اوسین بولت سنگنوردی

اوسین بولت سنگنوردی

اتحادیه جهانی ورزشهای غیر المپیکی IWGA مارتین دزینسکی لهستانی قهرمان سرعت جهان و نفر نخست رنکینگ سال 2016 را به عنوان ورزشکار برتر ماه اکتبر سال 2016 برگزید.
دزینسکی در آخرین دور مسابقات جام جهانی در وجیانگ چین موفق به کسی مدال برنز گردید. این مدال در کنار مدالهای طلای جامهای جهانی آرکو ایتالیا، ویلارس سوئیس و شامونی فرانسه، سنگنورد سرعت لهستان را در رنک نخست جامهای جهانی سال 2016 و بالاتر از رقبایی از ایران، چک، روسیه، چین و فرانسه قرار داد.
مارچین دزینسکی که ساکن یک شهر کوچک در جنوب کشور لهستان می باشد نخستین ورزشکار کشور خود در رشته صعودهای ورزشی است که در رقابتهای جهانی سنگنوردی موفق به کسب مدال می شود. او در مسابقات قهرمانی جهان پاریس در سپتامبر گذشته نیز بالاتر از “یوزپلنگ ایرانی” “Persian leopard” رضا علیپور با زمان 5.83 قرار گرفت. پیروزیی که گزارشگر کانال المپیک از آن به عنوان “اوسین بولت سنگنوردی” یاد کرد!
دزینسکی همچنین در رقابتهای دانشجویان جهان در شانگهای چین به همراه تیم دانشجویان کشورش صاجب مدالهای نقره و برنز گردید.
و اینک او بدنیال هدفی تازه آن شکستن رکورد سرعت دنیا می باشد. رکوردی که شاید در تابستان آینده و بازیهای جهانی Wroclaw لهستان (مسابقات رشته های غیر المپیکی) 20 تا 30 2017 محقق شود. او در صفحه فیس بوک خود اظهار می دارد: “من آنرا با موفقیت تمام کردم و اینک بدنبال هدفی بزرگتر هستم و آن World Games 2017 در کشورم می باشد”.

اطلاعات بیشتر:

تماشای فینال قهرمانی جهان:

پی نوشت:
رکوردسرعت مردان 5.60 می باشد که توسط Danyl Boldyrev اکراینی در فینال قهرمانی جهان 2014 در خیخون اسپانیا به ثبت رسید.
همچنین رکورد سرعت زنان 7.53 توسط Iuliia KAPLINA روس در رقابتهای جام جهانی شامونی 2015 به ثبت رسید.
منبع : کوه قاف

درباره نویسنده

سعید حاجی بگلو
سعید حاجی بگلو 803 نوشته ها

سعید حاجی بگلو ـ مدیریت سایت http://iranclimbing.com/%d9%87%d9%85%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%a7%d9%86/

دیدن این پست ها هم خالی از لطف نیست!

مسابقات ۰ نظر

رقیب علیپور کاندیدای ورزشکار سال ۲۰۱۶

اتحادیه جهانی ورزشهای غیر المپیکی IWGA مارتین دزینسکی لهستانی قهرمان سرعت جهان در پاریس، نفر نخست رنکینگ سال 2016 و ورزشکار برتر ماه اکتبر سال 2016 را به عنوان یکی

یخ نوردی ۰ نظر

حضور ” بابك ضيا” و “محمد امین حواله دارنژاد” در دوره داوری یخنوردی

دوره طراحی و داوری یخنوردی اتحادیه جهانی کوهنوردی طی روزهای ۴ تا ۶ ژانویه به مدت ۳ روز برگزار مي شود كه “بابك ضيا” و “محمدامین حواله دارنژاد” از داوران سنگنوردی

مسابقات ۰ نظر

کسب مدال طلا توسط «احسان اسرار» در مسابقات قهرمانی آسیا

کسب مدال ارزشمند طلا توسط «احسان اسرار» در مسابقات قهرمانی آسیا  «احسان اسرار» به مدال طلای ماده سرعت رده سنی جوانان مسابقات سنگنوردی نوجوانان و جوانان آسیا (سنگاپور) دست یافت.

۰ نظر

بدون نظر!

شما میتوانید اولین نفر باشید در نظرات این نوشته!

لغو پاسخ