«افسانه میراحمدی»موفقیت در سنگ‌نوردی نیاز به امکانات تمرینی دارد

«افسانه میراحمدی»موفقیت در سنگ‌نوردی نیاز به امکانات تمرینی دارد

افسانه میراحمدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار کرد: اول مهر ماه سال 95 مسابقات آسیایی سنگ‌نوردی به میزبانی ایران در تهران برگزار می‌شود که نخستین مرحله اردوی تمرینی از دوم تا چهارم تیر امسال خواهد بود؛ همچنین پس‌ از آن 2 اردوی تمرینی پنج‌روزه دیگر نیز انجام می‌گیرد.

وی افزود: اردیبهشت‌ماه سال 95 با حضور در رقابت‌های قهرمانی کشور توانستم در سه رشته مقام کسب کنم؛ نخستین مسابقه به میزبانی تهران برگزار شد که من در بولدرینگ سوم شدم و برنز گرفتم، سپس در سمنان با شرکت در رقابت‌ها مقام نخست و مدال طلا را در سرطناب دریافت کردم؛ همچنین در مسابقاتی که در قزوین انجام گرفت در رشته سرعت موفق شدم عنوان سومی و مدال برنز را از آن خود کنم.

این ملی‌پوش تصریح کرد: به مقام‌آوری در هر سه رشته سنگ‌نوردی اصطلاحاً اورال (overall) گفته می‌شود.

وی عنوان کرد: بعد از عید به علت بسته بودن باشگاه چمران در اصفهان امکان تمرین کردن برایم وجود نداشت در نتیجه تمریناتم را در همدان پیگیری کردم البته تا زمانی که مجدداً باشگاه چمران بازگشایی شود و من دوباره به اصفهان برگردم؛ در همدان استقبال خیلی خوب بود و من پیشرفت قابل‌توجهی داشتم.

میراحمدی ادامه داد: طی یک ماهی که در همدان تمرین می‌کردم امکانات خوبی در اختیارم قرار داده شد و متعاقباً پیشرفتم هم خوب بود تا جایی که در مسابقات کشوری در رشته سرعت مقام آوردم زیرا من تابه‌حال در سرعت مقامی نداشتم؛ به همین خاطر باید اذعان کنم در همه این سال‌ها امسال بهترین سالی بود که در رقابت‌های کشوری چنین نتیجه‌ای گرفتم.

وی اظهار داشت: دو رشته در سنگ‌نوردی المپیکی هستند که متأسفانه سرطناب جزو آن‌ها نیست و با توجه به اینکه رشته اصلی من در سنگ‌نوردی سرطناب است؛ اگر روزی المپیکی شود حتماً به آن فکر می‌کنم اما در حال حاضر تمام ذهنم بر روی رقابت‌های آسیایی متمرکز است و قطعاً بعدها به جهانی هم می‌اندیشم.

ملی‌پوش اصفهانی تیم ملی سنگ‌نوردی بانوان با بیان اینکه امیدوار است هر چه زودتر باشگاه چمران در اصفهان باز شود تا بتواند از طرف استان اصفهان در رقابت‌ها شرکت کند، تأکید کرد: از هیأت سنگ‌نوردی همدان به خاطر استقبال گرمشان قدردانی می‌کنم و همچنین بابت فراهم آوردن امکانات لازم برای تمریناتم نهایت تشکر و سپاس را دارم؛ زیرا شرایطی ایجاد کرد تا بتوانم با ذهن باز و آرامش خاطر مسابقات را انجام دهم.

 

درباره نویسنده

سعید حاجی بگلو
سعید حاجی بگلو 803 نوشته ها

سعید حاجی بگلو ـ مدیریت سایت http://iranclimbing.com/%d9%87%d9%85%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%a7%d9%86/

دیدن این پست ها هم خالی از لطف نیست!

مصاحبه ها ۱نظر

زینب موسوی مشکلات عدیده ای در راه ورزش قهرمانی است

همانطور که مطلع هستید در مسابقات جهانی کشور کره جنوبی و ساس فی سوئیس که تیم ملی کشورمان نیز حضور داشت خانم زینب موسوی توانستند تا مرحله نیمه نهایی ادامه

مصاحبه ها ۰ نظر

دختر سنگ‌نورد: شرایط در ایران برایم مهیا نیست

چندی پیش فرناز اسماعیل زاده موفق به کسب مدال نقره رقابت های جهانی سنگ نوردی کانادا شده بود. اسماعیل زاده در حالی به مدال نقره این رقابت ها دست یافت

اخبار داخلی ۰ نظر

نفرات برتر بولدرينگ جام فجر مردان مشخص شدند/”برات زاده” از تيم كسا اول شد

شانزدهمين دوره مسابقات سنگنوردي رشته بولدرينگ بخش مردان با مشخص شدن چهره ي نفرات برتر در مجتمع كوهستاني پلور به پايان رسيد. بدين ترتيب؛ غلامعلي برات زاده از تيم كسا

۰ نظر

بدون نظر!

شما میتوانید اولین نفر باشید در نظرات این نوشته!

لغو پاسخ