سنگ نوردی در انتظار ورود به خانواده المپیک

سنگ نوردی در انتظار ورود به خانواده المپیک

به گزارش ایرنا از تارنمای بی بی سی نیوز، کمیته بین المللی المپیک قرار است در نشست سوم اوت (13 مرداد) اضافه شدن سنگ نوردی را به بازیهای المپیک 2020 توکیو اعلام کند.
سنگ نوردی یکی از پنج رشته ورزشی است که برگزارکنندگان بازی های المپیک توکیو پیشنهاد داده اند. این پیشنهاد به اجماع مورد حمایت هیات اجرایی کمیته بین المللی المپیک قرار گرفت.
اسکیت بوردینگ، موج سواری، کاراته و بیس بال/سافت بال نیز بدنبال راهیابی به بازیهای المپیک هستند و امکان دارد در جلسه ماه آینده به ورزشهای المپیکی اضافه شوند.
براساس تصمیم کمیته بین المللی المپیک، میزبان های آینده بازی های المپیک اجازه دارند یک یا چند رشته ورزشی محبوب در کشور خود را به این بازیها اضافه کنند تا ضمن افزایش علاقه مندی، حامیان مالی بیشتری را جذب کنند.
برنامه المپیک 2020 شامل 28 رشته ورزشی از جمله گلف، اواسط سال 2017 نهایی می شود. ورزش گلف بعد از سالها غیبت امسال به بازیهای المپیک ریو بازگشته است. با این حال بیش از 20 گلف باز، از جمله چهار بازیکن برتر جهان، از بازی های المپیک ریو به علت ویروس زیکا انصراف دادند.
توماس باخ رئیس کمیته بین المللی المپیک هفته جاری گفت که این غیبت ها در تصمیم گیری برای بازیهای 2020 توکیو مدنظر قرار می گیرد.
وی گفت: این پنج رشته جدید ورزشی از محبوبیت زیادی در ژاپن و خارج از این کشور برخوردارند و تمرکز زیادی بر روی جوانان دارند.
بر اساس اعلام فدراسیون بین المللی صعودهای ورزشی، بیش از 140 کشور دارای دیوارهای صعود هستند. 35 میلیون نفر در جهان به این رشته ورزشی می پردازند که میانگین سن آنها 23 سال است و 40 درصد آنها زیر 20 سال هستند.

درباره نویسنده

سعید حاجی بگلو
سعید حاجی بگلو 803 نوشته ها

سعید حاجی بگلو ـ مدیریت سایت http://iranclimbing.com/%d9%87%d9%85%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%a7%d9%86/

دیدن این پست ها هم خالی از لطف نیست!

مسابقات ۰ نظر

گزارشي از دوره بین المللی داوری یخنوردی

دوره داوری بین المللی یخنوردی از ۱۵ الی ۱۷ دی ماه در شهر Beijing به مدرسی آقای Pavel Shabalin که یکی از اعضای ICICC هستند برگزار گردید. در این دوره

مسابقات ۰ نظر

فینال رقابت های سرعت – درخشش یوز ایرانی

در چهارمین روز و هیجان انگیزترین روز رقابتهای جام جهانی 2016 پاریس رضا علیپور ورزشکار شایسته ی کشورمان در رقابتی نفس گیر و پایاپای موفق شد مدال نقره ی رقابت

مسابقات ۰ نظر

اعزام تیم ملی یخ‌نوردی به رقابت‌های قهرمانی جهان در«شامبری» فرانسه

تیم ملی یخ‌نوردی کشورمان متشکل از ۵ ورزشکار بامداد امروز کشورمان را به قصد حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان ترک نمود. اعضای تیم عبارتند از: مسعودزینالی – محمدرضاصفدریان –  سعید

۰ نظر

بدون نظر!

شما میتوانید اولین نفر باشید در نظرات این نوشته!

لغو پاسخ

*

code