سنگ دیواره های مسیر سیچانی قله حوض دال دنا شویم. سیچانی یا سیچانلی به معنای دارای موش به

۰ نظر

بدون نظر!

شما میتوانید اولین نفر باشید در نظرات این نوشته!

لغو پاسخ