اخبار و بررسی رقابت های جهانی 2017 چین

اخبار و بررسی رقابت های جهانی 2017 چین

چین سالهای زیادی است که میزبانی مسابقات جهانی صعودهای ورزشی را عهده دار بوده است و در این زمینه به تجربیات بالایی رسیده است. “چانگ کینگ” و “نانجینگ” مجددا در سال 2017 اولین دوره ی جام جهانی را میزبانی خواهند کرد. با حضور شرکت کننده های جوان و مدعی احتمال تغییر در جدول رنکینگ جهانی بسیار بالاست. نسل جدیدی از شرکت کنندگان قدرتمند پا به رقابتهای بزرگسالان گذاشته اند و با تمام قدرت قدیمی تر های سنگنوردی را در رنکینگ تهدید می کنند.

در این دوره از رقابتها تیم ملی کشورمان تقریبا با ترکیبی مشابه ی چند دوره ی اخیر و با حضور نام آشنایان اسپورت کشور در این دوره ی مسابقات شرکت کرده است. به طور حتم باید منتظر مدال آوری و رکوردی خوب از رضا علیپور، سنگنورد شایسته ی کشورمان باشیم که در روز یکشنبه در اولین مرحله ی مقدماتی رشته ی سرعت شرکت خواهد کرد و به نقل سایت فدراسیون جهانی او شانس اول کسب مدال طلای رشته ی سرعت مردان به حساب می آید و حریفی ترسناک برای سایر شرکت کننده ها. زمستان امسال یوز ایرانی با نمایشی چشم نواز در رقابتهای بزرگ و باشکوه فرانسه مدال نقره را از آن خود کرد؛ رضا در حالیکه در آن رقابتها مقام دوم را کسب کرد که حتی گوینده ی تلویزیونی مسابقات از آن به عنوان “بد شانسی” نام برد. به هر روی برای این قهرمان ملی آرزوی موفقیت میکنیم و سعی میکنیم با اخبار به روز و لحظه به لحظه مسابقاتش را پوشش دهیم .

از دیگر شرکت کننده های خوب کشورمان در رشته ی بولدرینگ مردان در مرحله ی مقدماتی رتبه های زیر کسب شد که متاسفانه از راهیابی به مرحله ی بعدی رقابتها بازماندند و ایران شرکت کننده ای در مرحله ی نیمه نهایی بولدرینگ مردان نخواهد داشت:

امیر نوری رتبه 35
علی برات زاده رتبه 51
صدرا بوترابی رتبه 59
محمدامین یزدی زاد 61
سعید صفری رتبه 73

(تصویر صدرا بوترابی در خلال رقابتها)

در این دوره ی رقابت ها، روز اول با رقابتهای بولدرینگ آغاز شد و روزهای بعدی با فینال بولدرینگ و رقابتهای سرعت ادامه پیدا خواهد کرد.

در رقابتهای بولدرینگ مردان که در گروه 1 و 2 برگزار شد از هر گروه 10 نفر به مرحله ی نیمه نهایی راه یافتند تا منتظر یک نیمه نهایی تماشایی با حضور 20 نفر از بهترینهای دنیا باشیم.

از گروه اول این رقابت ها اسامی زیر به دور نیمه نهایی راه یافتند:

 1. توموآ نارازاکی از ژاپن

 2. جانگ وون چون از کره جنوبی

 3. تسوکورو هوری از ژاپن

 4. دیوید فیرننبورگ از آلمان

 5. کیتا واتابه از ژاپن

 6. مایکل پیکولراوز از ایتالیا

 7. یوجی فوجی واکا از ژاپن

 8. رونالدز روگنس از لیتوانی

 9. وادیم تیمونوف از روسیه

 10. مانوئل کورنو از فرانسه

شان مک کول سنگنورد نامدار کانادایی که به شدت  در حال کار کردن برای افزایش اورآل و کسب امتیازات المپیکی است به مرحله ی نیمه نهایی راه پیدا نکرد. امیر نوری از ایران در رتبه ی هجدهم گروه اول قرار گرفت، صدرا بوترابی و محمد امین یزدی زاد هم در رتبه های سی ام و سی و یکم این گروه قرار گرفتند و سعید صفری هم در رتبه ی سی و هفتم گروه اول جای گرفت تا تیم ملی کشورمان در رشته ی بولدرینگ هیچ شرکت کننده ای در نیمه نهایی نداشته باشد.

 • ژاپن در این گروه چهار شرکت کننده داشت و همه ی آنها موفق شدند به نیمه نهایی صعود کنند.

 • اسپانیا، اسلوانی، کانادا و چک از جنله کشورهایی بودند که عملکرد بهتری از آنها انتظار می رفت ولی هیچ یک به نیمه نهایی راه نیافتند.

از گروه دوم این رقابت ها اسامی زیر به دور نیمه نهایی راه یافتند:

 1.  الکسی رابستوف از روسیه

 2.  کای هارادا از ژاپن

 3.  کوکورو فوجی از ژاپن

 4.  می چی نارازاکی از ژاپن

 5.  جاکوب شوبرت از اتریش

 6.  رِی سوگیموتو از ژاپن

 7.  جان هوئر از آلمان

 8.  یوشیوکی اوگاتا از ژاپن

 9.  کایتو واتانابه از ژاپن

 10. نیکولاس پلورِنزو از فرانسه

رستم گلامانف و دیمیتری شرف الدینف از نامداران روسی این رقابتها بودند که با اختلافی بسیار کم از راهیابی به دور نیمه نهایی بازماندند. علی براتزاده در همین گروه به مقام بیست و ششم رسید. از نکات جالب توجه این گروه باید به موارد زیر اشاره کرد:

 • شش ژاپنی در این گروه حضور داشتند و همه موفق شدند به نیمه نهایی راه پیدا کنند!

 • هیچکدام از شرکت کنندگان کشور میزبان -(چین)- موفق به صعود نشدند.

رقابتهای بولدرینگ زنان همچون مردان در گروه آغاز شد و از هر گروه ده نفر به مرحله ی نیمه نهایی راه پیدا کردند تا روز یکشنبه شاهد ادامه ی فعالیت و رقابت 20 نفر از برترین زنان سنگنورد جهان باشیم. الناز رکابی شرکت کننده ی خوب کورمان متاسفانه به دلیل عدم حمایت مالی مناسب به این رقابتها نرسید و ایران در بخش بولدرینگ زنان هیچ شرکت کننده ای نداشت. از نکات جالب توجه حضور مجدد شوان کاکسی شرکت کننده ی قدرتمند انگلیسی بعد از مدتها مصدومیت است که به نقل از یاست فدراسیون جهانی هنوز از شانسهای اول این رقابت هاست. جانجا گارنبرت اسلواک که در جام جهانی فرانسه با هفده سال سن پدیده ی رقابتهای لید نام گرفت و در تمامی مراحل مسابقات رتبه ی اول تا را فینال حفظ کرده بود در مسابقات بولدرینگ هم با یک حضور خیره کننده در پنج تلاش پنج مسیر را تاپ کرد تا به همه ثابت کند نتایج فرانسه بر حسب شانس و اتفاق نبوده و دنیای سنگنوردی باید آماده ی پذیرش یک شکست ناپذیر جدید باشد.

از گروه اول این رقابت ها اسامی زیر به دور نیمه نهایی راه یافتند:

 1. جانجا گارنبرت – اسلواکی

 2. شوآن کاکسی – انگلیس

 3. چلو کائولیر – بلژیک

 4. استاسا گجو – صربستان

 5. مونیکا رتسچی – آلمان

 6. پترا کیلینگر – سوئیس

 7. آنا استور – اتریش

 8. کاتجا کادیچ – اسلواکی

 9. ایوژنیا کازبکووا – اوکراین

 10. آلانا ایپ – کانادا

استاسا و مونیکا مشترکا رتبه ی چهارم را کسب کردند و پترا و آنا هم مشترکان در مقام ششم قرار گرفتند و ایوژنیا و آلانا هم مشترکا مقام نهم را کسب کردند . رقابت های زنان بسیار نزدیک و پایاپای دنبال می شود. برعکس بخش مردان در بخش زنان ژاپنی ها نتوانستند در این گروه خوش بدرخشند و تمامی شرکت کننده های ژاپنی این گروه حذف شدند.

از گروه دوم این رقابت ها اسامی زیر به دور نیمه نهایی راه یافتند:

 1. می هو نوناکا – ژآپن

 2. میشاایلا تریسی – انگلیس

 3. آکیو نوگوچی – ژاپن

 4. هونگ ینگ لی – چین تایپه

 5. می کوتاکه – ژاپن

 6. کاترینا پوش – اتریش

 7. سول سا – کره جنوبی

 8. مانون هیلی – فرانسه

 9. فنی ژیبرت – فرانسه

 10. جی آن کیم – کره جنوبی

در این گروه از چهار شرکت کننده ی ژاپنی سه نفر موفق به صعود به مرحله ی نیمه نهایی شدند تا همچنان ژاپن قدرتمندترذین کشور در مرحله ی مقدمانی و انتخابی رقابتها اسم بگیرد.

 

همانطور که پیشتر گفته شد رقابت های سرعت در روزهای آتی با حضور قدرتمند رضا علیپور دنبال خواهد شد. برای این شرکت کننده ی خوب کشورمان آرزوی پیروزی داریم. 

 

درباره نویسنده

دیدن این پست ها هم خالی از لطف نیست!

صعودهای ورزشی ۰ نظر

نخستین دوره مسابقات سنگ‌نوردی مسترکاپ (ترکیبی، Combined)

پیرو بخشنامه شماره 15/ص/263/96 تاریخ 10/07/96 مبنی بر برگزاری نخستین دوره مسابقات سنگ‌نوردی مسترکاپ به صورت ترکیبی (Combined) به مناسبت هفتادمین سالگرد تأسیس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی، در دو

مسابقات ۰ نظر

سریعترین مرد عمودی جهان بازهم شایستگی خود را در جام جهانی سوئیس ثابت کرد.

رضا علیپور ؛ سنگنورد سرعتی کشورمان در مسابقات جام جهانی سرعت که در کشور سوییس برگزار شد بار دیگر توانمندی خود را نشان داده و با ثبت زمان 5:63 ثانیه

مسابقات ۰ نظر

الناز رکابی مجوز حضور در مرحله نیمه نهایی جام جهانی سنگ‌نوردی هند 2017 را کسب کرد

 در ادامه رقابت های جام جهانی سنگ نوردی در ماده «بولدرینگ» که از امروز صبح آغاز شده بود که در قسمت بانوان 6 ورزشکار از کشورمان حضور داشتند که در

۰ نظر

بدون نظر!

شما میتوانید اولین نفر باشید در نظرات این نوشته!

لغو پاسخ