سنگ نوردی در انتظار ورود به خانواده المپیک

سنگ نوردی در انتظار ورود به خانواده المپیک

به گزارش ایرنا از تارنمای بی بی سی نیوز، کمیته بین المللی المپیک قرار است در نشست سوم اوت (13 مرداد) اضافه شدن سنگ نوردی را به بازیهای المپیک 2020 توکیو اعلام کند.
سنگ نوردی یکی از پنج رشته ورزشی است که برگزارکنندگان بازی های المپیک توکیو پیشنهاد داده اند. این پیشنهاد به اجماع مورد حمایت هیات اجرایی کمیته بین المللی المپیک قرار گرفت.
اسکیت بوردینگ، موج سواری، کاراته و بیس بال/سافت بال نیز بدنبال راهیابی به بازیهای المپیک هستند و امکان دارد در جلسه ماه آینده به ورزشهای المپیکی اضافه شوند.
براساس تصمیم کمیته بین المللی المپیک، میزبان های آینده بازی های المپیک اجازه دارند یک یا چند رشته ورزشی محبوب در کشور خود را به این بازیها اضافه کنند تا ضمن افزایش علاقه مندی، حامیان مالی بیشتری را جذب کنند.
برنامه المپیک 2020 شامل 28 رشته ورزشی از جمله گلف، اواسط سال 2017 نهایی می شود. ورزش گلف بعد از سالها غیبت امسال به بازیهای المپیک ریو بازگشته است. با این حال بیش از 20 گلف باز، از جمله چهار بازیکن برتر جهان، از بازی های المپیک ریو به علت ویروس زیکا انصراف دادند.
توماس باخ رئیس کمیته بین المللی المپیک هفته جاری گفت که این غیبت ها در تصمیم گیری برای بازیهای 2020 توکیو مدنظر قرار می گیرد.
وی گفت: این پنج رشته جدید ورزشی از محبوبیت زیادی در ژاپن و خارج از این کشور برخوردارند و تمرکز زیادی بر روی جوانان دارند.
بر اساس اعلام فدراسیون بین المللی صعودهای ورزشی، بیش از 140 کشور دارای دیوارهای صعود هستند. 35 میلیون نفر در جهان به این رشته ورزشی می پردازند که میانگین سن آنها 23 سال است و 40 درصد آنها زیر 20 سال هستند.

درباره نویسنده

سعید حاجی بگلو
سعید حاجی بگلو 803 نوشته ها

سعید حاجی بگلو ـ مدیریت سایت http://iranclimbing.com/%d9%87%d9%85%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%a7%d9%86/

دیدن این پست ها هم خالی از لطف نیست!

مسابقات ۰ نظر

حضور محسن پورقاسم در مسابقات جام جهاني سنگ نوردي معلولين در ايتاليا

به گزارش رسيده؛ محسن پورقاسم از سنگنوردان خوب كشورمان، در مسابقات جام جهاني سنگ نوردي معلولين در ايتاليا كه از شنبه ٥ تيرماه با حضور ٤٣ سنگ نورد آغاز مي

مسابقات ۰ نظر

راهیابی سنگ نوردی کشورمان به مرحله نیمه نهایی جام جهان سنگ‌نوردی چین صعود کردند.

رضا علیپور و حمیدرضا توزندجانی دو نماینده کشورمان که در ششمین مرحله رقابتهای جام جهانی ماده سرعت حضور دارند موفق شدن با رتبه های اول و نهم به مرحله 1.8

مسابقات ۰ نظر

سریعترین مرد عمودی جهان بازهم شایستگی خود را در جام جهانی سوئیس ثابت کرد.

رضا علیپور ؛ سنگنورد سرعتی کشورمان در مسابقات جام جهانی سرعت که در کشور سوییس برگزار شد بار دیگر توانمندی خود را نشان داده و با ثبت زمان 5:63 ثانیه

۰ نظر

بدون نظر!

شما میتوانید اولین نفر باشید در نظرات این نوشته!

لغو پاسخ