اعلام و بررسی نتایج روز سوم مسابقات جهانی ۲۰۱۶ پاریس

اعلام و بررسی نتایج روز سوم مسابقات جهانی ۲۰۱۶ پاریس

روز سوم مسابقات با رقابتهای سرعت در بخش مردان و زنان آغاز شد که خبر خوش موفقیت “رضا علیپور” شرکت speedکننده ی قدرتمند ایرانی تیم ملی ما را یک قدم به کسب مدال در این رقابتها نزدیک کرد.

رضا علیپور با ثبت رکورد فوق العاده ی “5.96” با اختلاف خوبی نسبت به سایر رقیبان در صدر جدول مرحله ی رده بندی قرار گرفت تا در روز شنبه 27 شهریور به همراه 15 رقیب خود به مرحله ی نهایی مسابقات برود. پیشتر در مطلبی که آقای توزنده جانی نگاشه بودند به خوبی دور اول رقابتهای سرعت و درخشش رضا علیپور را تحلیل و بررسی نمودند.

همزمان با مسابقات مردان در رشته ی سرعت، فرناز اسماعیل زاده دیگر شرکت کننده ی تیم کشورمان در این رشته در بخش زنان با ثبت رکورد “9.91” در جایگاه بیست و دوم جدول رده بندی قرار گرفت و از صعود به مرحله ی بعدی این رقابتها بازماند. در بخش زنان هم 16 نفر به مرحله ی بعدی صعود کردند که اسماعیل زاده تنها با اختلاف 29 صدم ثانیه با آخرین نفری که به مرحله ی بعدی راه یافته است، از صعود بازماند.

در کنار مسابقات سرعت امروز رقابتها در بخش “بولدر” برای مردان و لید برای زنان ادامه پیدا کرد تا فینالیستهای این دو بخش نیز مشخص شوند.

در بولدرینگ مردان نتایج جالب توجه ی امروز به کلی جدول مرحله ی رده بندی را به هم ریخت ، آدم اوندرا که در boulderingبخش مقدماتی بولدرینگ با رتبه ی نسبتا ضعیف هشتم به مرحله ی نیمه نهایی راه یافته بود چهره ی مورد انتظار خود را به همگان نشان داد و با قرار گرفتن در صدر جدول به عنوان اولین شرکت کننده ی مرد به فینال مسابقات صعود کرد. آلبان لویر فرانسوی که در دور اول خیره کننده ظاهر شده بود امروز با کسب نتایج ضعیف به رتبه ی دوازهم جدول سقوط کرد تا در بین شش فینالیست نباشد. دو ژاپنی، سه فرانسوی به همراه آدام اوندرا، شش شرکت کننده ای هستند که موفق به صعود به فینال رقابت های بولدرینگ مردان جام جهانی 2016 پاریس شدند.

+ فینالیستهای بولدرینگ مردان :

1- آدام اوندرا  از کشور چک (رتبه ی مرحله ی مقدماتی: 8)

2- جرمی بوندر از کشور فرانسه (رتبه ی مرحله ی مقدماتی: 7)

3- مایکل ماوم از کشور فرانسه (رتبه ی مرحله ی مقدماتی: 9)

4- مانوءل کورنو از کشور فرانسه (رتبه ی مرحله ی مقدماتی: 11)

5- تسوکورو هوری از کشور ژاپن (رتبه ی مرحله ی مقدماتی: 13)

6- تاموآ نارازاکی از کشور ژاپن (رتبه ی مرحله ی مقدماتی: 2)

جونگ وونگ کره ای، کوکورو فوجی ژاپنی، رستم گلمانوف روس و الکسی روبستوف روس از شرکت کنندگانی بودند که احتمال حضورشان در فینیال داده می شد اما امروز با نتایج به دست آمده از حضور در فینال جاماندند.

رقابتهای لید زنان از دیگر رشته هایی بود که امروز دنبال شد و برخلاف بولدرینگ مردان جدول صعود کنندگان به leadمرحله ی فینال نسبت به مرحله ی مقدماتی چندان دستخوش تغییر نشد و تقریبا همان 9 نفری که در مرحله ی مقدماتی در بالای جدول رده بندی قرار گرفته بودند امروز از بین 26 شرکت کننده، موفق به راهیابی به فینال شدند. در صدر جدول “جانجا گارنبرت” همچنان بدون تغییر، شانس اول قهرمانی است و “مینا مالکویچ” را با اختلاف کمی به دنبال خود دارد و “جین کیم” کره ای به شدت موفقیت هر دوی آنها را در فینال تهدیدخواهد کرد.

+ فینالیستهای لید زنان :

1- جانجا گارنبرت از کشور اسلوانی (رتبه ی مرحله ی مقدماتی: 1)

2- مینا مارکویچ از کشور اسلوانی (رتبه ی مرحله ی مقدماتی: 3)

3- کیم جین از شکور کره (رتبه ی مرحله ی مقدماتی: 2)

4- آناک ورهوون از کشور بلژیک (رتبه ی مرحله ی مقدماتی: 6)

5- جولیا چانوردی از کشور فرانسه (رتبه ی مرحله ی مقدماتی: 7)

6- جسیکا پیلز از کشور اتریش (رتبه ی مرحله ی مقدماتی: 4)

7- کلیر بوهرفند از کشور آمریکا (رتبه ی مرحله ی مقدماتی: 17)

8- آلینا رینگ از کشور سوئیس (رتبه ی مرحله ی مقدماتی: 16)

9- مگدالنا راک از کشور اتریش (رتبه ی مرحله ی مقدماتی: 5)

 

در بخش پارانوردی هم فینال اکثر کلاسها به جز B1 و AL2 (مردان) برگزار شد که نتایج زیر حاصل شد:

RP3 مردان :

نفر اول : رومین پاگنوکس از کشور فرانسه para

نفر دوم: متیو بنسراد از کشور فرانسه

نفر سوم: گرگور سلاک از کشور اسلوانی

RP2 مردان:

نفر اول: کوربینان فرانک از کشور آلمان

نفر دوم: نیلز هلسپر از کشور آلمان

نفر سوم: کانر کینگ از کشور آمریکا

 

AL2 زنان:

نفر اول: لوسی جاریژ از فرانسه

نفر دوم: کیت سافورد از کانادا

نفر سوم: اسم هارته از آلمان

AU2 زنان:

نفر اول: مائورین بک از آمریکا

نفر دوم: ملینا ویه از مجارستان

نفر سوم: لوسیا کاپوویلیا از ایتالیا

در روز شنبه رقابت ها به ترتیب زیر ادامه خواهد یافت :

از ساعت ۹ تا ۱۱:۳۰: لید – نیمه نهایی – مردان
از ساعت ۹ تا ۱۱:۳۰: بولدرینگ – نیمه نهایی – زنان
ساعت ۱۷: مراسم افتتاحیه (بدون پخش زنده)
از ساعت ۱۷:۳۰ تا ۱۹: بولدرینگ – فینال- مردان
ساعت ۱۹:۳۰: اهدای جوایز

از ساعت ۲۰:۱۵ تا ۲۱: سرعت – فینال – مردان

از ساعت ۲۱ تا ۲۲: لید – فینال – زنان
ساعت ۲۲: اهدای جوایز

درباره نویسنده

دیدن این پست ها هم خالی از لطف نیست!

صعودهای ورزشی ۰ نظر

انتخاب طراح ایرانی برای مسابقات جام جهانی «مونیخ»

باتوجه به درخواست صورت گرفته از سوی فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی و هماهنگی روابط بین الملل فدراسیون با فدراسیون جهانی سنگ‌نوردی؛ آقای «آرتیمس فرشاد یگانه» از طراحان بین المللی

مسابقات ۲ نظر

فرناز اسماعیل زاده: کسب جایگاه یازدهم رقابتهای کانادا + گزارش تصویری

به گزارش رسیده؛ «فرناز اسماعیل زاده» سنگ‌نورد خوب کشورمان در جریان مسابقات ایالتی کانادا در رشته غیر تخصصی خود «سرطناب» در جایگاه یازدهم این دوره از رقابت ها قرار گرفت.

مسابقات ۰ نظر

حضور محسن پورقاسم در مسابقات جام جهاني سنگ نوردي معلولين در ايتاليا

به گزارش رسيده؛ محسن پورقاسم از سنگنوردان خوب كشورمان، در مسابقات جام جهاني سنگ نوردي معلولين در ايتاليا كه از شنبه ٥ تيرماه با حضور ٤٣ سنگ نورد آغاز مي

۰ نظر

بدون نظر!

شما میتوانید اولین نفر باشید در نظرات این نوشته!

لغو پاسخ

*

code