رضا علییپور تنها ورزشکار ایرانی حاضر در بازیهای جهانی لهستان 2017

رضا علییپور تنها ورزشکار ایرانی حاضر در بازیهای جهانی لهستان 2017

رضا علییپور تنها ورزشکار ایرانی حاضر در بازیهای جهانی لهستان 2017 

روز 5 شنبه 29 تیر،لهستان میزبان برگزاری یکی از مهمترین رویدادهای وزرشی امسال خواهد بود. افتتاحیه باشکوهی که برای این مسابقات تدارک دیده شده است ساعت 7 شب به وقت محلی آغاز میشود.

این مسابقات زیر نظر کمیته المپیک و هر 4 سال یکبار برای تیمهایی که در المپیک قبل حضور نداشتند اجرا میگردد. دهمین دوره این رویداد ورزشی از تاریخ 29 تیر تا 8 مرداد در شهر وروتسواف برگزار میشود که بیش از 3000 ورزشکار زن و مرد، از 111 کشور در 31 رشته ورزشی به رقابت با یکدیگر خواهند پرداخت

رشته صعودهای ورزشی که به تازگی به جمع عناوین بازیهای المپیک توکیو 2020 و بازیهای المپیک جوانان بوینوس آیرس 2018 پیوسته است، سومین عنوان حضور در بازیهای جهانی را در وروتسواف 2017 کسب کرده است.

ورزشکاران صعودهای ورزشی از 30 تیر الی 1 مرداد در سه ماده بولدرینگ، لید و سرعت توانایی های خود را محک میزنند.رضا علیپور که در سال 2016 با کسب عنوان نایب قهرمانی مسابقات قهرمانی جهان در پاریس موفق شده بود مجوز حضور در این دوره از بازیها را کسب کند به عنوان تنها ورزشکار ایرانی در مسابقات لهستان حضور خواهد یافت.

در دوره قبل این مسابقات در سال 2013 و در ماده سرعت، دیمیتری تیموفیو و استانیسلاو کوکورین هر دو از روسیه مقامهای اول و دوم را بدست آوردند و کیسین ژونگ از چین نیز حایز رتبه سوم شده بود.

رضا علیپور رکورد دار سرعت جهان باید در روز 31 تیر با 16 ورزشکار برتر سرعتی کار دنیا رقابت کند. از مهمترین رقبای او میتوان به دنیل بولدریو؛ ایبور؛ مارسی و کوکورین اشاره کرد. لازم به ذکر است که وی به تازگی در ویلارس، با پشت سر گذاشتن کوکورین یک مدال طلای جهانی دیگر را به کارنامه خود افزوده است.

آقای محمود هاشمی که مسئولیت بخش بین المللی فدراسیون را بر عهده دارند؛ به عنوان سرپرست این ورزشکار خوب کشورمان را همراهی میکند. تیم دو نفره کشورمان صبح امروز 4 شنبه 28 تیر، ساعت 5 صبح تهران را به مقصد ورشو پایتخت لهستان ترک کردند.

 رضا علیپور که با حمایت و هزینه فدراسیون به مسابقات اعزام شده است امید دارد تا باز هم بتواند با اقتدار پرچم کشورمان را به اهتزار درآورد.

@sportclimbing

《به روزترین کانال خبری در بخش صعودهای ورزشی》
@sportclimbing

 

درباره نویسنده

سعید حاجی بگلو
سعید حاجی بگلو 803 نوشته ها

سعید حاجی بگلو ـ مدیریت سایت http://iranclimbing.com/%d9%87%d9%85%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%a7%d9%86/

دیدن این پست ها هم خالی از لطف نیست!

مسابقات ۰ نظر

«سوئیس» نتایج مرحله مقدماتی جام جهانی بولدرینگ

«علی برات زاده» و «الناز رکابی» دو قهرمان سنگ‌نوردی کشورمان که در کشور «سوئیس» جهت حضور در نخستین مرحله از جام‌های جهانی حضور دارند امروز رقابت خود را آغاز کردند.

مسابقات ۰ نظر

«رضا عليپور»؛ ورزشكار برتر سومین روز مسابقات World Games در قسمت مردان

بنا براعلام سازمان دهندگان دهمین دوره رقابت های وورد گیم که درکشور لهستان و درحال برگزاری است، در سومین روز این رقابت ها «رضا علیپور» قهرمان ایرانی مسابقات سنگ نوردی

مسابقات ۰ نظر

بهنام خلج در مسابقات سنگ نوردی مسترکاپ اتریش به مقام قهرمانی رسید.

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی فدراسیون کوه نوردی و صعودهای ورزشی ایران، مسابقات سنگ نوردی مستر کاپ اتریش از روز گذشته – یکشنبه – با حضور 56 شرکت کننده از

۰ نظر

بدون نظر!

شما میتوانید اولین نفر باشید در نظرات این نوشته!

لغو پاسخ