افتخاری دیگر برای جامعه صعو دهای ورزشی در سکوت رسانه ها و‌مسئولین

افتخاری دیگر برای جامعه صعو دهای ورزشی در سکوت رسانه ها و‌مسئولین

مطلع شدیم که افتخاری دیگر در پرونده سنگنوردی و صعودهای ورزشی کشورمان رقم خورده و آقای امین عباسی از شیراز بعنوان طراح، مسابقات جهانی سنگنوردی چین (World Youth Championships) که از تاریخ 7 تا 13 نوامبر 2016 (17 تا 22 آبان 1395)  و با سطح بسیار بالایی برگزار می شود انتخاب شده اند و عازم گوانگجو می باشند.

پس فرصت را غنیمت شمردیم و طی تماس تلفنی از جزئیات این مسابقات و حضور ایشان جویا شدیم که در ادامه باهم میخوانیم:

  • با سلام و عرض تبریک خدمت شما جناب عباسی بابت حضور بعنوان طراح مسابقات چین لطفا از جزئیات این مسابقات و حضور خودتان توضیحاتی ارائه بفرمائید؟

ضمن عرض سلام خدمت شما آقای حاجی بگلو و تشکر از همکاری و پیگیری های شما همانطور که مطلع هستید مسابقات چین بعد از مسابقات جهانی که سال جاری در پاریس برگزار شد یکی از رقابت های مهم و رسمی IFSC  می باشد؛ و بنده موفق شدم با مکاتباتی که انجام دادم و پیگیری هایی که داشتم بعنوان طراح این مسابقات دعوت شوم.dsc_9068

البته لازم به ذکر است که آقایان سیمون مورگان از کشور اسلوونی بعنوان سرطراح سرطناب و توماس السکی از کشور لهستان بعنوان سر طراح بولدر که دو نفر از طراحان رسمی  IFSC هستند سرطراحی این مسابقات را بر عهده دارند و بنده و آقای چای از کشور چین بعنوان طراح این مسابقات در چین حضور خواهیم داشت.

همینطور 4 طراح بومی چینی نیز در کنار ما به طراحی مسابقات خواهند پرداخت.

سطح این مسابقات بسیار بالا بوده و این اولین بار است که یک ایرانی بعنوان طراح در این مسابقات حضور دارد.

همچنین فشار کاری این مسابقات به چند علت بسیار زیاد است و از حساسیت بالایی برخوردار است. اول اینکه تمام قهرمانان دنیا در سطوح جوانان و نوجوانان در این مسابقات حضور دارند. دلیل دیگر اینکه مقرر بود 4 نفر از طراحان IFSC این مسابقات را طراحی کنند که بعلت عدم تأمین بودجه مورد نیاز از سوی کشور چین این امر محقق نشد. مسئله دیگر که به فشار کار ما در این مسابقات می افزاید لزوم طراحی مسیرهای زیاد می باشد؛ چرا که تمامی مسابقات در سه سطح مقدماتی، نیمه نهایی و فینال برگزار می شود.

مدت زمان برگزاری مسابقات یک هفته می باشد که ما از 5 روز قبل از آغاز مسابقات در کشور چین حضور داریم و کار طراحی را آغاز خواهیم کرد. و مسابقات در رشته های سرطناب، بولدرینگ و سرعت در رده سنی نوجوانان A، نوجوانان B، و جوانان به تفکیک آقایان و بانوان برگزار خواهد شد.

نکته جالب دیگری که به نظر می رسد منطقه برگزاری مسابقات می باشد که منطقه ای بسیار زیبا و دارای دیواره های متعدد سرطناب و بولدر می باشد.

این موقعیت برای من فرصت بسیار بزرگ و ارزشمندی می باشد که بتوانم توان خود را در کنار طراحان وIFSC محک بزنم و از تجربیات آنها نیز استفاده کنم و با در نظر گرفتن این نکته که بنده بعنوان داوطلب در این مسابقات حضور دارم و حقوقی دریافت نمیکنم استفاده از این موقعیت برای من خیلی با اهمیت است. کشور چین اسکان و پذیرایی ما را متقبل شده و سایر هزینه های سفر بر عهده خودم می باشد که لازم می دانم از هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان فارس و باشگاه طبیعت دوست که قسمتی از هزینه بلیط سفر من را متقبل شدند تشکر کنم.

در نهایت امیدوارم بتوانم نکات جدیدی را بیاموزم و در مسابقات داخلی استفاده کنم و تا جایی که در توانم باشد، ورزشکاران کشورم را با سبک طراحی نزدیک به سبک مسابقات بین المللی آشنا نمایم و افتخاری برای سنگنوردی و صعودهای ورزشی ایران زمین باشم.

در نهایت مجدد از پایگاه خبری صعودهای ورزشی ایرانیان تشکر مینمایم.

  • ما هم برای شما عزیز بزرگوار آرزوی موفقیت داریم و سربلندی و پیشرفت روز افزون شما را از درگاه خداوند منان خواستاریم.

 

مصاحبه: سعید حاجی بگلو

تنظیم مصاحبه و خبر: محمد ناصر اصولی

درباره نویسنده

سعید حاجی بگلو
سعید حاجی بگلو 803 نوشته ها

سعید حاجی بگلو ـ مدیریت سایت http://iranclimbing.com/%d9%87%d9%85%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%a7%d9%86/

دیدن این پست ها هم خالی از لطف نیست!

مسابقات ۰ نظر

حضور یخ نوردان کشورمان در جام های جهانی سوئیس و ایتالیا

تیم ۹ نفره کشورمان جهت حضور در جامهای جهانی “ساس فی” و “رابنستین” عازم سوئیس و ایتالیا شد. شبنم اسدی، زینب موسوی، مجتبی ثقفی، سعید محمودی، مسعود زینالی، محمدرضا صفدریان،

مصاحبه ها ۰ نظر

علیپور: سطح مسابقات سنگنوردی چین پائین بود/ در المپیک هم شرکت می کنم

ملی پوش سنگنوردی کشورمان گفت: متاسفانه سطح مسابقات سنگنوردی آسیا در دویون پائین بود وگیره ها هم استاندارد نبود. رضا علی پور عضو تیم ملی سنگنوردی کشورمان در گفتگو با

مسابقات ۰ نظر

ورزشکاران ایران از رسیدن به فینال جام جهانی سنگنوردی هند 2017 بازماندند

مرحله نیمه نهایی جام جهانی بولدرینگ در «بمبئی» هند، صبح امروز با انجام مرحله نیمه نهایی ادامه یافت و ورزشکاران کشورمان از صعود به فینال بازماندند. در این مرحله در

۰ نظر

بدون نظر!

شما میتوانید اولین نفر باشید در نظرات این نوشته!

لغو پاسخ