اعلام و بررسی نتایج پایان دور مقدماتی مسابقات جهانی ۲۰۱۶ پاریس

اعلام و بررسی نتایج پایان دور مقدماتی مسابقات جهانی ۲۰۱۶ پاریس

در روز پنج شنبه دور مقدماتی رقابتهای 2016 پاریس به پایان رسید و اسامی راه یافتگان به مرحله ی نیمه نهایی اعلام شد.

در این روز که رقابتها طبق اعلان مسابقات برای مردان در رشته ی لید و برای زنان در رشته ی بولدر و همچین برای پارانوردان در مرحله ی دوم مقدماتی ادامه یافت،
paris-2016-logoمتاسفانه باز هم شرکت کنندگان کشورمان از راهیابی به دور بعد رقابتها باز ماندند. تیم ایران که امروز در رقابتهای پارانوردی سه شرکت کننده در کلاسهای AL2 و RP3 داشت از راهیابی به فینال رقابتها بازماند. صبح امروز مرحله مقدماتی مسابقات سنگنوردی قهرمانی جهان در رده معلولین با کسب عناوین پنجم مهدی پهناور و هشتمی بهنام خلجی در کلاس RP3 و عنوان هفتمی حسن میرزاحسینی در کلاس AL2 به پایان رسید. فینال رشته معلولین فردا برگزار و از هرکلاسبندی ۴ ورزشکار با یکدیگر به رقابت خواهندپرداخت.

در رشته ی لید مردان تیم کشورمان شرکت کننده نداشت و در بخش بولدرینگ زنان الناز رکابی تنها شرکت کننده ی کشورمان در این رشته با کسب رتبه ی 57 در مجموع دو گروه از صعود به مرحله ی نیمه نهایی بازماند تا تنها شانسهای باقی مانده ی ایران برای کسب مدال رضا علیپور و فرناز اسماعیلزاده در رشته ی سرعت باشند که قرار است فردا -(جمعه 26 شهریور)- در مرحله ی مقدماتی سرعت شرکت کنند. در روز اول رقابتها علی براتزاده در رشته ی بولدر و الناز رکابی در رشته ی لبد ناکام ماندند.

برای رضا علیپور و فرناز اسماعیلزاده که روز جمعه در رشته ی سرعت به میدان خواهند رفت، آرزوی موفقیت داریم.

امروز در مرحله ی مقدماتی لید مردان از بین 124 شرکت کننده تنها 27 نفر به مرحله ی نیمه نهایی راه یافتند که در روز شنبه 27 شهریور به مصاف یکدیگر خواهند رفت. در بین شرکت کنندگان لید امروز “رومین دسگرانس” از کشور میزبان رتبه ی اول را از آن خود کرد و “دیمیتری فخیریاموف” از روسیه در رتبه ی دوم جدول قرار گرفت “سباستین هالنک” آلمانی دررتبه ی سوم، “رامون پیگبلانک” از اسپانیا رتبه ی چهارم، “گیچیرو کورناگا” از ژاپن رتبه ی پنجم، “شان مک کول” کانادایی که از شانس های قهرمانی در هر دو رشته ی لید و بولدر است امروز در رتبه ی ششم جدول قرار گرفت و در ادامه “آدام اوندرا” ی نامدار از کشور چک در رتبه ی هشتم قرار گرفت.

در بخش زنان هم شرکت کنندگان در روز دوم در رقابتهای بولدرینگ شرکت کردند و طبق انتظار ژاپنی ها همچنان پرچمدار بولدرینگ هستند، “آکیو نوگوچی” و “میهو نوناکا” هر دو از ژاپن در رتبه های اول و دوم جدول قرار گرفتند تا قدرت و پیشرفت ژاپن در بولدرینگ را به رخ بکشند. “استاسا گجو” از صربستان در رتبه ی سوم قرار گرفت و “کاتارینا ساورین” از اتریش در رتبه ی چهارم، “کلمنتینا کایسر” از فرانسه هم در رتبه ی پنجم جدول بولدرینگ زنان قرار گرفت تا “آنا استور” شرکت کننده ی قدرتمند و باتجربه ی اتریشی که در رنکینگ جهانی رتبه ی چهاردهم را دارد در رتبه ی هفتم جدول رده بندی قرار بگیرد تا ثابت کند رقابتهای سختی در پیش روی شرکت کنندگان است.

در ادامه ی رقابتها در روز جمعه طبق جدول از پیش اعلام شده در مرحله ی نیمه نهایی برای لید زنان و بولدر مردان ادامه پیدا میکند تا فینالیستهای این رشته ها مشخص شود. شرکت کنندگان رشته ی سرعت در اولین مرحله ی مسابقات خود حاضر خواهند شد و پارانوردان هم در رقابتهای فینال تمامی کلاسهای به جز AL2 و B1 شرکت خواهند نمود.

از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۱: سرعت –  جلسه ی توجیهی برای ورزشکاران (غیر عمومی)

از ساعت ۱۱ تا ۱۳:۳۰ : سرعت – مرحله ی مقدماتی  – مردان و زنان

از ساعت ۱۸:۳۰ تا ۲۱:۳۰: پارانوردی – فینال (به جز کلاس AL2 , B1)

از ساعت ۱۹ تا ۲۱:۳۰: بولدرینگ – مرحله ی نیمه نهایی – مردان (پخش زنده از سایت برگزار کننده)

از ساعت ۱۹ تا ۲۱:۳۰: لید – مرحله ی نیمه نهایی – زنان (پخش زنده از سایت از سایت برگزار کننده)

capture

26 شرکت کننده ی زن که به مرحله ی نیمه نهایی لید راه بافتند در روز جمعه به ترتیب جدول زیر مسابقه خواهند داد:

women-semi

27 شرکت کننده ی مرد که به مرحله ی نیمه نهایی بولدرینگ راه یافتند در روز جمعه به ترتیب جدول زیر به میدان خواهند رفت:

men-semi

درباره نویسنده

دیدن این پست ها هم خالی از لطف نیست!

مصاحبه ها ۰ نظر

گزارش (امین عباسی) از طراحي مسابقات قهرماني جهان ٢٠١٦، گوانگ جو-چين

پایگاه خبری صعودهای ورزشی طی مصاحبه ای که با آقای عباسی داشته گزارشی از طراحی مسابقات قهرمانی جهان را ارائه نمود. با هماهنگي هاي انجام شده قبلي با فدراسيون كوهنوردي

مسابقات ۱نظر

«الناز رکابی» موفق به کسب مقام اول مسابقات گورتکس آلمان شد

الناز رکابی سنگنورد خوب کشورمان در مسابقات گورتکس آلمان موفق به کسب مقام نخست این مسابقات شد مسابقات گورتکس که به میزبانی کشور آلمان (اشتوتگارت ) از تاریخ 23 سپتامبر

گزارش تصویری ۰ نظر

گزارش تصویری / بازیهای جهانی لهستان 2017 و قهرمانی رضا علیپور

کسب اولین مدال طلایی ایران در بازیهای غیر المپیکی توسط رضا علیپور [ngg_images source=”galleries” container_ids=”12″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”50″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Show slideshow]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC”

۰ نظر

بدون نظر!

شما میتوانید اولین نفر باشید در نظرات این نوشته!

لغو پاسخ

*

code