«افسانه میراحمدی»موفقیت در سنگ‌نوردی نیاز به امکانات تمرینی دارد

«افسانه میراحمدی»موفقیت در سنگ‌نوردی نیاز به امکانات تمرینی دارد

افسانه میراحمدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار کرد: اول مهر ماه سال 95 مسابقات آسیایی سنگ‌نوردی به میزبانی ایران در تهران برگزار می‌شود که نخستین مرحله اردوی تمرینی از دوم تا چهارم تیر امسال خواهد بود؛ همچنین پس‌ از آن 2 اردوی تمرینی پنج‌روزه دیگر نیز انجام می‌گیرد.

وی افزود: اردیبهشت‌ماه سال 95 با حضور در رقابت‌های قهرمانی کشور توانستم در سه رشته مقام کسب کنم؛ نخستین مسابقه به میزبانی تهران برگزار شد که من در بولدرینگ سوم شدم و برنز گرفتم، سپس در سمنان با شرکت در رقابت‌ها مقام نخست و مدال طلا را در سرطناب دریافت کردم؛ همچنین در مسابقاتی که در قزوین انجام گرفت در رشته سرعت موفق شدم عنوان سومی و مدال برنز را از آن خود کنم.

این ملی‌پوش تصریح کرد: به مقام‌آوری در هر سه رشته سنگ‌نوردی اصطلاحاً اورال (overall) گفته می‌شود.

وی عنوان کرد: بعد از عید به علت بسته بودن باشگاه چمران در اصفهان امکان تمرین کردن برایم وجود نداشت در نتیجه تمریناتم را در همدان پیگیری کردم البته تا زمانی که مجدداً باشگاه چمران بازگشایی شود و من دوباره به اصفهان برگردم؛ در همدان استقبال خیلی خوب بود و من پیشرفت قابل‌توجهی داشتم.

میراحمدی ادامه داد: طی یک ماهی که در همدان تمرین می‌کردم امکانات خوبی در اختیارم قرار داده شد و متعاقباً پیشرفتم هم خوب بود تا جایی که در مسابقات کشوری در رشته سرعت مقام آوردم زیرا من تابه‌حال در سرعت مقامی نداشتم؛ به همین خاطر باید اذعان کنم در همه این سال‌ها امسال بهترین سالی بود که در رقابت‌های کشوری چنین نتیجه‌ای گرفتم.

وی اظهار داشت: دو رشته در سنگ‌نوردی المپیکی هستند که متأسفانه سرطناب جزو آن‌ها نیست و با توجه به اینکه رشته اصلی من در سنگ‌نوردی سرطناب است؛ اگر روزی المپیکی شود حتماً به آن فکر می‌کنم اما در حال حاضر تمام ذهنم بر روی رقابت‌های آسیایی متمرکز است و قطعاً بعدها به جهانی هم می‌اندیشم.

ملی‌پوش اصفهانی تیم ملی سنگ‌نوردی بانوان با بیان اینکه امیدوار است هر چه زودتر باشگاه چمران در اصفهان باز شود تا بتواند از طرف استان اصفهان در رقابت‌ها شرکت کند، تأکید کرد: از هیأت سنگ‌نوردی همدان به خاطر استقبال گرمشان قدردانی می‌کنم و همچنین بابت فراهم آوردن امکانات لازم برای تمریناتم نهایت تشکر و سپاس را دارم؛ زیرا شرایطی ایجاد کرد تا بتوانم با ذهن باز و آرامش خاطر مسابقات را انجام دهم.

 

درباره نویسنده

سعید حاجی بگلو
سعید حاجی بگلو 803 نوشته ها

سعید حاجی بگلو ـ مدیریت سایت http://iranclimbing.com/%d9%87%d9%85%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%a7%d9%86/

دیدن این پست ها هم خالی از لطف نیست!

اخبار ۰ نظر

نفرات برتر شانزدهمین دوره مسابقات سنگنوردی قهرمانی کشور«سرطناب»

شانزدهمین دوره مسابقات سنگنوردی قهرمانی کشور، انتخابی تیم ملی واعزام‌ های آزاد، گرامیداشت ایام مبارک شعبانیه، روز جانباز و پاسدار، رده‌های سنی نوجوانان A ـ B ـ C و D

اخبار ۰ نظر

“نسیم عشقی” گشایش و صعود بی سر و صدا (بی هیاهو) مسیری با درجه 5.13d

مطلع شدیم خانم نسیم عشقی به تازگی مسیر جدیدی را در منطقه برغان گشایش کرده اند. و طی تماس تلفنی جزئیات مسیر را از ایشان جویا شدیم. این مسیر به

اخبار استانها ۰ نظر

پایان جشنواره سراسری سنگنوردی چالابه کرمانشاه +فیلم

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، دبیر برگزاری جشنواره گفت : در این جشنواره که از روز چهارشنبه تا ظهر امروز ادامه داشت ، 350 سنگنورد مرد و زن

۰ نظر

بدون نظر!

شما میتوانید اولین نفر باشید در نظرات این نوشته!

لغو پاسخ

*

code