تجمع اعتراضی سنگ‌نوردان اصفهانی

تجمع اعتراضی سنگ‌نوردان اصفهانی

دبیر هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی اصفهان می‌گوید: سالن چمران به دلیل ایمن نبودن تاسیسات سنگنوردی تعطیل شده است.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، جمعی از ورزشکاران سنگ‌نورد استان اصفهان به دلیل جلوگیری از ورودشان به سالن تمرین، مقابل سالن چمران که محل تمرینی آنها است تجمع کردند و خواهان آن شدند تا به مشکلات محل تمرینی آنها رسیدگی شود.

سالن چمران اصفهان سالن چند منظوره محسوب می‌شود که چندین رشته ورزشی در آن تمرین می‌کنند. تاسیسات سنگ‌نوردی سالن چمران قدیمی و فرسوده است و به دلیل نداشتن امنیت و پیشگیری از اتفاقات ناگوار، سنگ‌نوردان اصفهانی اجازه تمرین کردن در این سالن را ندارند.

ابراهیم نادری، دبیر هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی اصفهان در این خصوص به خبرنگار ورزشی ایلنا می‌گوید: سلامت ورزشکاران برایمان مهم است و به دلیل فرسوده بودن تاسیسات سنگنوردی ترجیح دادیم تا از تمرین ورزشکاران در سالن چمران جلوگیری شود. فعالیت‌هایی در خصوص تعمیرات اساسی انجام شده است و با پیگیری‌های صورت گرفته این مشکلات به زودی برطرف خواهد شد.

درباره نویسنده

سعید حاجی بگلو
سعید حاجی بگلو 803 نوشته ها

سعید حاجی بگلو ـ مدیریت سایت http://iranclimbing.com/%d9%87%d9%85%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%a7%d9%86/

دیدن این پست ها هم خالی از لطف نیست!

اصفهان ۰ نظر

اصفهان: سومین گشایش در دیواره چشمه لاوی

تیم سنگ نوردی آخرین کاج امروز در چشمه لاوی بعد از ده ساعت تلاش سومین مسیر اسپرت را گشایش کرد تا تعداد مسیرهای منطقه به عدد سه برسد. این تیم

اصفهان ۰ نظر

اصفهان: گشایش پنج مسیر در دیواره چشمه لاوی

تیم سنگ نوردی آخرین کاج در چشمه لاوی در ادامه  تلاشهای خود برای در منطقه چشمه لاوی در روز پنج شنبه و جمعه برای گشایش کامل مسیر هوبره تلاش کرد.

اصفهان ۰ نظر

? گشایش مسیر در دیواره جنوبی چشمه لاوی خمینی شهر اصفهان

?سنگنوردی ورزشی است که شاید به دلیل برودت هوا و سختی شرایط صعود، در شش ماهه دوم سال از اقبال کمتری برخوردار باشد. اما با همت همنوردانی در استانهای مختلف

۶ نظر

 1. نسرین
  جولای 13, 17:00 پاسخ
  تجهیزات سالن چمران قدیمی و فرسوده نیستند بلکه از ابتدا مطابق با استاندارد تهیه نشده اند .. مسئولین این سالن برای کاهش هزینه ها .. به جای خریداری تشک های جدید، با ایجاد تغییراتی در تشک های قبلی تعداد تشک ها را دوبرابر کردند اما این تشک ها قطعا کیفیت و ایمنی کافی را ندارند... متاسفانه این موضوع باعث بروز آسیب های زیادی در حین تمرین بچه ها شده، اما امروز شاهد این هستیم که مسئولین سالن ، سنگنورد ها رو مقصر این وضعیت میدونن!!!
 2. نوشین
  جولای 13, 17:33 پاسخ
  با وجود گذشتن 4 ماه ازبسته شدن سالن تخصصی سنگ نوردی چمران هنوز هیچ تعبیری وهیچ راه کاری برای بازگشای این سالن اتخاذ نگردیده ...واین جای تامل واندیشه زیاد داره. اگر برای تامین تجهیزات این سالن بسته شده وبه فکر ایمن سازی تجهیزات وحفظ سلامت وببهود کارایی و سنگ وسنگنوردان هستیم 4ماه زمان زیادی است مخصوصا درشرایطی مسابقات پیش روداشتیم وداریم وازلحاظ سطح ایمنی هردوسالنی که درسطح استان قرار دارند دچار مشکلات بسیارزیادی هستند. استان اصفهان درای سنگ نورادان بزرگی و پیشکسوتان زیادی چه درقسمت بانوان چه اقایان میباشد جای تاسف زیادی داره که بررسی این جریان این قدربه درازا کشیده است. امیدوارم مسئولین به جای وعده ها وشعارهای که حدود 4ماه به تک تک سنگنوردان درحیطه بهبود وبازسازی داده اند را به عرصه ثمربرسانند و به جامعه سنگنوردای همانند تک تک رشته توجه هات لازم رامبذول بمایند.
 3. امین
  جولای 13, 18:24 پاسخ
  وقتی نخوان کاری رو انجام بدن میزارنش ب پای نگرانی,و از مسولیتی که گردنشونه شونه خالی میکنن, وگرنه این سالن با یک هزینه جزیی همه چیزش استاندارد میشه.قبل از این هم برای بچه ها چون تشکها استاندارد نبود حادثه پیش اومده بود ولی حالا که یکی شکایت کرده همه چیز غیر استاندارد شد,؟؟؟اون موقع نگران نبودن حالا کل تاسیسات فرسوده شده
 4. سارای
  جولای 13, 20:33 پاسخ
  چطور سالنی ک 4 ساله بازگشایی شده و حضرات و مسئولین محترم در بازگشاییش حضور داشتند تجهیزاتش فرسوده و قدیمیه؟ ما از ابتدای بازگشایی حضور داشتیم گیره ها و دیواره اکثرا محصولات شرکت ققنوس و کاملن نو بودند. تشک های سالن کم بود و استاندارد نبودن خشک بودن و بعد از دوسال همون تشک هارو با چندتا تشک ابری ترکیب کردن و یک روکش روشون انداختن ب اسم تشک های جدید اما بازهم استاندارد نبودند و سنگنوردا چ دختر چ پسر متحمل آسیب هایی شدن و حالا بعد از گذشت این مدت زمان بخاطر آسیب جدی یکی از سنگنوردا متوجه شدند ک مشکل وجود داره؟ آیا بعد از 5 ماه نباید به این قضیه رسیدگی میشد و با توجه به نبودن باشگاه در سطح شهر سالن هرچه سریعتر بازگشایی میشد؟! این سالن به اسم خانه سنگنوردی و صعودهای ورزشی افتتاح شده و جای تاسف داره ک الان تنها ورزشی ک اونجا صورت نمیگیره سنگنوردی است!
 5. صدیقه
  جولای 13, 20:46 پاسخ
  مسئولان در نهایت نگرانی سالن را بستند برای پیشگیری از اتفاقات ناگوار؟ ولی آیا راه حلی هم برای این موضوع دارند؟ راه حل ایمن کردن سالن است، نه صورت مسئله را به کلی پاک کردن. لطفا به فکر نسل فعلی و نسل آینده سنگ نوردی اصفهان باشید و به جای پاک کردن مشکل، مشکلات را حل کنید.

لغو پاسخ