اعلام و بررسی نتایج دور مقدماتی مسابقات جهانی 2016 پاریس

اعلام و بررسی نتایج دور مقدماتی مسابقات جهانی 2016 پاریس

طبق جدول بازیها در تاریخ 24 شهریور دور اول رقابتها در سه بخش به پایان رسید:

از ساعت 9 تا 16 : بولدرینگ – مردان

از ساعت 10 تا 15: لید – زنان

از ساعت 10 تا 15: پاراکلایمبینگ

متاسفانه در روز اول برای تیم ملی کشورمان نتایج مطلوبی حاصل نشد. علی برات زاده شرکت کننده ی ایرانی رشته ی بولدرینگ که در گروه دوم این رقابتها قرار داشت با کسب عنوان دوازدهمی گروه خود از صعود به مرحله ی بعد ناکام ماند و الناز رکابی دیگر ورزشکار کشورمان که در گروه A مرحله ی مقدماتی حضور داشت در رشته ی لید با کسب رتبه ی بیست و سوم به کار خود پایان داد.

علی برات زاده در گروه دوم بخش مقدماتی با حریفان قدرتمندی همچون “آلبان لویر فرانسوی” ، “کوکورو فوجی ژاپنی”و “آدام اوندرا” همگروه بود که متاسفانه در گروه سختی برای صعود قرار داشت کما اینکه گروه اول هم نسبت به این گروه شرایط بهتری نداشت و در آن شرکت کنندگان صاحب نام و با شانس بالای قهرمانی همچون “توموآ نارازاکی ژاپنی” و “رستم گلامانوف روس” قرار داشتند. به هر روی آغاز مسابقات برای غلامعلی براتزاده روز شانس نبود و از ادامه ی کار در رشته ی بولدرینگ جا ماند.

الناز رکابی هم که در گروه A مرحله ی مقدماتی همگروه رقیبان سختی  شد همچون “جانجا گارنبرت اسلوانیایی” که از شانس های اصلی قهرمانی لید زنان در غیاب “شوان کاکسکی” است . او نیز متاسفانه از صعود به مرحله ی بعد جا ماند و در همین مرحله ی مقدماتی در رشته ی لید به کار خود پایان داد.

اما شرکت کننده های پاراکلامبینگ ایرانی امروز به نسبت روز بهتری را پشت سر گذاشتند و با ادامه ی رقابتها در فردا در مسیر دوم میتوان امیدوار به صعودشان به مرحله ی نیمه نهایی بود و همه چیز بستگی به عملکرد آنها در روز دوم مرحله ی مقدماتی دارد که فردا برگزار می شود.

ایران در کلاس معلولیت RP3 دو شرکت کننده داشت “بهنام خلجی” و مهدی پهناور” که به ترتیب موفق به کسب رتبه های پنجم و هفتم در گروه ده نفره ی خود شدند و امیدوارند که فردا با به نمایش گذاشتن صعودهایی بهتر و موفق تر به مرحله ی نیمه نهایی رقابتها صعود کنند.

در کلاس معلولیت AL2 هم “حسن میرزا حسینی” در رتبه ی هشتم گروه پانزده نفری خود ایستاد تا چشم به ادامه ی رقابتها در روزهای بعدی داشته باشد.

برای ورزشکاران کشورمان آرزوی موفقیت داریم .

در ادامه بررسی شانسهای قهرمانی رقابت ها برای مردان در رشته ی بولدرینگ طبق پیش بینی ها ژاپنی ها طبق انتظارات ظاهر شدند و از رنکینگ یک کشور خود در men-boulderingبولدرینگ به خوبی دفاع کردند و صدر جدول را محاصره نمودند. در پایان روز اول مرحله ی انتخابی در حالیکه “آلبان لویر فرانسوی” در جایگاه اول قرار دارد “تموآ  نارازاکی ژاپنی ” و “جونگ وونگ کره ای” را در رتبه های بعدی در تعقیب خود دارد، در ادامه جدول با اختلاف کمی دوباره به یک ژاپنی با نام “کوکورو فوجی” میرسد که “رستم گلامانوف ” قدرتمند از کشور روسیه را در کنار خود میبیند و هموطن رستم، “الکسی رابستوف”  در تعقیب اوست. و در ادامه تمام این شرکت کنندکان نامدار “آدام اوندرا” از کشور چک، “جرمی بوندر” از فرانسه و سایر کشورها حضور دارند که هریک به تنهایی شانس قهرمانی به حساب می آیند و پیش بینی را برای نتیجه ی نهایی بسیار سخت میکنند. آنچه در جدول دور مقدماتی جلب توجه میکند حضور تعداد زیاد ورزشکاران ژاپنی در نیمه ی بالای جدول است که شانس ژاپن را بسیار بیشتر از سایر کشورها کرده است. در بین بیست نفر اول در جدول پنج ژاپنی حضور دارند که تعدادشان از شرکت کنندگان کشور میزبان  با چهار نفر در نیمه ی بالای جدول بیشتر است. کشورهای فرانسه، روسیه، چک، کره، اسلوونی همگی جز مدعیان قهرمانی بولدرینگ هستند و شرکت کنندگان صاحب نامی در رقابتها دارند.

اما در بخش زنان همانطور که در مطالب پیشین گفته شده بود “جانجا گارنبرت” اسلواک که در رنگینگ جهانی لید زنان در مقام سوم قرار دارد و به تازگی موفق به کسب women-leadقهرمانی جام جهانی فدراسیون جهان در رشته ی لید شده است و در نبود “شوآن کاکسکی” شکست ناپذیر شانس اول قهرمانی لید زنان است و روز اول رقابتها صدر جدول رده بندی را از آن خود کرد. “جین کیم” کره ای شرکت کننده ی باتجربه  و قدرتمندی که در اکثر رقابتهای بین المللی حضور داشته و موفق به کسب افتخارات زیادی شده و همچنین در حال حاضر دارنده ی رتبه ی اول رنکینگ فدراسیون جهانی در رشته ی لید است با فاصله ی کمی از “جانجا” در تعقیب اوست و البته در جدول بین جانجا و دیگر هموطنش “مینا مارکوویچ” محاصره شده است! “جسیکا پیلز” از اتریش دارنده ی رنکینگ ششم جهانی و دیگر هموطنش “مگدالنا راک” دارنده ی رتبه ی پنجم جهانی به فاصله ی کمی در تعقب جانجا و جین هستند. “جولیا چانوردی” و “سولامه رومین” هر دو از فرانسه از دیگر شرکت کنندگانی هستند که امروز در قسمت بالایی جدول قرار گرفتند تا خود را از شانسهای قهرمانی رشته ی لید معرفی کنند. از لحاظ تیمی و تقسیم بندی کشورها در لید زنان، اسلوونی، کره، اتریش، بلژیک وسوئیس نسبت به سایر کشورها شانس بیشتری برای قهرمانی دارند.

 

برنامه ی رقابتها در روزپنج شنبه 25 شهریور طبق اعلان قبلی بدین شکل دنبال خواهد شد:

از ساعت ۹ تا ۱۶:۳۰: لید – مرحله ی مقدماتی  – مردان

از ساعت ۹ تا ۱۴: پارانوردی – مرحله ی مقدماتی – مسیر دوم

از ساعت ۱۰ تا ۱۵: بولدرینگ – مرحله ی مقدماتی  – زنان

plan

درباره نویسنده

دیدن این پست ها هم خالی از لطف نیست!

مسابقات ۰ نظر

حسن میرزا حسینی در راه مسابقات کاپ جهانی پاراکلایمینگ بریانسون فرانسه 2017

    مسابقات جهانی پاراکلایمینگ روز چهارشنبه مورخ 4 مرداد در بریانسون فرانسه برگزار میگردد. در این مسابقات که در بخش مردان و زنان و در ماده لید برگزار میگردد،

مسابقات ۰ نظر

اعزام تيم ملی سنگنوردي نوجوانان و جوانان كشورمان به مسابقات آسیایی سنگاپور

✅تیم ملي سنگنوردی نوجوانان و جوانان کشورمان ساعت ۱۱ امشب، تهران را به مقصد سنگاپور ترک خواهد کرد. ?این دوره از مسابقات که از 14 الی 18 تیر ماه و

اخبار ۰ نظر

تیم ملی سنگنوردی برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا راهی چین شد

تیم ملی سنگنوردی ایران برای حضور در رقابت های قهرمانی آسیا، دوسنبه شب ساعت 23:30 کشورمان را به مقصد چین ترک کرد. یست و چهارمین دوره مسابقات سنگنوردی قهرمانی آسیا

۰ نظر

بدون نظر!

شما میتوانید اولین نفر باشید در نظرات این نوشته!

لغو پاسخ