علیپور: سطح مسابقات سنگنوردی چین پائین بود/ در المپیک هم شرکت می کنم

علیپور: سطح مسابقات سنگنوردی چین پائین بود/ در المپیک هم شرکت می کنم

ملی پوش سنگنوردی کشورمان گفت: متاسفانه سطح مسابقات سنگنوردی آسیا در دویون پائین بود وگیره ها هم استاندارد نبود.

رضا علی پور عضو تیم ملی سنگنوردی کشورمان در گفتگو با خبرنگاران جوان افزود: شرایط جوی محل برگزاری مسابقات سنگنوردی قهرمانی آسیا در چین گرم، شرجی و مرطوب بود این عامل در عملکرد ورزشکار تاثیر گذار است در این بین متاسفانه گیره ها هم غیر استاندارد بود.

وی تصریح کرد: میزبانی آسیایی ها هیچ گاه خوب نبوده البته در ایران این گونه نیست و فدراسیون کشورمان هر زمان که میزبان بوده سنگ تمام گذاشته است.

علی پور در ادامه گفت: اروپا مهد سنگنوردی دنیا است و مسابقاتی که درآنجا برگزار می شود قابل مقایسه با قاره کهن نیست در قاره سبز امکانات کافی و رقابت ها  در سطح بالایی انجام می شود.

وی تاکید کرد: هم اکنون در ورزشگاه 15 هزار نفری قزوین تمرین می کنم در روزهای آتی مسابقات جهانی در پیش است و خود را برای این رقابتها آماده می کنم.

علی پور در پایان خاطر نشان کرد: سنگنوردی هم وارد المپیک شد و برترینهای این ورزش باید در نخستین دوره آن در سال 2020 در ژاپن خود را محک می زنند، می خواهم در این رقابتها زور آزمایی کنم.

درباره نویسنده

سعید حاجی بگلو
سعید حاجی بگلو 803 نوشته ها

سعید حاجی بگلو ـ مدیریت سایت http://iranclimbing.com/%d9%87%d9%85%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%a7%d9%86/

دیدن این پست ها هم خالی از لطف نیست!

مصاحبه ها ۰ نظر

فرناز اسماعیل زاده: ایران شانس چندانی برای حضور در المپیک را نخواهد داشت؟

با سلام و احترام خدمت تمام مخاطبین عزیز پایگاه خبری صعودهای ورزشی ایرانیان که همیشه با همراهی خود قدوم ما را در انجام رسالتمان مستحکم تر می کنید. ضمن سپاس

اخبار ۰ نظر

سنگنوردی، یخ نوردی و کوهنوردی با اسکی در آستانه ورود به المپیک

زمزمه های ورود این رشته های ورزشی به المپیک شنیده می شود و حضور آنها در این مسابقات می تواند مخاطبان زیادی در دنیا برای خود جذب کنند و بیشتر

مصاحبه ها ۰ نظر

صفدریان، هدفم سکوی قهرمانی دنیاست

همه ساله مسابقات جهانی یخنوردی و درای تولینگ برگزار می شود و تیم ملی کشور ما نیز جزو تیم های حاضر در این مسابقات می باشد. همه ساله افتخارات زیادی

۰ نظر

بدون نظر!

شما میتوانید اولین نفر باشید در نظرات این نوشته!

لغو پاسخ

*

code