«ایران» با سه مدال «طلا»،«نقره» و «برنز» به مقام سوم آسیا دست یافت

«ایران» با سه مدال «طلا»،«نقره» و «برنز» به مقام سوم آسیا دست یافت

در پایان بیست و پنجمین دوره مسابقات سنگ‌نوردی قهرمانی آسیا، تیم ایران در مجموع، پس از تیم های ژاپن و اندونزی، به مقام سوم این رقابت ها رسید.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی؛ بیست و پنجمین دوره مسابقات سنگ‌نوردی قهرمانی آسیا که با شرکت 164 ورزشکار مرد و زن از 10 کشور آسیایی از 27 تا 30 شهریور در مجموعه سنگ‌نوردی«مگاپارس» جریان داشت، شب گذشته با قهرمانی تیم ژاپن، نایب قهرمانی تیم اندونزی و کسب مقام سوم توسط تیم ملی ایران، به پایان رسید.

این رقابت‌ها در سه ماده «سرعت»، «بولدرینگ» و «سرطناب» و همچنین «سرعت امدادی» به مدت 4 روز بر روی دیواره تازه تأسیس «مجموعه سنگ‌نوردی مگاپارس» انجام شد و سنگ‌نوردان از 10 کشور؛ چین، هنگ کنگ، اندونزی، هند، ژاپن، کره جنوبی، قزاقستان، سنگاپور، چین تایپه و ایران با هم به رقابت خواهند پرداختند که در نهایت تیم «ایران» با کسب سه مدال «طلا»،«نقره» و «برنز» موفق به احراز رتبه سوم این دوره از رقابت‌ها شد.

مدال های کسب شده ایران به این شرح است:

–          کسب مدال طلا توسط «رضا علیپور» در ماده سرعت

–          کسب مدال نقره توسط «حمید رضا توزندجانی، احسان اسرار و محمد احتشام» در ماده سرعت امدادی مردان

–          کسب مدال برنز توسط «اعظم کرمی، فرناز اسماعیل زاده و حدیث نظری» در ماده سرعت امدادی زنان

شایان ذکر است؛ ژاپن با 4 طلا، 3 نقره و 3 برنز و در مجموع 10 مدال به مقام نخست دست یافت و تیم اندونزی با 3 طلا، 1 نقره،  3 برنز و در مجموع 7 مدال به مقام دوم رسید.

عناوین کسب شده در هر ماده:

*نفرات برتر ماده «سرطناب» بخش زنان:

مقام اول:  از ژاپن “آیا اونه”

مقام دوم:  از ژاپن “آکیو نوگوچی”

مقام سوم:  از ژاپن “می کوتاکی”

مقام چهارم: “الناز ركابي” از ايران

 

*نفرات برتر ماده «لید» بخش مردان:

مقام اول:  از ژاپن “کوکورو فوجی”

مقام دوم:  از چین “های بین چو”

مقام سوم:  از ژاپن “یوشی یوکی اوگاتا”

همچنین خسرو هاشم زاده” در جایگاه پنجم قرار گرفت.

 

*نفرات برتر ماده «بولدرینگ» بخش زنان:

مقام اول:  از ژاپن “آکیو نوگوچی”

مقام دوم:  از ژاپن “آیا اونه”

مقام سوم:  از  تایلند “پونتاریکا تونیاوانیچ”

مقام چهارم: از ایران “راحیل رمضانی”

 

*نفرات برتر ماده «بولدرینگ» بخش مردان:

مقام اول:  از ژاپن “کوکورو فوجی”

مقام دوم:  از ژاپن “یوشیوکی اوگاتا”

مقام سوم:  از ژاپن “کِیتا واتابی”

هم چنين “علي برات زاده” از ايران در جايگاه ششم قرار گرفت.

 

*نفرات برتر ماده «سرعت» بخش زنان:

مقام اول:  از اندونزی “پوجی لستاری”

مقام دوم:  از چین “یی لینگ سانگ”

مقام سوم:  از اندونزی “آریا راهایو”

 

* نفرات برتر ماده «سرعت» بخش مردان:

مقام اول:  از  ایران “رضا علیپور”

مقام دوم:  از چین “ژوانگ ژینگ”

مقام سوم:  از اندونزی “اَسپر جللو”

 

*نفرات برتر سرعت تیمی زنان :

مقام اول: اندونزی

مقام دوم: اندونزی

مقام سوم: ایران (متشکل از : اعظم کرمی، فرناز اسماعیل زاده و حدیث نظری)

مقام چهارم: قزاقستان

 

*نفرات برتر سرعت تیمی مردان :

مقام اول: اندونزی

مقام دوم: ایران (متشکل از : حمید رضا توزندجانی، احسان اسرار و محمد احتشام )

مقام سوم: اندونزی

مقام چهارم: تیم B ایران 

اين رقابت ها با آئين اختتاميه، اهداي مدال، يادبود و جوايز نقدي به نفرات اول تا ششم، در مجموع به ارزش شصت هزار دلار، خاتمه يافت. جدول مدال ها و رده بندي بیست و‌پنجمین دوره مسابقات سنگنوردی قهرمانی آسیا – تهران – شهریور ۹۶ 

در تصاویر پیوست ملاحظه کنید:msfi.ir

آلبوم تصاویر

 
 
 
 
 
 
 
 

msf

 

درباره نویسنده

سعید حاجی بگلو
سعید حاجی بگلو 802 نوشته ها

سعید حاجی بگلو ـ مدیریت سایت http://iranclimbing.com/%d9%87%d9%85%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%a7%d9%86/

دیدن این پست ها هم خالی از لطف نیست!

اخبار بین المللی ۰ نظر

حضور سه داور ایرانی درجام جهانی سنگ‌نوردی بمبئی «هند»

چهارمین مرحله رقابت‌های جام جهانی سنگنوردی در ماده «بولدرینگ» طی روزهای ۲۵ و ۲۶ اردیبهشت ماه همراه با قضاوت سه تن از داوران بین المللی کشورمان برگزارخواهد گردید. براساس اعلام

مسابقات ۰ نظر

«رضا عليپور»؛ ورزشكار برتر سومین روز مسابقات World Games در قسمت مردان

بنا براعلام سازمان دهندگان دهمین دوره رقابت های وورد گیم که درکشور لهستان و درحال برگزاری است، در سومین روز این رقابت ها «رضا علیپور» قهرمان ایرانی مسابقات سنگ نوردی

بخشنامه ها ۰ نظر

مسابقات سنگ‌نوردی آسیایی نوجوانان دختر و پسر رده سنی C وD/ سنگاپور

به آگاهی می‌رساند؛ مسابقات سنگ‌نوردی آسیایی نوجوانان دختر و پسر رده سنی C وD آذر ماه سال جاری در سنگاپور برابر شرایط زیر برگزار می‌گردد. ¯ اسامی منتخبین پیوست می‌باشد. ¯ تاریخ مسابقات: شنبه  25 آذر

۰ نظر

بدون نظر!

شما میتوانید اولین نفر باشید در نظرات این نوشته!

لغو پاسخ

*

code