374 بازدید
فرناز اسماعیل زاده: ایران شانس چندانی برای حضور در المپیک را نخواهد داشت؟

فرناز اسماعیل زاده: ایران شانس چندانی برای حضور در المپیک را نخواهد داشت؟

با سلام و احترام خدمت تمام مخاطبین عزیز پایگاه خبری صعودهای ورزشی ایرانیان که همیشه با همراهی خود قدوم ما را در انجام رسالتمان مستحکم تر می کنید. ضمن سپاس بیکران از پشتیبانی ها و دقت نظر شما عزیزان؛ همانطور که در مطالب قبلی عنوان شد؛ در مسابقات مسترکاپ کرمان تعدادی از سنگنوردان مطرح کشورمان غایب بودند. از همین رو با یکی از این غایبین یعنی سرکار خانم فرناز اسماعیل زاده گپ و گفتی داشتیم تا از وضعیت ایشان و علت غیبت در این مسابقات جویا شویم.

 

با سلام خدمت شما لطفا از علت عدم حضورتان در مسابقات کرمان توضیحی داشته باشید.

من برای آمادگی بیشتر به میلان رفته بودم تا در رقابتهای کمباین کاپ ایتالیا شرکت کنم و متأسفانه در حین مسابقه از ناحیه مچ پا دچار کشیدگی لیگامنت شدم و آسیب دیدم.

 

سطح مسابقات ایتالیارا چگونه ارزیابی کردید؟

دومین دوره مسابقات کمباین (ترکیب سه رشته) در ایتالیا بود و باتوجه به اینکه سکوداران جهانی مثل استفانو گیسوفی،لئوناردو گونترو و الیزابتا دالا بریدا و بسیاری از قهرمانان دیگر در این رقابت بودند،مسابقات بصورت حرفه ای و جدی برگزار شد.

من در روز اول این مسابقات در رشته سرعت دوم شدم و در رشته بولدرینگ روی مسیر سوم آسیب دیدم و متأسفانه از ادامه مسابقه بازماندم.

 

مطلع شدیم که شما قصد حضور در مسابقات جاکارتا را هم داشتید. با وضعیت فعلی چقدر به این مسابقات و حضور در آن امیدوار هستید؟

در حال حاضر تمام تلاش خودم را میکنم و تمریناتم را ادامه میدهم. اما با توجه به برنامه ریزی همه کشورها از الان برای مسابقات جاکارتا، رقابت خیلی سخت شده و جا دارد فدراسیون هم از الان به فکر  باشند و اقدامات و برنامه ریزی های لازم را انجام دهند.

 

در صورت امکان نظرتان را در رابطه با اولین دوره مسابقات مسترکاپ کرمان بیان کنید.

به نظرم‌ اینگونه مسابقات خارج از فصل‌ به تنهایی نمی تواند تعیین کننده باشد و خیلی بهتر خواهد بود اگر اردوهای کوتاه مدت آموزشیبه جای مسابقات‌ برگزار شود تا قهرمانان بتوانند به دور از فضایپرتنش و استرس مسابقات،تجربیاتشان رابا یکدیگر به اشتراک بگذارند.

 

بعنوان سوال آخر؛ با توجه به قوانین جدید المپیک، به نظر شما از ایران کسی شانس حضور در المپیک را دارد؟

با توجه به قوانین وضع شده برای حضور در المپیک، تا جایی که بنده اطلاع دارم، نفرات برتر مسابقات کمباین قهرمانی جهان و نفرات اول هر قاره در کمباین‌ و نفرات برتر قهرمانی جهان جوانان و یک نفر از کشور میزبان میتوانند مجوز ورود به المپیک رادریافت کنند و با این اوصاف اگر واقع بینانه فکر کنیم متأسفانه ایران شانس چندانی نخواهد داشت.

از وقتی که در اختیار ما گذاشتید بسیار سپاسگزارم و برایتان آرزوی موفقیت روزافزون، سلامت و بهبودی هر چه سریعتر دارم.

موفق و پیروز باشید.

 

About author

سعید حاجی بگلو
سعید حاجی بگلو 1356 posts

سعید حاجی بگلو ـ مدیریت سایت http://iranclimbing.com/%d9%87%d9%85%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%a7%d9%86/

You might also like

مصاحبه ها ۰ Comments

از شایعه تا واقعیت برگزاری اردوی مختلط تیم ملی سنگ‌نوردی

اخیرا و در جریان برگزاری اردوی سنگ‌نوردی در همدان، تصاویرمختلطی از خانم‌ها و آقایان ورزشکار در فضای مجازی منتشر شد که البته رئیس هیأت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان همدان

مصاحبه ها ۰ Comments

رضا علیپور رکورددار دنیا هستم اما برای مسئولان

رکورددار سنگنوردی سرعت جهان گفت: متاسفانه تا الان از کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش جایزه‌ای به من تعلق نگرفته و هنوز هم منتظر جایزه‌ مسابقات جهانی هستم.    

مصاحبه ها ۰ Comments

علی رضابلاغی/ به پیشرفت هم کمک کنیم نه اینکه مانع پیشرفت هم باشیم.

همانطور که مستحضر هستید مسابقات آسیایی با فراز و نشیب های خود برگزار گردید که این فراز و نشیب ها و ضعف و قوت ها همیشه در تمامی رویدادهای کلان

۰ Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply

*

code