«افسانه میراحمدی»موفقیت در سنگ‌نوردی نیاز به امکانات تمرینی دارد

«افسانه میراحمدی»موفقیت در سنگ‌نوردی نیاز به امکانات تمرینی دارد

افسانه میراحمدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار کرد: اول مهر ماه سال 95 مسابقات آسیایی سنگ‌نوردی به میزبانی ایران در تهران برگزار می‌شود که نخستین مرحله اردوی تمرینی از دوم تا چهارم تیر امسال خواهد بود؛ همچنین پس‌ از آن 2 اردوی تمرینی پنج‌روزه دیگر نیز انجام می‌گیرد.

وی افزود: اردیبهشت‌ماه سال 95 با حضور در رقابت‌های قهرمانی کشور توانستم در سه رشته مقام کسب کنم؛ نخستین مسابقه به میزبانی تهران برگزار شد که من در بولدرینگ سوم شدم و برنز گرفتم، سپس در سمنان با شرکت در رقابت‌ها مقام نخست و مدال طلا را در سرطناب دریافت کردم؛ همچنین در مسابقاتی که در قزوین انجام گرفت در رشته سرعت موفق شدم عنوان سومی و مدال برنز را از آن خود کنم.

این ملی‌پوش تصریح کرد: به مقام‌آوری در هر سه رشته سنگ‌نوردی اصطلاحاً اورال (overall) گفته می‌شود.

وی عنوان کرد: بعد از عید به علت بسته بودن باشگاه چمران در اصفهان امکان تمرین کردن برایم وجود نداشت در نتیجه تمریناتم را در همدان پیگیری کردم البته تا زمانی که مجدداً باشگاه چمران بازگشایی شود و من دوباره به اصفهان برگردم؛ در همدان استقبال خیلی خوب بود و من پیشرفت قابل‌توجهی داشتم.

میراحمدی ادامه داد: طی یک ماهی که در همدان تمرین می‌کردم امکانات خوبی در اختیارم قرار داده شد و متعاقباً پیشرفتم هم خوب بود تا جایی که در مسابقات کشوری در رشته سرعت مقام آوردم زیرا من تابه‌حال در سرعت مقامی نداشتم؛ به همین خاطر باید اذعان کنم در همه این سال‌ها امسال بهترین سالی بود که در رقابت‌های کشوری چنین نتیجه‌ای گرفتم.

وی اظهار داشت: دو رشته در سنگ‌نوردی المپیکی هستند که متأسفانه سرطناب جزو آن‌ها نیست و با توجه به اینکه رشته اصلی من در سنگ‌نوردی سرطناب است؛ اگر روزی المپیکی شود حتماً به آن فکر می‌کنم اما در حال حاضر تمام ذهنم بر روی رقابت‌های آسیایی متمرکز است و قطعاً بعدها به جهانی هم می‌اندیشم.

ملی‌پوش اصفهانی تیم ملی سنگ‌نوردی بانوان با بیان اینکه امیدوار است هر چه زودتر باشگاه چمران در اصفهان باز شود تا بتواند از طرف استان اصفهان در رقابت‌ها شرکت کند، تأکید کرد: از هیأت سنگ‌نوردی همدان به خاطر استقبال گرمشان قدردانی می‌کنم و همچنین بابت فراهم آوردن امکانات لازم برای تمریناتم نهایت تشکر و سپاس را دارم؛ زیرا شرایطی ایجاد کرد تا بتوانم با ذهن باز و آرامش خاطر مسابقات را انجام دهم.

 

درباره نویسنده

سعید حاجی بگلو
سعید حاجی بگلو 803 نوشته ها

سعید حاجی بگلو ـ مدیریت سایت http://iranclimbing.com/%d9%87%d9%85%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%a7%d9%86/

دیدن این پست ها هم خالی از لطف نیست!

اخبار ۰ نظر

پایان کار سنگنوردان کشورمان در مسابقات جهانی سوئیس

«علی برات زاده» و «الناز رکابی» دو قهرمان سنگ‌نوردی کشورمان که برای حضور در نخستین مرحله جام جهانی عازم کشور «سوئیس» شده بودند که با قرار گیری در رتبه های

یخ نوردی ۰ نظر

یخنوردی همراه، همزاد و در خون من است!

یکی از رویدادهای مهم پیش رو مسابقات جهانی درای تولینگ است و طبق معمول کشور عزیزمان در این مسابقات نمایندگانی خواهد داشت که با امید خدا و با اراده و

صعودهای ورزشی ۰ نظر

گزارش تصویری/مسابقات سنگ‌نوردی قهرمانی کشور «سرعت» پسران/بخش دوم

گزارش تصویری / شانزدهمین دوره مسابقات سنگ‌نوردی قهرمانی کشور / بخش اول / ورزشگاه ۱۵ هزار نفری سردار آزادگان قزوین/ سرعت پسران / ۲ خرداد ۹۵/ عکس ها: «میثم آرامیده»

۰ نظر

بدون نظر!

شما میتوانید اولین نفر باشید در نظرات این نوشته!

لغو پاسخ

*

code