سنگ نوردی در انتظار ورود به خانواده المپیک

سنگ نوردی در انتظار ورود به خانواده المپیک

به گزارش ایرنا از تارنمای بی بی سی نیوز، کمیته بین المللی المپیک قرار است در نشست سوم اوت (13 مرداد) اضافه شدن سنگ نوردی را به بازیهای المپیک 2020 توکیو اعلام کند.
سنگ نوردی یکی از پنج رشته ورزشی است که برگزارکنندگان بازی های المپیک توکیو پیشنهاد داده اند. این پیشنهاد به اجماع مورد حمایت هیات اجرایی کمیته بین المللی المپیک قرار گرفت.
اسکیت بوردینگ، موج سواری، کاراته و بیس بال/سافت بال نیز بدنبال راهیابی به بازیهای المپیک هستند و امکان دارد در جلسه ماه آینده به ورزشهای المپیکی اضافه شوند.
براساس تصمیم کمیته بین المللی المپیک، میزبان های آینده بازی های المپیک اجازه دارند یک یا چند رشته ورزشی محبوب در کشور خود را به این بازیها اضافه کنند تا ضمن افزایش علاقه مندی، حامیان مالی بیشتری را جذب کنند.
برنامه المپیک 2020 شامل 28 رشته ورزشی از جمله گلف، اواسط سال 2017 نهایی می شود. ورزش گلف بعد از سالها غیبت امسال به بازیهای المپیک ریو بازگشته است. با این حال بیش از 20 گلف باز، از جمله چهار بازیکن برتر جهان، از بازی های المپیک ریو به علت ویروس زیکا انصراف دادند.
توماس باخ رئیس کمیته بین المللی المپیک هفته جاری گفت که این غیبت ها در تصمیم گیری برای بازیهای 2020 توکیو مدنظر قرار می گیرد.
وی گفت: این پنج رشته جدید ورزشی از محبوبیت زیادی در ژاپن و خارج از این کشور برخوردارند و تمرکز زیادی بر روی جوانان دارند.
بر اساس اعلام فدراسیون بین المللی صعودهای ورزشی، بیش از 140 کشور دارای دیوارهای صعود هستند. 35 میلیون نفر در جهان به این رشته ورزشی می پردازند که میانگین سن آنها 23 سال است و 40 درصد آنها زیر 20 سال هستند.

درباره نویسنده

سعید حاجی بگلو
سعید حاجی بگلو 803 نوشته ها

سعید حاجی بگلو ـ مدیریت سایت http://iranclimbing.com/%d9%87%d9%85%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%a7%d9%86/

دیدن این پست ها هم خالی از لطف نیست!

بخشنامه ها ۰ نظر

اطلاعیه / قابل توجه شرکت‌‌کنندگان در پنجمین دوره مسابقات سنگ‌نوردی قهرمانی کشور نونهالان و نوجوانان شیراز ـ تیر 97

بدین‌وسیله به آگاهی می‌رساند؛ با عنایت به برگزاری پنجمین دوره مسابقات سنگ‌نوردی قهرمانی کشور، بزرگداشت احمدابن موسی شاه‌چراغ(ع)،  رده‌های سنی نونهالان و نوجوانان در تیرماه سال جاری به میزبانی هیأت کوهنوردی

اطلاعیه ها ۰ نظر

جهت حضور در مسابقات قهرمانی آسیا:اعضای تیم ملی سنگنوردی تست دادند

سنگ نوردی ورزشکاران دعوت شده به سومین مرحله از اردوهای آماده سازی تیم ملی سنگنوردی تست آمادگی جسمانی دادند. به گزارش سایت آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک، اعضای تیم ملی

مسابقات ۰ نظر

رامون جولیان نفراول مردان در تاریخچه IFSC

به گزارش “صعود ایرانیان”  جوليان اولین مسابقه ی سرطناب خود را در سال ۲۰۰۱ در سن ۱۹سالگی شرکت کرد. در مجموع او تابحال ۱۲۰ مسابقه ی جام‌جهانی شرکت کرده که

۰ نظر

بدون نظر!

شما میتوانید اولین نفر باشید در نظرات این نوشته!

لغو پاسخ

*

code