سنگنوردی، یخ نوردی و کوهنوردی با اسکی در آستانه ورود به المپیک

سنگنوردی، یخ نوردی و کوهنوردی با اسکی در آستانه ورود به المپیک

زمزمه های ورود این رشته های ورزشی به المپیک شنیده می شود و حضور آنها در این مسابقات می تواند مخاطبان زیادی در دنیا برای خود جذب کنند و بیشتر در جوامع ملل شناخته شود.

رضا زارعی رئیس فدراسیون کوهنوردی در این خصوص به خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: همزمان با برگزاری المپیک ریودوژانیرو در تابستان 95 در برزیل، مجمعی درباره حضور رشته هایی همچون سافت بال، بیس بال، کاراته و سنگنوردی برگزار خواهد شد تا چگونگی ورود آنها به این رقابت ها مورد بررسی قرار گیرد.

وی تصریح کرد: المپیک 2020 در شهر توکیو انجام خواهد شد و تلاش می شود ورزش های فوق وارد این مسابقات شود و به این نکته باید اشاره کنم که ژاپنی ها در سنگنوردی 500 هزار ورزشکار دارند که به صورت رسمی در این رشته فعالیت می کنند و امیدوارند که این ورزش به المپیک وارد شود.

زارعی در ادامه گفت: بازی های زمستانی 2018 در کره جنوبی و 2022 در چین برگزار خواهدشد و تلاش هایی صورت می گیرد تا یخ نوردی و کوهنوردی با اسکی هم وارد این مسابقات شود.

وی در پایان خطر نشان کرد: ورود این ورزش ها به المپیک و بازی های زمستانی کمک شایانی به رشد و توسعه آن در کشورمان می کند و اینکه افرادی در جامعه هستند که شناخت کافی از این رشته ها ندارند و با این کار آشنا می شوند و مهمتر از همه به کوهنوردی و یخ نوردی و سنگنوردی اعتبار می دهد و اسپانسرها را جذب می کنند تا حمایت مالی شوند.

درباره نویسنده

سعید حاجی بگلو
سعید حاجی بگلو 803 نوشته ها

سعید حاجی بگلو ـ مدیریت سایت http://iranclimbing.com/%d9%87%d9%85%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%a7%d9%86/

دیدن این پست ها هم خالی از لطف نیست!

اخبار ۰ نظر

اعلام و بررسی نتایج دور مقدماتی مسابقات جهانی 2016 پاریس

طبق جدول بازیها در تاریخ 24 شهریور دور اول رقابتها در سه بخش به پایان رسید: از ساعت 9 تا 16 : بولدرینگ – مردان از ساعت 10 تا 15:

مسابقات ۰ نظر

نتایج رشته combined هیجدهمین دوره مسابقات سنگنوردی جام فجر / بانوان

همزمان با سی و نهمین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، هجدهمین دوره رقابت های سنگ‌نوردی قهرمانی کشور در رده سنی نوجوانان A_B، جوانان و بزرگسالان در گرایش سرعت، لید

مسابقات ۰ نظر

حضور تیم ملی سنگنوردی در رقابتهای جهانی فرانسه

تیم ملی سنگنوردی کشورمان متشکل از 5 ورزشکار و یک سرپرست عصر امروز تهران را به قصد پاریس محل برگزاری رقابتهای قهرمانی جهان ترک نمود. در این مسابقات نفرات زیر

۰ نظر

بدون نظر!

شما میتوانید اولین نفر باشید در نظرات این نوشته!

لغو پاسخ

*

code