دبیر فدراسیون کوهنوردی از ایجاد دیواره تخصصی سنگنوردی در مجموعه آزادی خبر داد

دبیر فدراسیون کوهنوردی از ایجاد دیواره تخصصی سنگنوردی در مجموعه آزادی خبر داد

محمد میر نوری، دبیر فدراسیون کوهنوردی در گفتگو با خبرنگار گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، افزود: در مجموعه ورزشی و فرهنگی آزادی دیواره سنگنوردی احداث می‌کنیم در صورتی که این مکان هر چه زودتر به بهره برداری برسد می‌تواند میزبانی رقابت‌های سنگنوردی نوجوانان و جوانان قاره کهن باشد.

وی تصریح کرد: برای تمرین و آموزش علاقه مندان این ورزش در تهران سالن‌های تخصصی سراج، داودی و مجموعه آزادی را داریم و سالن‌های دیگری که در این زمینه فعال هستند.

میرنوری در ادامه گفت: یکی از بزرگترین مشکلات ما اختصاص سالن‌های ویژه سنگنوردی و صعودهای ورزشی است که در شهرهای بزرگ از نظر اختصاص زمین با مشکل روبرو هستیم.

وی عنوان کرد: بر اساس این موضوع با شورای شهر و شهرداری‌های مختلف استان‌ها رایزنی می‌کنیم با این تفاصیل در مراکز استان‌ها دیواره اختصاص سنگنوردی وجود دارد و ورزشکاران در آن به تمرین می‌پردازند.

میر نوری گفت: در هفته جاری مجمع عادی و سالیانه فدراسیون کوهنوردی در محل آکادمی ملی المپیک برگزار شد و در این دشت عملکرد سال 94 بررسی و تقویم سال  94 تصویب شد.

وی اشاره کرد: در سال 95 برنامه عملیاتی را مثل هر سال خواهیم داشت و میزبانی مسابقات بین المللی در این سال را داریم، ورزش کوهنوردی یک بعد همگانی دارد و یکی از اهداف ما توجه به این مسئله است در همین حال نمی‌خواهیم بعد قهرمانی کمرنگ شود.

وی اضافه کرد: در سنگنوردی و یخ نوردی سکوی آسیایی و جهانی داریم و همین موضوع باعث شده است که توجه بیشتر به آن داشته باشیم.

 سنگنوردی در حال ورود به المپیک

وی در این باره گفت: بسترسازی لازم را برای ورود این ورزش‌ها در المپیک 2020 را انجام دادیم و حمایت‌های لازم از سوی وزارت ورزش و فدراسیون انجام گرفته است و تلاش می‌کنیم که زمینه‌های مناسب برای تمرین قهرمانان را فراهم کنیم و برنامه ریزی کردیم که دیواره‌های مصنوعی را راه اندازی کنیم.

برگزاری لیگ حرفه سنگنوردی  

میر نوری در این خصوص عنوان کرد: بنا داریم در سال 95 نخستین دوره مسابقات  لیگ حرفه‌ای سنگنوردی را در کشور راه اندازی کنیم، اگر کار خوب انجام شود و به درستی شکل بگیرد در رشد و توسعه این ورزش بسیار موثر می‌تواند باشد.

سنگنوردی رو به جلو حرکت می‌کند

میر نوری گفت: سال گذشته کمیته اختصاص استعدادیابی در سنگنوردی را با حضور سنگنوردانی که گرایش تربیت بدنی و دکتری این ورزش را دارند راه اندازی کردیم و دو دوره استعدادیابی هم انجام دادیم و یک دوره استعدادیابی برای مربیان هم انجام شد و بهره‌های آن را در سال‌های آینده خواهیم برد.

وی تاکید کرد: یکی از اهداف فدراسیون توجه به پایه‌ها است و می‌بینیم که مهری علی پور در رده نوجوانان مدال نقره کسب می‌کند.

در بخش سرعت در آسیا و جهان حرف‌های زیادی برای گفتن دادیم و سرمایه گذاری‌های خوبی در این زمینه صورت گرفته است.

دبیر فدراسیون در پایان خاطرنشان کرد: در یخ نوردی هم قهرمانانی چون صفدریان و موسوی را داریم که مدال نقره قاره کهن را کسب کرده‌اند اگرچه در سال گذشته 10 رتبه یخ نوردی از آن روس ها بود.

درباره نویسنده

سعید حاجی بگلو
سعید حاجی بگلو 803 نوشته ها

سعید حاجی بگلو ـ مدیریت سایت http://iranclimbing.com/%d9%87%d9%85%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%a7%d9%86/

دیدن این پست ها هم خالی از لطف نیست!

مصاحبه ها ۰ نظر

مصاحبه با دانیل وودز

دانیل وودز( Daniel Woods )، سنگ نورد بدون حد و مرز  اخیراً با سنگ نوردي حرفه ای در سطح جهانی، دانیل وودز، برای یک مصاحبه تماس گرفتیم. دانیل وودز یکی

مسابقات ۲ نظر

فرناز اسماعیل زاده: کسب جایگاه یازدهم رقابتهای کانادا + گزارش تصویری

به گزارش رسیده؛ «فرناز اسماعیل زاده» سنگ‌نورد خوب کشورمان در جریان مسابقات ایالتی کانادا در رشته غیر تخصصی خود «سرطناب» در جایگاه یازدهم این دوره از رقابت ها قرار گرفت.

اخبار ۰ نظر

به بانوی یخ نورد‌‌‌‌ ایران حسادت می کنند!

زینب موسوی، د‌‌‌‌ارند‌‌‌‌ه مد‌‌‌‌ال نقره بازی‌های آسیایی و یکی از 10 یخ نورد‌‌‌‌ برتر جهان سرشار از انگیزه است. بانوی ایرانی که د‌‌‌‌ر مسابقات جام جهانی کره جنوبی با عملکرد‌‌‌‌

۰ نظر

بدون نظر!

شما میتوانید اولین نفر باشید در نظرات این نوشته!

لغو پاسخ