354 بازدید
گزارش برنامه گشایش چهار مسیر جدید سنگنوردی در رودبارک منطقه سنگنوردی سوآت

گزارش برنامه گشایش چهار مسیر جدید سنگنوردی در رودبارک منطقه سنگنوردی سوآت

مجید ربیع پور سنگنورد کلاردشتی و راهنمای منطقه  علم کوه در یک برنامه سنگنوردی و با دعوت از سنگنوردانی از باشگاه کوهنوردی و اسکی دماوند (شهرام عباس نژاد و جمال کبیر رضایی) و باشگاه کوهنوردی تهران(مهسا وهاب نژاد و سمیه قاسمی) و باشگاه سنگنوردی سیاووش یزدانی قائمشهر (پرویز حبیبی و میثم یعقوبی) که در تاریخ ۲۷ و ۹۵/۸/۲۸ در شرایط آب و هوایی نامساعد باد و  باران و سرمای پاییزی موفق به گشایش چهار مسیر در روبارک منطقه سنگنوردی سوآت شدند.
گزارش:
مسیرها به ترتیب از سمت راست : مسیر مصنوعی (علاج) گشایش توسط :شهرام عباس نژاد،سمیه قاسمی ،طول مسیر ۲۱ متر و با درجه سختی : +A2 دارای ۶ بولت و کارگاه زنجیر بوده .فاصله ی بین میانی چهارم و پنجم و همچنین بین پنجم و ششم سرمته زده شده تا بشه از اسکای هوک استفاده کرد.
2

مسیر دوم : مسیر طبیعی(در مسیر باد) گشایش توسط پرویز حبیبی-میثم یعقوبی و مجید ربیع پور .طول مسیر ۳۵ متر که طول اول ۲۲ متر و طول دوم ۱۳ متر و به علت نامساعد بودن اب و هوای امروز درجه دقیق داده نشده و در فرصت اینده صعود شده و درجه داده خواهد شد دارای ۲۳ بولت و کارگاه زنجیر.
مسیر سوم : مسیر طبیعی (عامر ) به نام سنگنورد کلاردشتی عامر ازوجی، گشایش توسط :جمال کبیر رضایی و مهسا وهاب نژاد طول مسیر از روی طاقچه ۲۵ متر اما بهتره از طناب ۶۰ متری استفاده شه درجه سختی :۵/۱۱C و دارای ۱۴بولت و کارگاه زنجیر .

1
مسیر چهارم : مسیر طبیعی (صبر ایوب) گشایش توسط :شهرام عباس نژاد و سمیه قاسمی طول مسیر ۳۵متر با درجه سختی ۵/۱۰d دارای ۱۳بولت و کارگاه زنجیر. کلیه ی بولت ها هیلتی و از نوع HSA و بولت کارگاه ها هیلتی HST3 و صفحه رول و کارگاه های زنجیر دو حلقه شیراز استفاده شده.

در اینجا جا دارد از دوستان ومربیان خوب وبرجسته کشورمان استاد شهرام عباس نژاد و استاد پرویز حبیبی و دوستان دیگر : میثم یعقوبی ،جمال کبیر رضایی،مهسا وهاب نژاد و سمیه قاسمی که صمیمانه دعوت را  پذیرفتن و به ما  در زمینه  رشد و احیای سنگنوردی منطقه کلاردشت و ایجاد مدرسه  سنگ نوردی سوآت یاری دادند تشکر کنم.

3 5 6 7

ارسال گزارش: مجید ربیع پور

About author

سعید حاجی بگلو
سعید حاجی بگلو 961 posts

سعید حاجی بگلو ـ مدیریت سایت http://iranclimbing.com/%d9%87%d9%85%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%a7%d9%86/

You might also like

مازندران ۰ Comments

بابل: نتایج دومین دوره جام کاسپین

در تاریخ ۱۳۹۶/۸/۱۲ مسابقات آقایان با شرکت ۵۲ نفر از ۱۵ استان کشور آغاز شد. ساعت ۸ صبح شروع مرحله ی پذیرش و ۹ پایان پذیرش صورت گرفت. به دلیل

مازندران ۰ Comments

گزارش برنامه سومین فستیوال سنگنوردی آمل/گزارش تصویری

سومین فستیوال سنگنوردی آمل به مناسبت بزرگداشت یاد پدر کوهنوردی آمل زنده یاد قدرت الله رجایی در تاریخ ۲۸ مهرماه در منطقه سنگنوردی (شکل شاه) برگزار شد. تعداد نفرات حاضر

مازندران ۰ Comments

گزارشی از دومین فستیوال سنگنوردی در آمل

دومین دوره فستیوال سنگنوردی شهرستان آمل امروز جمعه ۱۴ آبان با حضور بیش از ۱۳۰ نفر از سنگنوردان و اساتید و مربیان سراسر کشور در منطقه بندبریده (شکل شاه) برگزار

۰ Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply

*

code