بررسی اجمالی شرکت کنندگان جام جهانی 2016 پاریس

بررسی اجمالی شرکت کنندگان جام جهانی 2016 پاریس

ژاپن که اخیرا در رنکینگ فدراسیون جهانی سنگنوردی در رشته ی بولدرینگ رتبه ی نخست را بین کشورها با 1964 امتیاز کسب کرده است قطعا حرفهای زیادی برای گفتن دارد و قطعا با بکارگیری ورزشکارانی نخبه توجهات زیادی را به خود جلب خواهد کرد. ژاپنی ها را بایدشرکت کننده ای در نظر گرفت که رویای قهرمانی در اولین دوره ی المپیک سنگنوردی را در سر دارند که خودشان میزبانی آنرا در سال 2020 به عهده دارند. “توموآ نارازاکی” که  در رتبه ی دوم رنکینگ جهانی قرار دارد و مدافع عنوان قهرمانی این رشته در سال 2016 است و ممکن است “کوکورو فوجی” هموطن خود را که در رتبه ی چهارم رنکینگ جهانی قرار دارد به عنوان رقیب در کنار خودش داشته باشد. و نباید از “آکیو نوگوچی” قهرمان قدرمند زنان ژاپن غافل شد که در رتبه ی سوم رنکینگ جهانی زنان قرار دارد، دارنده ی مدال برنز جام جهانی در سال 2014 و همچین مدعی شرکت در تمامی رشته ها همچنان که پیشتر در تمام مواد به میدان آمده است.

“شوان کاکسکی” قهرمان نامدار بریتانیایی که در رنکینگ زنان همچنان در رتبه ی اول قرار دارد متاسفانه به دلیل مصدومیت و جراحی اخیرش در این رقابتها حاضر نخواهد بود؛ بی شک او از شانسهای قهرمانی در هر رقابتی است که حضور داشته باشد و غایب بزرگ این رقابتها می تواند نام بگیرد.

“آدام اونداری” افسانه ای کسی که در سال 2014 مسابقات را به یک نمایش یکنفره بدل کرد و تمام صحنه را به دست گرفت و اولین ورزشکاری است که موفق شده در جام جهانی فدراسیون جهانی در یک سال در هر دو رشته ی بولدرینگ و لید قهرمان شود. آدام در حاضر در رنکینگ جهانی در رتبه ی هشتم قرار دارد او احتمالا در این رقابتها خیز بلندی برای جابه جایی رتبه اش خواهد برداشت با توجه به اینکه در رقابت پیشین حضور چشمگیری نداشت و به رتبه ی 22 در رشته ی لید اکتفا کرد احتمالا برای اثبات تواناییهای خود و تجدید خاظرات رقابتهای سال 2014 به میدان خواهد آمد.

“دامن اسکوفیک” ستاره ی نوظهور سنگنوردی که از کشور اسلونیا در رقابتها شرکت میکند در جام جهانی 2016 شگفتی ساز شد و در حال حاضر رنکینگ یک جهانی مردان متعلق به اوست و مدافع عنوان قهرمانی و جدی ترین رقیب اوندراست.

“جانجا گارنبرت” کننده ی دیگر اسلونیایی که در رنکینگ جهانی زنان در رشته ی لید در رتبه ی دوم قرار دارد از سال 2014 در رقابتها غایب بوده اما اینبار در کنار هم تیمی و هموطن قدرت خود زوج فوق العاده ای را برای کسب عنوان هم در بخش زنان و هم مردان تشکیل داده اند.

“جین کیم” کره ای که در حال حاضر در رشته ی لید در رتبه ی یک رنکینگ جهانی قرار دارد همواره شرکت کننده ای قوی و با شانس بالای قهرمانی بوده است و قطعا رقابت او با “آنا ورهوون” شرکت کننده ی بلژیکی دیدنی خواهد بود. آنا در رتبه ی دوم رنکینگ جهانی به شدت در تعقیب جین کیم است.

“آنوک ژوبرت” شرکت کننده ی فرانسوی که در حاضر در رنکینگ جهانی در رتبه ی یک رشته ی سرعت است با شرکت در هر رقابتی ثابت کرده است که شایسته ی قهرمانی است. در بخش مردان هم حضور “مارسین دنیزنسکی” با چندین قهرمانی متوالی و قرار گرفتن در رتبه ی یک رنکینگ جهانی مردان در رشته ی سرعت هیجان دو چندانی به رقابتهای سرعت خواهد داد. رضا علیپور شرکت کننده ی قدرتمند ایرانی و رتبه ی سوم رنکینگ جهانی رقیب سر سختی برای مارسین و از مدعیان قهرمانی خواهد بود.

تیم ملی کشورمان هم با ترکیب زیر در این رقابتها شرکت خواهد داشت:

  • الناز رکابی لید و بولدر
  • فرناز اسماعیل زاده سرعت
  • علی برات زاده بولدر
  • رضا علیپور سرعت
  • بهنام خلجی پاراکلایمینگ
  • حسن میرزا حسینی پاراکلایمینگ
  • مهدی پهناور پاراکلایمینگ

برای تیم ملی اعزامی به این رقابتها آرزوی موفقیت داریم.

 

درباره نویسنده

دیدن این پست ها هم خالی از لطف نیست!

حذف شود ۰ نظر

آغاز مرحله دوم رأی گیری برای انتخاب برترین ورزشکار سال 2017

از امروز مرحله دوم رأی گیری برای انتخاب برترین ورزشکار سال 2017 در رشته های غیر المپیکی آغاز شد. 9 نفر به این مرحله راه یافته اند. «رضا علیپور» در

مسابقات ۰ نظر

رضا علیپور در سنگ نوردی بازی های آسیایی 2018 اندونزی طلایی شد

رضا علیپور سنگ‌نورد خوب کشورمان در فینال سرعت بازی های آسیایی 2018 اندونزی موفق شد دهمین مدال طلای ایران و نخستین طلای کاروان ایران در پالمبانگ را تصاحب کند. وی

مسابقات ۰ نظر

اعزام تیم ملی سنگنوردی سرعت به مسابقات قهرمانی جهان

تیم ملی سنگ‌نوردي جمهوری اسلامی ایران، در مسابقات قهرمانی جهان (جوانان و نوجوانان) حضور خواهد داشت. این مسابقات در شهر گوانگجو چین از روز جمعه ۲۱ آبان ماه ۹۵ آغاز

۰ نظر

بدون نظر!

شما میتوانید اولین نفر باشید در نظرات این نوشته!

لغو پاسخ