سنگنوردی، یخ نوردی و کوهنوردی با اسکی در آستانه ورود به المپیک

سنگنوردی، یخ نوردی و کوهنوردی با اسکی در آستانه ورود به المپیک

زمزمه های ورود این رشته های ورزشی به المپیک شنیده می شود و حضور آنها در این مسابقات می تواند مخاطبان زیادی در دنیا برای خود جذب کنند و بیشتر در جوامع ملل شناخته شود.

رضا زارعی رئیس فدراسیون کوهنوردی در این خصوص به خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: همزمان با برگزاری المپیک ریودوژانیرو در تابستان 95 در برزیل، مجمعی درباره حضور رشته هایی همچون سافت بال، بیس بال، کاراته و سنگنوردی برگزار خواهد شد تا چگونگی ورود آنها به این رقابت ها مورد بررسی قرار گیرد.

وی تصریح کرد: المپیک 2020 در شهر توکیو انجام خواهد شد و تلاش می شود ورزش های فوق وارد این مسابقات شود و به این نکته باید اشاره کنم که ژاپنی ها در سنگنوردی 500 هزار ورزشکار دارند که به صورت رسمی در این رشته فعالیت می کنند و امیدوارند که این ورزش به المپیک وارد شود.

زارعی در ادامه گفت: بازی های زمستانی 2018 در کره جنوبی و 2022 در چین برگزار خواهدشد و تلاش هایی صورت می گیرد تا یخ نوردی و کوهنوردی با اسکی هم وارد این مسابقات شود.

وی در پایان خطر نشان کرد: ورود این ورزش ها به المپیک و بازی های زمستانی کمک شایانی به رشد و توسعه آن در کشورمان می کند و اینکه افرادی در جامعه هستند که شناخت کافی از این رشته ها ندارند و با این کار آشنا می شوند و مهمتر از همه به کوهنوردی و یخ نوردی و سنگنوردی اعتبار می دهد و اسپانسرها را جذب می کنند تا حمایت مالی شوند.

درباره نویسنده

سعید حاجی بگلو
سعید حاجی بگلو 803 نوشته ها

سعید حاجی بگلو ـ مدیریت سایت http://iranclimbing.com/%d9%87%d9%85%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%a7%d9%86/

دیدن این پست ها هم خالی از لطف نیست!

صعودهای ورزشی ۰ نظر

برترین های مسابقات سنگنوردی قهرمانی کشور «بزرگسالان» در سمنان مشخص شدند

شانزدهمین دوره مسابقات سنگنوردی قهرمانی کشور سرطناب رده سنی بزرگسالان(زنان) گرامیداشت روزجوان و میلاد مسعود حضرت مهدی (عج) و آزاد سازی خرمشهر در «سمنان» با حضور بیش از 20 سنگ

مصاحبه ها ۰ نظر

امین عباسی:عدم حمایت فدراسیون باعث لغو سرطراحی من در مسابقات کاپ چین و طراحي مسابقات آسيايي تهران شد؟

همانطور که می دانید مسابقات آسیایی سال جاری با تمام فراز و نشیب ها، انتقادات، مزایا و معایب خود برگزار شد. امین عباسی که سال قبل طراح مسابقات آسیایی بود

بخشنامه ها ۰ نظر

برنامه مسابقات سه ماهه اول سال 1395 کارگروه مسابقات و لیگ

کلی مسابقات سه ماهه اول سال 1395 کارگروه مسابقات و لیگ این فدراسیون جهت آگاهی و برنامه‌ریزی به شرح پیوست اعلام می‌شود ¯ توجه: 1ـ شرایط شرکت و ثبت‌نام در

۰ نظر

بدون نظر!

شما میتوانید اولین نفر باشید در نظرات این نوشته!

لغو پاسخ