گشایش مسیری دیگر در تنگه زیبای تامرادی استان کهگیلویه و بویر احمد با نام ” گردو “

گشایش مسیری دیگر در تنگه زیبای تامرادی استان کهگیلویه و بویر احمد با نام ” گردو “

پیرو فراخوان اعلام شده از سوی کارگروه سنگنوردی طبیعت استان خوزستان بمنظور گشایش مسیر سنگنوردی در تنگه تامرادی استان کهگیلویه و بویر احمد، طی روزهای16 خرداد و 17 خرداد 1395 تیم ما بهمراه تیم سنگنوردی استان کهگیلویه و بویر احمد توانستیم یک مسیر بلند در این تنگه زیبا و مستعد در زمینه سنگنوردی گشایش و رول کوبی کنیم.

با توجه به گشایش های قبل کمبود یک مسیر بلند که قابلیت صعود کرده ای و فرود مرحله ای را داشته باشد طی یکسال گذشته حس می شد که اینبار با ایجاد مسیر ” گردو ” تنگه تامرادی دارای دو مسیر مصنوعی، سه مسیر اسپرت و یک مسیر بلند شد.

روز شنبه شب بهمراه دو تن از سنگنوردان شهرستان دهدشت وارد منطقه شدیم و برنامه گشایش اینگونه آغاز شد: یکشنبه صبح بعد از ملحق شدن دو تیم از شهرستان گچساران و یاسوج من و هادی بررسی های لازم رو روی مسیر انجام دادیم و تا ساعت 19 گشایش 50 متر مسیر با دو کارگاه زنجیر ثابت و 25 میانی ثابت (رول بلت) به اتمام رسید.

همزمان با کار ما تیم های حاضر روی مسیرهای از قبل گشایش شده تلاش می زدند و با وجود آب و خنکای آبشار لذت صعود و گشایش دو چندان می شد.

طول اول مسیر گردو 30 متر با درجه سختی 5.12b شامل 13 میانی ثابت و طول دوم 20 متر با درجه سختی (تاپ نشده) شامل 12 میانی ثابت که به دلیل شیب منفی و گیره های ناخنی فاصله میانی ها جوری طراحی شد که قابلیت صعود مصنوعی رو  هم داشته باشه. در واقع این مسیر از لحاظ جهش فنی و پیشرفت سنگنوردان منطقه در زمینه صعودهای بلند شروع خوبی به حساب میاد. روز جمعه با صعود مسیر جدید که سختی صعودش به سر سختی چوب گردو و لذت بوئیدن برگ گردو بود، مسیرهای قبلی اعم از طاق پرستو و سه مسیر اسپرت نیز توسط بچه های تیم صعود شد، همچنین یک تیم چهار نفره بعد از پیمایش دره و فرود آبشارها در ساعت 17 برنامه رو به اتمام رسوندیم.

تهیه گزارش و ترسیم کروکی: امیرحسین عادل

تیم خوزستان: امیرحسین عادل، هادی آقایی، محمد عادل و محمد قمبری.

تیم یاسوج: جعفر گودرزی (مسئول سنگنوردی استان کهگیلویه و بویر احمد)، علی صابری، عباس جهانگیری، محمد حسن حسینی و نوراله زمانی.

تیم دهدشت: حسین پور مجید و سامان بزرگمهر.

تیم گچساران: مهران گرجی، نفیسه و امیرحسین بیگدلی، ماهان پرسید، صدیقه جعفری و صادق حسین زاده.

   

منبع » هیت کوهنوردی و صعودهای ورزشی خوزستان

درباره نویسنده

سعید حاجی بگلو
سعید حاجی بگلو 802 نوشته ها

سعید حاجی بگلو ـ مدیریت سایت http://iranclimbing.com/%d9%87%d9%85%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%a7%d9%86/

دیدن این پست ها هم خالی از لطف نیست!

خوزستان ۰ نظر

خوزستان: گشایش مسیر سنگنوردی در منطقه گردشگری دشت شلال دون با نام گل سنگ

پیرو فراخوان اعلام شده از سوی کارگروه سنگنوردی استان خوزستان در روزهای نخست بهار 1395 تیم دیواره نوردی استان خوزستان توانستند یک مسیر به متراژ 130 متر روی دیواره دشت

خوزستان ۰ نظر

گزارش کامل مسیر بن رود دنا

گزارش مسیر “بن رود” دنا برنده کارابین نمادین چهارمین جشنواره صعودهای برتر سال 1395[gview file=”http://souodiranian.ir/wp-content/uploads/2017/07/گزارش-مسیر-بن-رود.pdf”]

خوزستان ۰ نظر

گشایش دو مسیر جدید در تنگه تامرادی استان کهگیلویه و بویراحمد

کارگروه سنگنوردی و دیواره نوردی استان خوزستان برای بار دیگر در تنگه زیبای تامرادی اقدام به گشایش مسیر طی روزهای پنجشنبه 21 و جمعه 22 اردیبهشت 1396 کرد. موقعیت جغرافیایی

۰ نظر

بدون نظر!

شما میتوانید اولین نفر باشید در نظرات این نوشته!

لغو پاسخ

*

code