علیپور: سطح مسابقات سنگنوردی چین پائین بود/ در المپیک هم شرکت می کنم

علیپور: سطح مسابقات سنگنوردی چین پائین بود/ در المپیک هم شرکت می کنم

ملی پوش سنگنوردی کشورمان گفت: متاسفانه سطح مسابقات سنگنوردی آسیا در دویون پائین بود وگیره ها هم استاندارد نبود.

رضا علی پور عضو تیم ملی سنگنوردی کشورمان در گفتگو با خبرنگاران جوان افزود: شرایط جوی محل برگزاری مسابقات سنگنوردی قهرمانی آسیا در چین گرم، شرجی و مرطوب بود این عامل در عملکرد ورزشکار تاثیر گذار است در این بین متاسفانه گیره ها هم غیر استاندارد بود.

وی تصریح کرد: میزبانی آسیایی ها هیچ گاه خوب نبوده البته در ایران این گونه نیست و فدراسیون کشورمان هر زمان که میزبان بوده سنگ تمام گذاشته است.

علی پور در ادامه گفت: اروپا مهد سنگنوردی دنیا است و مسابقاتی که درآنجا برگزار می شود قابل مقایسه با قاره کهن نیست در قاره سبز امکانات کافی و رقابت ها  در سطح بالایی انجام می شود.

وی تاکید کرد: هم اکنون در ورزشگاه 15 هزار نفری قزوین تمرین می کنم در روزهای آتی مسابقات جهانی در پیش است و خود را برای این رقابتها آماده می کنم.

علی پور در پایان خاطر نشان کرد: سنگنوردی هم وارد المپیک شد و برترینهای این ورزش باید در نخستین دوره آن در سال 2020 در ژاپن خود را محک می زنند، می خواهم در این رقابتها زور آزمایی کنم.

درباره نویسنده

سعید حاجی بگلو
سعید حاجی بگلو 803 نوشته ها

سعید حاجی بگلو ـ مدیریت سایت http://iranclimbing.com/%d9%87%d9%85%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%a7%d9%86/

دیدن این پست ها هم خالی از لطف نیست!

مصاحبه ها ۰ نظر

مصاحبه اختصاصی صعودهای ورزشی ایرانیان با Maja Vidmar قهرمان چندین دوره مسابقات جهانی سنگنوردی

روحیه جنگجویی زنان باعث پیشرفت می شود یکی از اهداف مهم این پایگاه معرفی سنگنوردان دیگر کشورها می باشد تا بتوانیم از سیستم تمرینی و کاستی های آنها نیز مطلع

مصاحبه ها ۰ نظر

انزو ادو، 15 ساله، و اولين +9a

گفتگو شرکت پتزل با انزو جوانترين عضو تيم صخره‌نوردي ماست. او 15 ساله و اهل نايس است و اخيراً چندين مسير +9a را طي کرده است. امسال تابستان در 15

مصاحبه ها ۰ نظر

فرناز اسماعیل‌ زاده: آینده من به عنوان یک ورزشکار حرفه ای نامعلوم است

مصاحبه با بانوی پرافتخار سنگ نوردی ایران: بدون هیچ حمایتی در مسابقات شرکت می کنم؛ شرایط تمرین در ایران برایم مهیا نیست بانوی پرافتخار سنگ نوردی کشورمان در یک مصاحبه

۰ نظر

بدون نظر!

شما میتوانید اولین نفر باشید در نظرات این نوشته!

لغو پاسخ