معرفی و مصاحبه با استاد «رضا خوشدل»

معرفی و مصاحبه با استاد «رضا خوشدل»

 معرفی پیشکسوتان

ضمن عرض سلام و آرزوی قبولی طاعات و عبادات شما همراهان گرامی:
همانگونه که مستحضر هستید یکی از اهداف این پایگاه، فرهنگ سازی و‌معرفی پیشکسوتان و بزرگان گمنام این رشته ورزشی در اقصی نقاط ایران و جهان می باشد. در راستای این هدف قصد داریم این برنامه را با معرفی یکی از اساتید بزرگ و صاحب سبک سنگنوردی در استان خراسان استاد «رضا خوشدل» آغاز نماییم.
لذا از شما همراهان عزیز تقاضا داریم سوالات خود را از این استاد عزیز در راستای معرفی اعلام شده، تا تاریخ شنبه مورخ ۲۲/۳/۹۵ ساعت ۱۲ ظهر  به مدیر گروه اعلام نمایید تا در مصاحبه ما با ایشان مطرح گردد.

در قسمت نظرات سایت سوالات خود را ارسال کنید
همچنین از طریق آیدی تلگرام می توانید@Neypress
از همراهی و همکاری شما عزیزان سپاسگزاریم.

رضا خوشدل مردی که هنوز می درخشد (برگرفته از وبلاگ آیاز)
روز ماقبل آخرمان در علم چال در حالیکه آخرین صعود تیممان روی گرده آلمانها در حال انجام بود میهمان مردی بودیم که تا قبل از آن فقط نامی از آن شنیده بودم. رضا خوشدل مردی که در اولین برخوردم خوش قلبی، تواضع و کاربلدی اش نمایان بود. روز قبلش یک خانم خراسانی شانس آن را داشت که هم طناب او باشد و اولین بانوی خراسانی ای لقب گیرد که توانسته دیواره علم کوه را صعود کند.
در مدت کوتاه بیکاری مان در علم چال با اصرار، همه را جمع کرد و یک بحث فنی راه انداخت. سوالی در مورد “چگونگی بالاکشی مصدوم در حالیکه روی تک طناب فیکس شده و هیچ اضافه طنابی هم در دسترس نیست پرسید” همه نظرشان را گفتند با هم بحث کردند و بالاخره راه حلی زیرکانه و بسیار سودمند از سوی خود خوشدل ارائه شد که تحسین همه را برانگیخت.
این که بزرگ مردی اینقدر متواضع و الگوی اخلاق باشد چیز جدیدی نیست خیلی از بزرگانمان اینگونه اند اما قدر همگی شان را باید دانست و آنقدر  بر دستانشان بوسه زد تا هر شاگردی او را الگوی اخلاقی خود قرار دهد.

درباره نویسنده

سعید حاجی بگلو
سعید حاجی بگلو 803 نوشته ها

سعید حاجی بگلو ـ مدیریت سایت http://iranclimbing.com/%d9%87%d9%85%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%a7%d9%86/

دیدن این پست ها هم خالی از لطف نیست!

مصاحبه ها ۰ نظر

مصاحبه با كريس شارما وپروژه 5:15c

شما می توانید اصطلاح سنگنورد قدیمی را برای کسی به کار ببرید که دوران “قبل از کریس شارما” را به یاد می آورد. او از زمان نوجوانی تا میانه دهه

مصاحبه ها ۰ نظر

«زهره عبدالله خانی» ورزش یخنوردی به من احساس شکست ناپذیری می دهد

ترجمه: حامد رزاقی زهره عبدالله خانی (مصاحبه با مجله سنگنوردی انگلستان) زهره عضو تیم ملی یخنوردی ایران و مربی سنگنوردی است. او درشهر کرج زندگی می کند.ورزش یخنوردی به من

اخبار ۰ نظر

رکابی: دوست دارم در المپیک 2020 حضور داشته باشم

  الناز رکابی در گفت‌و گو با باشگاه خبرنگاران جوان بیان کرد: براساس خبرهایی که می‌شنویم قرار است رشته سنگنوردی در المپیک2020 لندن حضور داشته باشد و من هم دوست

۱ نظر

  1. محمود مجدی
    نوامبر 17, 17:05 پاسخ
    لقب استادی واقعا برازنده شونه اولین استاد کوهنوردی بنده مردی بسیار پر انرژی و کوهی از دانش و تجربه زنده وسلامت باشند هرجا که هستند.

لغو پاسخ