سنگنوردی، یخ نوردی و کوهنوردی با اسکی در آستانه ورود به المپیک

سنگنوردی، یخ نوردی و کوهنوردی با اسکی در آستانه ورود به المپیک

زمزمه های ورود این رشته های ورزشی به المپیک شنیده می شود و حضور آنها در این مسابقات می تواند مخاطبان زیادی در دنیا برای خود جذب کنند و بیشتر در جوامع ملل شناخته شود.

رضا زارعی رئیس فدراسیون کوهنوردی در این خصوص به خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: همزمان با برگزاری المپیک ریودوژانیرو در تابستان 95 در برزیل، مجمعی درباره حضور رشته هایی همچون سافت بال، بیس بال، کاراته و سنگنوردی برگزار خواهد شد تا چگونگی ورود آنها به این رقابت ها مورد بررسی قرار گیرد.

وی تصریح کرد: المپیک 2020 در شهر توکیو انجام خواهد شد و تلاش می شود ورزش های فوق وارد این مسابقات شود و به این نکته باید اشاره کنم که ژاپنی ها در سنگنوردی 500 هزار ورزشکار دارند که به صورت رسمی در این رشته فعالیت می کنند و امیدوارند که این ورزش به المپیک وارد شود.

زارعی در ادامه گفت: بازی های زمستانی 2018 در کره جنوبی و 2022 در چین برگزار خواهدشد و تلاش هایی صورت می گیرد تا یخ نوردی و کوهنوردی با اسکی هم وارد این مسابقات شود.

وی در پایان خطر نشان کرد: ورود این ورزش ها به المپیک و بازی های زمستانی کمک شایانی به رشد و توسعه آن در کشورمان می کند و اینکه افرادی در جامعه هستند که شناخت کافی از این رشته ها ندارند و با این کار آشنا می شوند و مهمتر از همه به کوهنوردی و یخ نوردی و سنگنوردی اعتبار می دهد و اسپانسرها را جذب می کنند تا حمایت مالی شوند.

درباره نویسنده

سعید حاجی بگلو
سعید حاجی بگلو 803 نوشته ها

سعید حاجی بگلو ـ مدیریت سایت http://iranclimbing.com/%d9%87%d9%85%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%a7%d9%86/

دیدن این پست ها هم خالی از لطف نیست!

مصاحبه ها ۱نظر

گرجی: تیم قدرتمندی راهی مسابقات آسیایی چین شده است؟

سرپرست تیم ملی سنگنوردی اعزامی به چین گفت: نفرات اعزامی به رقابتهای قاره کهن از آمادگی بالا برخوردارند و به این ترتیب تیم قدرتمندی را راهی مسابقات کردیم. منصوره گرجی

مسابقات ۰ نظر

رامون جولیان نفراول مردان در تاریخچه IFSC

به گزارش “صعود ایرانیان”  جوليان اولین مسابقه ی سرطناب خود را در سال ۲۰۰۱ در سن ۱۹سالگی شرکت کرد. در مجموع او تابحال ۱۲۰ مسابقه ی جام‌جهانی شرکت کرده که

مسابقات ۰ نظر

خسرو هاشم زاده نایب قهرمان مسابقات بولدرکاپ ترکیه شد/گزارش تصویری

خسرو هاشم زاده از سنگنوردان خوب کشورمان در مسابقات بولدرکاپ اینترنشنال ترکیه که با حضور حدود ۲۰۰ سنگنورد از ۱۱ کشور مختلف برگزار شد به  مقام دوم این رقابتها دست

۰ نظر

بدون نظر!

شما میتوانید اولین نفر باشید در نظرات این نوشته!

لغو پاسخ

*

code